DomůOstatníRybářské komentářeNÁZOR: Pirátům vadí hodně kaprů v českých vodách. Rybáře čeká bitva

NÁZOR: Pirátům vadí hodně kaprů v českých vodách. Rybáře čeká bitva

- Reklama -

Kapr je jednou z nejpopulárnější ryb českých rybářů. Jenže! Jeho počty v tuzemských vodách jsou „trnem v oku“ některým lidem. A mezi ně se řadí i politici. Rybáře tak může čekat turbulentní doba.

Ještě před několika lety by nad problematikou zarybňování tuzemských revírů leckdo mohl „mávnout rukou“. Toto téma se totiž týkalo okrajových rybářských skupin, které poukazují na „neaktuální“ zarybňovací plány. A pak několika ekologických organizací, které přerybněnost některých vod kaprem v posledních letech kritizovaly. Jenže teď toto téma zvedá i parlamentní strana…

 

Vlivné poslankyni vadí mnoho kaprů

Možná jste to ani nezaznamenali, ale na konci minulého roku Klára Kocmanová z České pirátské strany na sociálních sítích zveřejnila kritický příspěvek, který poukazuje na „přemíru kaprů“ v českých rybnících. A rybáři se tak musí mít na pozoru!

Současný stav totiž už nekritizuje pouze „nějaká organizace“, které vadí hospodaření na některých tuzemských vodách. Teď se totiž do celé situace vložil mnohem „silnější hráč“. Protože právě politická síla může se současným stavem velmi silně zatřást.

Jen připomenu, že Klára Kocmanová patří k nejvlivnějším členkám Pirátů, protože na nedávném celostátní fóru, které volilo vedení strany, se stala 1. místopředsedkyní. A právě tato politička na sociálních sítích napsala:

„Že bychom kaprům neměli prodlužovat utrpení neodborným usmrcováním doma, je už snad jasná věc. Vánoční tradice smaženého kapra ale přináší víc problémů. V českých rybnících se jejich počet za posledních několik desetiletí znásobil a příroda trpí.“

Vlivná politička, která je aktuálně i poslankyní, tak pokračuje v trendu, který může výrazně proměnit rybářství a rybníkářství v Česku. Právě tato poslankyně totiž v minulosti například kritizovala i lov dravých ryb s pomocí nástražních rybiček nebo prodej živých vánočních kaprů.

Česká rybářská a rybníkářská scéna by měla být obezřetná. Piráti sice mají aktuálně „pouze“ 4 poslance, ovšem jejich síla se může už v poměrně brzké době znásobit. A i kdyby příští volby neměli pirátští politici na chod klíčových ministerstev zásadní vliv, přesto musí být čeští rybáři připraveni na legislativní bitvu. Ta dříve nebo později (zase) přijde

 

Snaha o omezení nasazování některých ryb tu už byla

Pirátská poslankyně sice píše zřejmě o chovných rybnících, ale podobné úvahy tu už byly i u revírů. Někteří rybáři si možná už ani nevzpomenou, ale čeští rybáři už v minulém roce čelili velmi nepříjemnému návrhu, který chtěl omezit vysazování některých nepůvodních druhů ryb do českých lokalit. O co tehdy vlastně šlo?

V minulém roce se finalizovala klíčová prováděcí vyhláška k zákonu o rybářství. A právě v tuto chvíli chtěl resort životního prostředí prosadit podmínku ohledně „zastropování“ počtu vysazených některých nepůvodních druhů ryb. Týkalo se to třeba amurů bílých, pstruhů duhových nebo sivenů amerických.

„V rámci připomínkového řízení k novele předmětné vyhlášky uplatnilo Ministerstvo životního prostředí mimo jiné připomínku, na základě které by mělo dojít k zastropování vysazování nepůvodních druhů do rybářských revírů,“ uvedl v roce 2023 Lukáš Mareš, tiskový mluvčí Českého rybářského svazu. Nakonec tento návrh neprošel, ale rybáři si mohli výrazněji ověřit, že podobné tlaky rozhodně nejsou žádnou fikcí.

A třeba již Piráti se připojují k dalším snahám o výraznou úpravu současné podoby rybaření v Česku. Připomenu už zmíněnou snahu o zákaz lovu dravých ryb na živé nástražní rybičky, kterou mimochodem rovněž podpořila poslankyně Klára Kocmanová, která je aktuálně v nejvyšších patrech České pirátské strany.

 

Můžou silnější Piráti změnit podobu českého rybářství?

Asi nelze pochybovat o tom, že Česká pirátská strana našla v „rybářských tématech“ snadný terč. Rybářskou obec totiž žádná z velkých politických stran nebrání, a na zmíněná omezení rybářů voliči Pirátů slyší. Jsou to prostě snadné „politické body“.

To, že například viník obrovského úhynu ryb v Bečvě zůstal bez trestu, anebo že rybožraví predátoři likvidují i původní druhy ryb, Piráty už ale asi nezajímá. Namísto toho budou bojovat třeba proti prodejcům živých kaprů, čehož chytře využijí obchodní řetězce dovozem porcovaných ryb z Ruska nebo z Polska.

Ale to je politika! Proto by čeští rybáři měli urychleně hledat na politické mapě spojence. Výhodné to bude pro obě strany, protože registrovaných rybářů jsou v Česku statisíce.

A znova: rybáři tohle nemůžou podcenit, protože v příštích volbách po „zkušenosti s vykroužkováním“ mohou voliči Pirátů dostat do sněmovny desítky jejich poslanců. Tady se hraje o čas! A taky budoucnost českého rybářství

Text a foto: Viktor Krus (InRybar.cz)

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

70 KOMENTÁŘE

  • Dokuď to nehodí pořádně na Babiše tak nebude klid….:-) Já bych zavřel celou tu MO co má ten revír na starosti,když neví co jí tam vytejká do řeky…

     • Mně by zajímalo, co obdivujete na Babišovi? Peníze? Jako člověka ho přece nikdo normální nemůže obdivovat. Ten který patří mezi sametové vrahy, když spolupracoval s tím největším odpadem v Česku, estébáka, který udával lidi, ten který vytáhával peníze na dotace i když nemohl a my je teď musíme za něj vracet a peníze chybí ve státní kase, protože Babiš řekl, že nic vracet nebude, člověk, u kterého můžeme najít důkaz, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, člověka, který se chová sprostě a arogantně. To, že si politika na nejvyšší úrovni v Česku, představuji tak, aby uměl pořádně česky a byl Čech, je snad jasné.

   • To je fakt názor génia. Sorry jako. Hele já jsem tři dny po tom, co to o tom kyanidu zveřejnili, napsal kdesi v diskusi, jak to dopadne a až na pár maličkostí, jsem to odhadl. Tím se nechci chlubit. Tak to v ČR funguje. Tam to totiž klidně mohlo být i tak, že to někdo vypustil z cisterny. Prostě se zbavil odpadu nebo to bylo na zakázku. Kdo ví. V Brně se skladoval bílý fosfor vedle školy. Hned na začátku vyšetřování se trestuhodně zaspalo, pak se ztratily vzorky a celou dobu se pracovalo pouze s jednou možností. Z toho pak pramení názor, že je to protibabišovská akce. Ale trestat místní organizaci? Jak ti za to proboha můžou?

  • Pane Tomáši, Piráti, tedy největší a nejpokrytečtější škůdci tohoto státu by se o Bečvu vůbec nezajímali, kdyby v tom nebyl Babiš. I kdyby to zavinila jeho firma, tak to určitě nebyl Babiš, kdo tam ten jed vypustil a jistě to on osobně taky nenařídil. Pirátům nejde ani náhodou o ryby a rybáře, jim jde jen a pouze o likvidaci Babiše. Není v tom nic jiného, než špinavá politika a honění politických bodů. No a když nějaká připitomnělá Pirátka mluví o utrpení ryb a zákazu jejich konzumace v době Vánoc, tak to si musí klepat na čelo snad i ti největší příznivci této hašiš bandy. Tak to potom u nás vypadá se vším, když se k moci dostanou idioti. Kdepak, z tohoto Pirátské mračna pršet nebude, v tomto státě se budou muset řešit jiné problémy a některé ty politické strany budou mít dost a dost starostí sami ze sebou. Na závěr si dovolím vyslovit jednu kacířskou myšlenku a to, že pokud se bude pořád a čím dál víc rybářům něco zakazovat a omezovat je, pokud budou rok od roku dražší povolenky a začne se do toho navíc tahat politika, z rybářů se stanou nakonec pytláci.

 1. Neskutečné a nesmyslné řeči. Někdo tuto paní musí zásobovat těmito informacemi. Sama by to přece nevymyslela.. chtělo by to eliminovat zdroj.

 2. Ten zákaz na kapry , pstruhy a jiné naše tradiční ryby mohl vymyslet jen úplný lajk bez základních znalosti o našem rybářstvu. Kapři se odjakživa chovali u nás a jsou i vývozním artiklem a že by svoji existenci ničili naše toky a rybníky není pravda, totiž ty vodní rostliny převážně likviduji amuři, kteří u nás byli vysazeni. Co se týče pstruhů, tak já bydlim 20 metrů od řeky pstruhové, kde vždycky před zahájením pstruhové sezony museji z organizace napouštět stovky pstruhů aby bylo co ulovit. Ato by chtěla ta nerozumná pirátka ještě je omezovat co do počtu. No to opravdu musí vymyslet diletant od pirátů / tam je jich neurekom /. K těm pirátům chci ještě říct, že oni byli v EU velice agilní abychom migranty přijímaji bez omezeni, anebo platili když je nepřijmeme, čímž silně poškodili naš stát .Tak bych je prosil nestrkat nos do věci jim vzdálených jejich chápání.

  • Kapři u nás nejsou odjakživa, byli dovezeni, ale máte pravdu, je to už opravdu dávno. Kapr neškodí požíráním rostlin, ale ve velkém objemu zvyšuje objem dusíku a dalších látek při vyměšování, což vede krom jiného ke snížení kvality vody pro ostatní živé organismy, kromě sinic. Pstruh duhový je také nepůvodní, jeho vysazováním se výrazně omezuje životní prostor pro pstruha potočního. Pokud měříte počty ryb k vysazení jen podle toho, aby bylo co chytat, tak nemá moc smysl něco s Vámi dále řešit. Autor v článku dost lže, mlží a o revíry s proudící vodou se vůbec nejedná. Jde o příliš velké obsádky v chovných rybnících.

   • Jenže chovný rybníky nemají s přirozeným biotopem nic společného. Jsou podřízené zisku. To je totéž, jako kdybyste tvrdil, že v drůbežárně je příliš mnoho drůbeže. Já třeba bych zakázal sonary a vychytávky, co příliš znevýhodňují rybu, brutální prohazování tunama boilie atd. Tam, kde je kaprů moc, povolit víc ryb k odnesení. Kde jsou sinice odlovit kapra, pokud je opravdu problémem kapr a ne splašky.

    • Jak sonary znevýhodňují ryby ? Neznevýhodňuje je náhodou víc způsob rybolovu ? Myslím tím ty samosekové montáže s tzv. odpadávajícím olovem, které neodpadává ? Ty kilometry šňůr a vlasců ve vodě, upálené u špičky když se chytá přes čáru a jde porybný ? Každý by chtěl vše řešit tak, aby jeho samotného se to nedotklo a svouvinu na současném stavu neuzná ani omylem. Tak co chcete ?

  • O škodlivosti kaprů toho bohužel víte velmi málo… A pokud mluvíte o duhácích, tak to je ubohý maso k vymydlení do pár dnů od nasazení. Nebylo by lepší se o vody starat tak, aby se v nich držel celoročně potočák? Bohužel, největší zhoubou českých vod je bohužel většina nekompetentních hospodářů MO, které zajímá jen výtěžnost masa (tedy kapra a duháka)

   • A co predátoři???
    Místy přemnožení vyder, volavek a hlavně kormoránů likviduje všechno živé.

   • Jde hlavne o to, ze jsou kapri a duhaci cenove nejlevnejsi. Proc se treba uz nesadi tolik uhori? Protoze za par kusu monte mate par kusu dospelych kapru.
    Snizenim poctu kapru v sadkach se cena kapra zdrazi. Pak bud se bude min sadit a masari budou rvat ze maji treti mrazak jeste prazdny, a nebo se zvedne cena za povolenku a masari budou tahat domu i podmiraky a vse odnesou ryby a normalni rybari, protoze porybni pujdou smerem nejmensiho odporu a misto chytani obcas i dost nebezpecnych pytlaku, budou buzerovat ty, co sedi s priposlechem vic jak 3m od prutu. Navic to papirovani – premie podobne, ale kvuli pytlakovi nescetne vic vyplnovani. Mimochodem buzerace ze stran porybnych je pomerne casty duvod, proc si nekteri lide ani povolenku nekupuji. A i povolenkari radeji jezdi na soukromaky, kde od tech buzerantu maji klid. Samozrejme ne vsichni jsou stejni! Znam spoustu jeste normalnich porybnych.

   • To je přece logika věci. Nasadit, vychytat, nakoupit, nasadit a zase vychytat a tak dokola. Nějaká ekologie, pestrost rybí obsádky ? Je třeba točit v tom rybobyznysu peníze co nejvíc. Jak jinak vysvětlit prosazení prodloužení dobu duháka na přívlač, v době tření potočáka ? No přece aby se stihlo ještě alespoň jednou nasadit ne ? Rybáři to přece chtějí. Omyl, hlavně to chtějí producenti násad.

 3. V České politice se za posledních několik desetiletí počet blbů znásobil a normální lidé tím trpí. Asi tak nějak.

  • Safra vyjste trefil hřebík na hlavičku, neb ta Pirátská přihlouplá děva míchá vše dohromady. Že existují vedle sebe dvě zcela oddělitelné frakce rybaření a to RYBNIKÁŘSTVÍ ( jako produkt výroby ryb) dříve zaštítěný Státním rybářstvím v čele s Oborovým podnikem České Budějovice a druhým je chov ryb spojený se sportovním rybařením na volných vodách či rybnících ve správě MO Českého rybářského svazu.

   • jenže to spolu souvisí. Kam potom ty ryby putují ? Někam se musí prodat ne ? Mimo vánoce se u nás tolik kaprů v obchodech neprodá, tak šup do vícezarybnění.

 4. Piráti jsou škodná v politice.
  jejich vymatlané názory jsou někdy téma pro psychiatry.
  A ta jejich červená palice Markéta pro eu je totální hromada hnoje.

  • A že Vám nevadí bývalý velký komanč ve vedení svazu, že Vám nevadí bývalý STb ve vedení svazu, nebo trestně stíhaný člověk, kterému po amnestii vymazali trestní rejstřík a dělá předsedu kontrolní komise svazu ? Nechtělo by si to nejdřív zaměst ve vlastním spolku, než řešit kdo je kde za jakou partaj ?

 5. takové články nelze brát na lehkou váhu!!!….nadáváním tady nebo FB ovoce nepřinese-chce to jednotu a zahltit media (pokud se dají???) pozitivem z lovu ryb ,úklidem okolo vod, prací s mládeží apod….jinak dopadneme jako myslivci proti kterým jdou v mediích snad všichni…..
  spojit všechny zájmové skupiny a tvrdě bojovat za svobodu našich koníčků a zájmů, které tu jsou po staletí a fungovali a fungují v souladu s přírodou-o tu jde přeci hlavně….a nebo jde pirátům a jim podobným o omezování a zametání toho co nám tu přírodu ničí ???

 6. Piráty nemohu ani cítit, ale kapr je mor, který by měl být z řek a přehrad eliminován. Ať si ho nechají v rybnících, jinde jen škodí, zhoršuje kvalitu vody a ubírá životní prostor reofilním druhům ryb, likviduje jikry a vodní organismy v množství větším než záhodno. Kapr je v Evropě nepůvodní druh a v přírodních tocích nemá co dělat.

  • Máte samozřejmě pravdu, tak se pusťte do boje třeba proti bramborům – jasně nepůvodní druh a to jsou na našem území daleko kratší dobu než kapr ….

 7. To už nám opravdu chtějí zlikvidovat všechny naše tradice a tím i to co jsme!!! Začalo to zabijačkami a skončí to čipy pod kůži. Dějiny je jednou odsoudí za vlastizradu.

 8. Buďte panove v klidu to je další ukázka neodbornosti přímo debilní navr v mém životě už jsem zažil hodně věcí kde totální neodbornik jen z pozice funkce navrhoval úplně voloviny atd a ne týkalo se to jen sport ryb ono naštěstí není to jen tak něco říct potlačovat nebo přímo ovlivňovat takové strany spolky organizace aby se zviditelnili tak všemožné vyhledávají možnosti kde vidí že by mohli bejt středem pozornosti no a svima nápady návrhy atd spe zesmesnuji to samé i v té EU no piráti přijdou o dost hlasů u voleb naštěstí jpe nás dost co nezerem slámu vše musí projít určitým postupem a naštěstí v naše cz v podstatě každé návrh a jeho schválení to není z měsíce na měsíc máme politiky co mluvej v parlamentu sami že sebou 5. 6.9.hod takže v pohodě je mi 67l rybářim cca 60l takže za ty léta už jsem poznal dost věcí vzkaz jsou lidi chytrý a hloupý jen škoda že nás je málo

 9. Já jsem rybář a volič Pirátů zároveň – nosit živého kapra igelitce domu, hodit ho do vany, a ještě ho k tomu druhý den ráno jebnout chcípnout do Vltavy je objektivně blbost. V listopadu jsem byl na výlovu a za zabití a vykuchání tam chtěli tolik, že jsem si to udělal radši sám, dal jsem ryby do vany, do rána chcíply a já se styděl…
  Na přerybněnost chovných rybníků a jejich zahrnování hnojem si taky stěžuje každý soudný člověk… ryby trpí, kazí to vodu a celé léto pak přehrady vypadají jak rezervace pro Rákosníčka… konec konců i svazovkám by slušela větší diverzita druhů a nedělat z toho kaprodromy…

  • No tak nevím, ale jestli si jako rybář necháváte zabíjet kapra od někoho cizího a ještě ho kupujete někde na výlovu, pak jste na tom dost bídně. Sám děláte právě to, to co označujete jako hloupé. Ano, souhlasím s vámi, že pouštět kapry na Vánoce do Vltavy je hloupost, protože uhynou. Co se týká těch chovných rybníků, tam se přece ryby chytat nesmějí, tak že jaké pak stížnosti na přerybnění. Tam se jede na kšeft, krmí se tam jako v prasečáku, tak že se není ani čemu divit. Tam nějakou ekologii, nebo jakoukoliv ochranu a etiku nikdo neřeší. Toto si ovšem mohou finančně dovolit jen soukromníci, rybářské místní organizace nejsou tak bohaté a pochybuji, že tyto mají ve svých chovných vodách s ohledem na nákladovost chovu přerybněno. Kdyby jste pozorněji ten článek četl tak by jste musel pochopit, že Pirátům nejde o vody soukromých kšeftařů, ale prakticky o všechny sportovní vody a tím ve své podstatě o likvidaci rybářských spolků. Když nebudou ryby, proč by potom měli být rybáři ! Proč potom cpát tisíce do činnosti, ze které nemám vůbec nic ! Ten návrh je prostě tak stupidní,stejně jako ti, co ho prosazují a bezvýhradně podporují. Jestli Pirátům záleží na rybách, ať místo těch nehorázných pitomostí raději iniciují zákon o volném odstřelu kormoránů, přemnožené vydry a budování čistíren odpadních vod u všech objektů, které vypouští odpadové vody do vodotečí a vodních nádrží.

 10. Vážený pane autore, celý článek typu „ono se musí“ nebo „ono se nesmí“ je jen prázdné psaní. Je sice těžké napsat: takový je ideál podle mého názoru a k tomu ideálu bychom všichni měli jít protože…jenže kdo si za svým názorem dnes stojí že?
  Že rybsvaz nedělá vše dobře na tom se shodne více lidí, jak z toho ven je ale o mnoho složitější otázka. Já sám jsem kdysi psal na toto téma více článků a jediné co jsem si vysloužil je nenávist. O chovných rybnících zbytečno psát, praktikuje se nikoli chov ryb, ale výroba rybího masa.

 11. No ona má asi na mysli chovné rybníky. Včera jsem četl, že ukrajinští dezertéři berou české vody útokem a tak je jen otázkou času, kdy na některých revírech bude vzácná i plotice. Navíc Kocmanová maká pro Lidl, aby mohl prodávat svoje mražené kapry z Polska. Dokud lidi nedonutí tyhle pomatence odstoupit, dokud bude lobby potřebovat jejich hlasy k prosazení vlastních zájmů, bude pirát hrozba. Opravdu. Tyhle fetky jsou jen o trochu lepčí, než spolek přátel placaté Země. A věřte – existují.

 12. Zdá se mi příliš zatuchlý ten náš politický rybník, až tak, že Piráti se v něm již necítí dobře.
  Mají -li, co vytknout, ale dát i dobrou radu hospodářům, majitelům velkochovných rybníků, tak ať to projednávají s nimi.
  A ještě jsem nezaslechl, že by někdo z nich zrušil kapří odchov a začal zarybňovat vodu pouze štikou, candátem nebo okouny.
  Kapr do naší vody patřil a dál bude.

 13. Zaplať pánbůh, že tu pirátskou stranu máme! Vládní strana Piráti zřejmě usoudila, že všechny nepodstatné problémy jako třeba zdražení potravin proti roku 2021 asi o 40%, energie máme skoro zadarmo, důchodci nevědí co s penězi (ostatně peníze kazí lidi) a mohl bych jmenovat řadu dalších maličkosti – konečně se Piráti dostali k řešení těch nejdůležitějších problémů, jež trápí celý národ jako abychom měli občanský průkaz v mobilu a hlavně aby nebylo moc kaprů v rybníkách… Kriste pane co přijde příště? Že bychom přestali pěstovat brambory – jako nepůvodní druh rostlin a navíc jsou v naší krajině daleko kratší dobu než třeba kapři…

 14. Procházka kolem přerybněných chovných kaprových rybníků za letního vedra, kde se na hladině místo kachen pohupujou jenom zdechlé ryby má přece pro spoustu pravejch rozumnejch rybářů ohromné kouzlo. A biodiverzita…… proboha co to je ????

 15. paní Kocmanová by potřebovala asi jít do školy a trošku prostudovat biologii od prvků přes fotosyntézu do potravního řetězce .. a pokud je na planetě moc člověka je moc živin v koloběhu a proto může býti i více zvěře v přírodě a také více ryb ve vodách. Když tam nebudou ty lidmi (hospodáři) chované tak uvolněný prostor a živiny v něm využijí druhý nepůvodní (Karas, střevlička východní slunečnice atd…) a proti těm chce ta nejlepší elita Únie včetně naší pirátostrany bojovat .. tak co vlastně ta paní chce ???

  • Naprostý souhlas. Víc lidí, víc kaprů, dobytka, vepřového, skopového a samozřejmě kuřecího v přírodě. A nějaká žoužel jako zajíc, koroptev ………………….. pravej karas a slunka ? Co je nám, rybářům tělem i duší do toho. DICKY KAPR!

 16. Piráti ať se starají o to co mají ,je to verbes jak zelení…
  Dále co budete dělat s bratry Ukrajinci kteří berou vše a rybolov berou jako druh obživy…jako vždy nic … ….

 17. Piráti bojují proti nepůvodním druhům. Piráti? V zemi bez moře? Na první pohled také nepůvodní druh.

 18. Poslanci už neví,do čeho zase rýpnout!Copak nevidí,jak je u nás rybařina rozšířená a obvlášt kaprařina?A kolik lidí se se zájmem stará o výrobu těchto tryb?Myslím,že by se našlo spousta jiných a vážných problémů,které by mohli nejen řešit,ale i vyřešit!Když už nemají co dělat!Vymýšlejí problémy,kde nejsou!

 19. Nevím jak vlivná pí. Kocmanová je, ale celkově mám Piráty na háku. Propagují drogy a teď nám začnou žvanit do toho co a na co budeme smět chytat. Je na nich vidět, že tu trávu ( a nejen jí) berou moc často. Piráti zdechněte!

 20. Ten článek je naprostá hloupost, to ani nemá cenu komentovat. Takový nesmysl, jako že cena ryby je dána pouze částkou za povolenku přece nemohl napsat rybář ! Ta je pro každého jiná, ale vždy vysoko nad cenou odnesených ryb. Stejný je i dost často zde uváděný nesmysl o počtu ryb, kteří si na jednu povolenku rybáři ponechávají. Já chytám více jak čtyřicet let a takového rybáře, který by odnášel 40 a více ušlechtilých ryb neznám. Ten průměr je daleko nižší a je přesně zjistitelný na konečném sčítání úlovkových lístků v každé MO. No a závěrem dodám, že povolenky jakéhokoliv druhu jsou již nehorázně drahé a pořád se neoprávněně rok od roku zdražují. A stejně tak se i zvyšuje rok od roku buzerace rybářů vymýšlením nesmyslů a omezení všeho druhu. Jestli chce někdo omezovat počet ryb na povolenku tak ten by si měl i uvědomit k čemu to povede. Já to vidím tak, že začne ubývat rybářů, že se nebudou zapisovat úlovky a že se začne mnohem více pytlačit.

  • Takových rybářů znám u nás několik,jezdí chytat každý den a vždy přivezou ušlechtilou rybu.Jsou zde i tací,co mají druhý úlovkový lístek a přes sto kaprů za sezónu

   • Když o nich víte, tak je nahlašte, takhle to vypadá jako jedna paní povídala. Kazí to nám všem slušným.

 21. Kapři a kde? Vzdyt to ta cházka východní vychytala a zase vypytlačí ! Je třeba piráty posadit na loď a poslat do pr*ele.

 22. At daji milý piráti z voleb peníze na odbahnění chovných rybníků,když tam chtěji jiný ryby ! Ty rybníky jsou třeba na Budějovicku z 80% zabahněný až hrůza.A co tam jinýho za rybu dát?

 23. Dobrý den, nevím kde jste přišli na to že povolenka stojí 2000 Kč. Již druhým rokem platím 2900kč na bílou vodu. A to je mě 82 let….

 24. Banda dementnich idiotu cela piratska strana i se zelenejma.Ukrajinci a rusaci plundrujou a delaj bordel u vody.Aty dementi se jich porad zastavaj jaky to jsou chudaci.A to nemluvim jak to vypada v lete na nasich rekach kdyz zacne vodacka sezonaRyby pernamentne ve stresu od rana do noci bordel na vode okolo vody vozraly nemci holandani a jinna verbez to nikdo ztech debilku nevidi protoze by musely zvednout prdele ze zidli a zacit neco delat.Muzou se prijet podivat do varu na ohri jak to tam vypada a ne se furt srat do slusnejc rybaru.Kreteni liny.

 25. A jeste jedna vec.V pristich volbach by si mel kazdy rybar ktery ma volebni pravo dobre rozmyslet jestli bude davat svuj hlas piratum a nebo strane ktera se s nimi paktuje a ze nas jsou statisice.A to je mraky hlasu!!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -