DomůNovinkyNejvětší úhyn ryb v historii? V řece bez kyslíku hnijí milióny mrtvých...

Největší úhyn ryb v historii? V řece bez kyslíku hnijí milióny mrtvých ryb

- Reklama -

Šílená vedra, ale i nedávné záplavy, pravděpodobně mohou za obrovskou přírodní katastrofu na australské řece Darling nedaleko Menindee. Právě tady uhynuly milióny ryb kvůli nedostatku kyslíku.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O obrovském úhynu ryb informoval například český publicistický web Echo24, který převzal informace ze zahraničních médií. České médium uvedlo, že na australské řece Darling došlo k úhynu miliónů ryb, které teď v řece hnijí.

 

Šílený smrad miliónů mrtvých ryb

Informace hovoří o tom, že rybí zdechliny se nachází na několik desítek kilometrů dlouhém úseku řeky. Uhynulé ryby pak na spalujícím slunci, kdy aktuální teploty v oblasti se pohybují okolo 40 stupňů Celsia, hnijí. A ten zápach je podle mísních šílený!

Publicistický web Echo24 citoval místního obyvatele, který řekl, že podobný zápach nezažil. Šílený smrad připomíná hnijící rybu v kuchyňském dřezu, ovšem Australané ve městě Menindee jich mají aktuálně několik miliónů.

Obrovský rozsah přírodní katastrofy si pak lidé představí díky několika videím ze zasažené oblasti. Na nich jde vidět hladina řeky, která je doslova pokryta bílými těly mrtvých ryb. Něco podobného člověk jen tak neuvidí!

 

Milióny ryb zabil nedostatek kyslíku

Co způsobilo tak obrovskou přírodní katastrofu? Jde o to, že v řece Darling je aktuálně velmi nízká hodnota kyslíku. Za tyto kriticky nízké hodnoty může několik faktorů. Zaprvé: V lednu oblast zastihly záplavy, které splavily obrovské množství organických látek.

Jenže právě ty teď kvůli rozkladu spotřebovávají z vody kyslík. Celý proces pak zhoršují již zmíněné extrémní teploty, kdy v oblasti panují 40stupňová horka. A celou zkázu pak dokonávají samotné mrtvé ryby, které při rozkládání ochuzují vodu o další kyslík.  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -