DomůNovinkyNaštvaný rybář volal předsedovi rybářů kvůli 200 korunovému poplatku! Co mu vadilo?

Naštvaný rybář volal předsedovi rybářů kvůli 200 korunovému poplatku! Co mu vadilo?

- Reklama -

Hodně zajímavý rozhovor má za sebou předseda Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko Pavel Kocián. Právě ten se na sociálních sítích svěřil s tím, že mu volal rozhořčený rybář. Co mu vadilo? Prý od jiných kolegů slyšel, že peníze z Fondu rozvoje revírů „jdou“ na obohacení pro členy výboru. Moravskoslezský předseda rozhořčenému rybářovi ale vysvětlil, že tak tomu opravdu není – tyto peníze jdou skutečně na nákup nových revírů.

Ilustrační foto: Moravskoslezský ÚS a InRybar.cz 

O rozhovoru s rybářem informoval předseda Pavel Kocián na stránce Moravskoslezského ÚS na facebooku. Pavel Kocián uvedl, že mu na telefonu vyzvánělo neznámé číslo, a když se dal s člověkem do řeči, tak zjistil, že na druhém konci je rozhořčený rybář. Co mu vadilo?

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné dělené pruty na kapry! Ideální i pro dlouhé hody! 

„Prý si byl ve své MO vyzvednout povolenky a před výdejním místem (někde na Frýdecko-Místecku) zaslechl rozhovor dalších rybářů, kteří nadávali na 200 korunovou známku Fondu rozvoje revíru. Prý tyto peníze používá výbor územního svazu výhradně na své obohacení ve formě zvláštních odměn pro členy výboru,“ napsal Pavel Kocián, předseda Moravskoslezského ÚS.

 

Peníze jdou skutečně na nové revíry!

Předseda kritiku rozhořčeného rybáře vyslechl, a při konverzaci zjistil, že rybářovi nevadí samotný poplatek, ale to, jak s nimi územní svaz údajně nakládá. „Prý osobně proti té směšné částce nic nemá, ale pokud se fakt tyto peníze používají na odměňování výboru územního svazu, tak je to nehorázný bordel,“ vyslechl si předseda moravskoslezských rybářů, který pak dodal:

„Tak to mě skutečně dostal! Doposud jsem byl přesvědčen, že se výbor našeho územního svazu chová velmi transparentně, kdy jak na webu, tak na Facebooku zveřejňuje veškeré informace, včetně informací o doposud provedených nákupech vodních ploch (revírů) do majetku územního svazu.“

Po tom, co si předseda vyslechl kritiku od rybáře, tak mu vysvětlil, jak se věci mají. „Panu kolegovi jsem ve stručnosti vysvětlil princip našeho Fondu rozvoje revírů a navedl ho na naše webové stránky do míst, kde nalezne všechny potřebné informace, včetně našeho Zpravodaje, kde například v prosincovém vydání je uveden přehled doposud nakoupených vodních ploch (rybářských revírů),“ vysvětlil Pavel Kocián.

Nakonec všechno dobře dopadlo, protože oba pánové našli společnou řeč. „Rybář se začal omlouvat, že byl pouze ovlivněn skupinkou nadávajících rybářů, a že už chápe o co tu v případě 200 korunové mimořádné známky, za kterou dnes nekoupíte ani dvě krabičky cigaret, jde. Na závěr mi popřál do nového roku hodně zdraví a ať se mi v novém roce daří. Popřál jsem mu to samé a tím jsme hovor asi po dvaceti minutách ukončili,“ zakončil předseda Moravskoslezského územního svazu. 

 

Kde Fond rozvoje revírů už pomohl? 

Svibice

Nejnovější nákup nového revíru a přilehlých pozemků proběhl na Těšínsku. Právě tady Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko odkoupil oblíbenou vodní plochu. 

Co vlastně rybáři přesně koupili? „V rámci kupní smlouvy byly kromě vodní plochy o rozloze 3,5 hektarů (současný revír 471086, podrevír 2) zakoupeny přilehlé pozemky o výměře 14 hektarů (ostatní plocha) a 4,5 hektarů (orná půda). Výhodou je, že nákupem přilehlých pozemků je zajištěna dostupnost a parkování u vodní plochy a výnos z pronájmu orné půdy lze použít mimo jiné i k placení daně z nemovitosti,“ raduje se Moravskoslezský územní svaz.

Lýsky

Tento téměř 10 hektarový rybník jsme doposud měli pronajatý od akciové společnosti Vodovody a kanalizace Přerov. Ta se koncem roku 2020 rozhodla rybník jako zbytný majetek odprodat. Přestože jsme revír měli v nájmu víc jak deset let, nebyli jsme při prodeji revíru nijak upřednostňováni, naopak zájemců o koupi bylo víc. Proto zástupci našeho územního svazu spolu se zástupcem místně příslušné organizace museli absolvovat několik náročných jednání s dosavadním majitelem. Kýžený výsledek se dostavil a naše nabídka byla ve finále těsnou většinou představenstvu Vodáren a kanalizací schválena. A díky tomu nám revír Lýsky 1A zůstal zachován.

Krčmaň

Původní majitel štěrkovny Krčmaň, firma ZEPIKO nám tuto vodní plochu o rozloze 16,6 hektarů i spolu s přilehlými pozemky o výměře 5 hektarů nabídl k odkoupení. Bohužel nabídková cena byla v té době nad naše možnosti. Proto nám majitel vodní plochy nevydal příslušný souhlas s využíváním vodní plochy a krajský úřad nám na jaře roku 2020 odebral dekret na tento revír a revír byl de facto zrušen.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné dělené pruty na kapry! Ideální i pro dlouhé hody! 

Situace se změnila po zavedení mimořádného příspěvku ve výši 200 korun do Fondu rozvoje revíru. Mohli jsme obnovit jednání s firmou ZEPIKO, jejíž výsledkem bylo uzavření kupní smlouvy. Výhodou také bylo, že jsme mohli kupní cenu rozdělit na tři roční splátky. A tak rybolov na této oblíbené štěrkovně mohl být obnoven.

Dvorce na Bruntálsku

Tuto vodní nádrž, nacházející se na Bruntálsku, jsme získali ve výběrovém řízení v listopadu 2019. Vodní nádrž byla do té doby ve vlastnictví Povodí Odry, s.p. a my jsme ji využívali k výkonu rybářského práva jako revír 471020. Tímto nákupem byl stávající revír zachován.

Zdroj: Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Dobrý den,
    Zajímalo by mě, jestli je tento příspěvek = 200 korun do Fondu rozvoje revíru = placen také členy ostatních krajů, při nákupu celorepublikové nebo Severomoravské povolenky. A nebo jde jen o platbu vyžadovanou po členech Severomoravského svazu? Tedy, koupím-li si Severomoravskou povolenku v Brně, bude po mě tento příspěvek také požadován?
    E-mail neuvádím, takže velmi ocením odpověd‘ v komentáři. Děkuji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -