DomůDalší videaReportážeNÁZOR: 500 kilogramů ponechaných kaprů od vody. Je tohle chování normální?

NÁZOR: 500 kilogramů ponechaných kaprů od vody. Je tohle chování normální?

- Reklama -

Téma ohledně počtu ponechaných ryb při rybaření rezonuje v rybářských kruzích odpradávna. V některých územních svazech platí přísnější limity než někde jinde. Jaká je ta „správná cesta“?

Někteří rybáři jsou velmi úspěšní a dokážou za rok nachytat opravdu velké množství ryb. Na tom by samozřejmě nebylo nic špatného, pokud bychom většinu ryb pustili zpět, ale jsou mezi námi i tací, kteří si během roku odnesou od vody přes 500 kilogramů kaprů, což na některých revírech představuje téměř polovinu z celkového množství vysazených ryb za rok. Měli bychom tento jev nějak regulovat, nebo ne?

DALŠÍ VIDEA: Podívejte se na další videa od tvůrce Rybaření trochu jinak

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -

Akční nabídky

Akční nabídky

- Reklama -

35 KOMENTÁŘE

 1. SM kraj už má dávno 40ks za rok,10 za měsíc.Lín jako ušlechtilá ryba 2 za den 10 za měsíc.Nověji v revírech do 5ha 2 kapry za týden.Takže se ve videu řeší to co jinde mají už roky.

  • Kapra ať si lidi berou. Omezte dravce. Co se týče úsm ty bych tu moc nezmiňoval nejdražší povolenky a nejvíc omezení. A rozhodně to že se může brát jen 40ks určitě v té vodě nepoznáte.

   • Raději se zaměřte na to, aby byl neomezený přístup k vodě. Všude samé zákazy. Chudáci stáří Rybáři a ti co mají zdravotni problémy.

   • V jiných krajích se nevysazuje tolik ryb, pokud vůbec nějaké. Třeba v NL, když je málo ryb nějakého druhu, tak se všechno musí vracet.

 2. Ať si berou kolik chtějí však si to zaplatili a pořád to zdražují. Někteří si berou rybu pokaždé některý třeba jen dvě ryby za rok tím se to vyrovná .já si loni vzal dva kapry jednoho amura a hotovo . Letos si hodlam vzít více platil jsem lístky celé rodině kde nás to vyšlo po zdražení na 10 tisíc .tak letos aspoň 10 kaprů 10 akuru a 3 sumce w nějakou štiku

  • Takže když si koupíš povolenku tak se ti musí zaplatit . Zajímavý přístup k rybarine. Potom se není čemu divit když takto uvažující lidé drancují revíry. Lidem jako jsi ty by vůbec neměli povolenku prodávat.

   • Dobře napsáno plně souhlasím pokud budou takový lidé chodit k vodě a rybářská etika jím nic neříká je to špatně

    • Přesně řečeno,to nejsou rybáři ale jedinci co si ryby neváží a chytají pouze proto že nemají co dělat a tak sedí u vody a chycené ryby prodávají.omezit tyto masare je jediná cesta aby si každý zachytal když přijde kdykoliv k vodě a ne
     pouze týden po vysazení.

   • Tohle je správný názor,je to hrozná hamižnost.40 ks ušlechtilých ryb a konec chytání na svazových vodách! Když,tak jsou soukromé vody.

   • Povolenku prodaji kde komu, a proč? Protože jsou to prachy do kasy, a v dnešní době už to opravdu všichni prepocitavaji na peníze. Hodnekrat už jsem takové názory slyšel, je to blbý ale je to tak, dříve nikdo ani nepip o tom že se mu ta investice musí vrátit a k vodě na ryby si šli užít klid a zachytat si, nebo jen odpočinout a koukat na přírodu. Lidi jsou zničený penězma a je to vidět,dneska se všechno prepocitava na peníze.

  • Platím dálniční známku, kromě jízdy z toho nic nemám a každý rok je zdražují… Tak si asi podle tvého přesvědčení začnu brát cedule, nebo svodidla… Platíš za právo lovit, to že si vezmeš ryby v několika násobné částce je bohužel sice legální, ale absolutně neetické, odporné a nic není polehčující okolnost… Kdyby to tak dělal každý, tak za dva roky jsou české vody mrtvé… Nemám nic proti, že se vezme pár kusů za rok, ale stovky? Je nás 250.000, tak to by bylo cca 50 milionů ryb!!!!

 3. snad je lepší když si vysazené kapry (ale i další druhy) odnesou rybáři než aby jsme vykrmovali ochranářům jejich zvířátka, stačí že jim platíme potravu.

 4. Třeba si těch 500kg kaprů nevzal. Jsou rybáři , kteří mají třeba dvě docházky, na konci roku je jim to líto a doplní tam ryby dle uvážení z důvodu většího zarybnění místního revíru a doufají že se za rok dostanou do rybářského ráje a snad vícekrát;) také se mi to párkrát povedlo a ta cifra byla podobná.

 5. Pánové řešíte tady furt dokola bláboly, povolenku si koupím mám nárok na 40 kusů vyjmenovaných ryb.Kdo chce až si vezme co mu patří a kdo nechce až chytá a pouští. Ryba je na jídlo,kapr především toho chytá 80% rybářů.

 6. Teď jde o to, jestli jsou to naší rybáři, ti cizí chytají vsechno a na Lipně dokonce do sítí a nikdo jim v tom nezabrání.

 7. Pokud je pro někoho rybarřna jen zdrojem zisku masa nebo návratu peněz za povolenku, tak je mi ho fakt líto…500 kilo ryb za rok, tak to už je fakt zhovadilost…Já ryby z 99,99% procent pouštím. Nemám však nic proti někomu kdo si od vody rybu sem tam vezme…Ale tohle, to může vyprodukovat jen člověk choré mysli…dal bych mu všechny ty ryby do poslední vlastnoručně sežrat, když je takový gurmán…😠

 8. Ryba má být pro rybáře svátek a kdyz se to povede 5x za rok, tak.by měla být spokojenost. Ostatní ryby vrátit vodě. Jinak budou z rybářů predátoři a nasazené ryby zmizí.

 9. Panove, neserte se do toho co funguje. Jakmile se do neceho co funguje zacne vrtat, tak se to pokazi… Viz severni morava. Vetsina clenu na severni morave by nejradeji videla svuj krajsky vybor viset na kandelabrrch…

 10. Kdo sní 500kg za rok?!? To jsou masaři a ryby prodávají. Na to by měli mít živnosťák. Za 100 kg ryb má až 8000 Kč!! To je už hnus, velebností🤮

 11. Dobrý den. Toto je téma, se kterým jsme se mezi rybáři již mnohokrát hodně pohádali. Jsem zastáncem tvrdě omezit počty ryb odnesenych od vody. Všech druhů ryb a to ne jenom kapra.

 12. 500 kg ryb za rok? Rok má prý 365 dní a to je cca jeden mirak denně.To snad ne nebo se chytají kapři i na dírách?

 13. Ať si každý sáhne do svědomí a vybere. Já odnesu do deseti kaprů mezi 50 a 60 cm za sezónu a stačí mi to na pokrytí mých potřeb. Stejně jich víc nechytnu . 500 kg je takové množství, že tomu ani nevěřím.A ve finále jde stejně jen o celkový růměr.

 14. No rozjela se opět velká bublina,a hon na čarodějnice!Spíše by si měli sáhnout do svědomí ti co neplní své povinnosti a nenapíši ani docházku,nacoz úlovky ☝️☝️☝️.Pak někteří aby nechodili další sezónu na prázdnou vodu napíší do úlovkace i to co nikdy neviděli ☝️.Osobně jsem to párkrát udělal.

 15. Upřímně, osobně si ponechám tak cca 5ks ušlechtilé ryby za rok, ale vůbec se nedivím třeba důchodcům. Při dnešních cenách povolenek,většinou berou vše co uloví jako zdroj obživy či směny za něco jiného.

 16. Platí nehorázně drahou povolenku, ten čas tam stráví, klidně tisíc kaprů. Já jsem rád, když se dostanu k vodě desetkrát za rok a stejně pí.u chytim.

 17. Samozřejmě že je to úplný nesmysl aby si člověk koupil povolenku za pár tisíc a odnesl si ryby v v hodnotě desetitisíců. Nemá to hlavu ani patu a pokud to někdo brání změnit tak evidentně z toho něco má

 18. Cenu povolenky bych snížil o polovinu a povolil bych chytání 24 hodin a zrušil bych omezení denního ulovku

 19. Bohužel někteří rádoby rybáři si z toho udělali docela výnosný byznys. Pokud maji možnost třeba dodávat někomu ryby do sou. rybníka, tak to hrnou hlava nehlava a nějaký pravidla jim jsou ukradený. Ráno jednoho nezapsanýho na řece , odpo na rybníku a podobně. Omezení početně by určitě bylo správné, otázkou je , jestli by to s těmi největšími masaři hnulo.

 20. Kúli masařum co chytěj a odnesou jsou povolenky tak drahé kdyby si vzali 5 ryb za rok tak rybářský svaz by nepotřeboval tolik peněz na zarybňováni

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -