DomůNávnady a nástrahyDomácí výroba játrových pelet na kapry: Jak rychle a jednoduše vyrobit kvalitní...

Domácí výroba játrových pelet na kapry: Jak rychle a jednoduše vyrobit kvalitní pelety na kapry?

- Reklama -

Pelety na ryby patří k nejoblíbenějším návnadám, ale i nástrahám na kapry. A je to logické! Právě pelety díky (především) masovému složení skutečně „jezdí“. Pelety na kapry dokážou skvěle posloužit jako návnada, která zaručeně přiláká ryby, ale i nástraha, na kterou jde perfektně chytat. Na rybářském trhu je spousta druhů pelet. Ovšem může se stát, že rybář není s jejich kvalitou spokojen. A jednoduše by rád něco změnil. Nejjednodušším řešením je vlastní domácí výroba pelet na kapry. Jak na to?

Budeme upřímní: Pokud si chcete vyrobit spoustu pelet na krmení, je prostě lepší koupit velký pytel pelet na kapry. Proč? Vyrobit velké množství pelet je extrémně časově náročné. A zadruhé: Výsledná cena prostě nebude tak nízká jako u pelet komerčních.

Jenže! Vyrobit si kvalitní pelety na chytání smysl dává! Komerčně vyráběné pelety na kapry většinou obsahují ty stejné suroviny. Ale co pelety na chytání vylepšit? Jak? Je to jednoduché! Pořiďte si nějakou základní směs na výrobu boilies (pelet) – na trhu je jich celá spousta – tohle je nejrychlejší, nejjednodušší a nejosvědčenější postup. Pak tuto směs vytuňte! Co použít? Nějaké rybí moučky nebo masový booster.

Máme pro vás ale zaručený tip! Použijte čerstvou játru! Tahle surovina patří k TOP surovinám pro lov kapitálních kaprů. Játra je prostě čerstvé „maso“, které obsahuje celou řadu atraktivních látek a navíc má výborné vlastnosti ve vodě (silná vůně). Tohle funguje! Játru jednoduše rozemelte a přidejte ji do těsta! Ale pozor! Nezapomeňte, že čerstvá játra se rychle kazí, proto je dobré tyto domácí pelety neskladovat dlouho a hned na ně chytat. Určitě to vyzkoušejte! Výsledek vás mile překvapí!

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Lze použít libovolné suroviny!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -