DomůAkční nabídkaSnadné nahazování přes 130 metrů daleko: s pruty Sportex přehodíte ostatní

Snadné nahazování přes 130 metrů daleko: s pruty Sportex přehodíte ostatní

- Reklama -

Daleké nahazování je častokrát jediným způsobem, jak se dostat k největším rybám. S jakými pruty na kapry můžeme nahazovat přes 130 metrů daleko? Ideální volbou jsou například kaprové pruty Sportex. 

Ilustrační foto: FishMax

Rybářská pravidla v České republice jsou často nastavena tak, že rybáři prostě na drtivé většině revírů nemůžou vyvážet. A v tu chvíli se pak rybář musí spolehnout na vlastní um a rybářské vybavení. Aby rybář nahazoval opravdu daleko, je zapotřebí spojit několik zásadních faktorů.

Zaprvé: samozřejmě je důležitá technika hodu, s pomocí které je šikovný rybář schopný „naprat“ montáž na kapry do uctivé vzdálenosti. Ovšem i ta nejlepší technika hodu je bez kvalitního prutu pro dalekého nahazování k ničemu. Pokud se bavíme o dalekém nahazování, pak musíme zmínit špičkové pruty Sportex z Německa.

 

Prut pro daleké nahazování Sportex Catapult CS-3

Tohle jsou legendární pruty z „dílny“ německé společnosti Sportex, které si rybáři oblíbili díky špičkovým vlastnostem, ale také rozumné ceně. Je třeba si uvědomit, že rybář za nevelké peníze dostane prut, který mu vydrží i 20 let rybaření. Tomu se říká výhodná investice! Špičkový prut Sportex Catapult najdete na e-shopu FishMax .

Proč je zrovna tento prut vhodný pro daleké hody? Odpověď najdeme v blanku. Ten má základ ve vysoce modulovém uhlíku, který rybářovi nabízí dokonalé vlastnosti právě při nahazování. Materiál skvěle přenáší sílu rybáře do montáže, takže ta díky tomu vystřelí jako dělová koule. Prut má středně rychlou akci, která napomáhá jak k dalekým hodům, tak ale i k úspěšnému zdolávání ryb.

Zásadním plusem je pak již zmíněná dlouhodobá životnost, kdy se rybář může spolehnout, že prut vydrží i 20 let intenzivního rybaření. To, že je výrobce z Německa o špičkové kvalitě svých prutů skálopevně přesvědčen, prozrazuje i 10letá záruka na blank prutu.

Rybáři si tyto populární pruty na kapry Sportex mohou vybrat v několika podobách. K dispozici je univerzální udice o délce 3,66 metrů s gramáží 3 libry. V této délce ale nechybí ani měkčí model s gramáží 2,75 lb, anebo tužší model s gramáží 3,25 lb. Pro skutečné kaprové fajnšmekry, kteří mají osvojenou techniku hodu, jsou ale k dispozici i dlouhé pruty o délce 3,96 metrů s gramáží 3,75 liber.

Pokud rybář hledá opravdu spolehlivý prut, se kterým bude „mrskat“ přes 130 metrů daleko, pak rozhodně doporučujeme právě tento model od německé značky Sportex. Ten blank je naprosto dokonalý, takže s těmito pruty budete přehazovat ostatní rybáře, díky čemuž budete prezentovat nástrahu tam, kam se ostatní nedostanou. Špičkové pruty Sportex Catapult najdete na e-shopu FishMax .

 

Kaprový prut Sportex Competition Carp CS-4

Hledáte spíše kaprový prut Sportex, který je k dostání za nižší cenu? Máme pro vás řešení! Model Competition Carp CS-4 lze sehnat za ještě nižší peníze, přitom ale také nabízí vynikající vlastnosti. Zmíněný model prutu od německé společnosti najdete na e-shopu FishMax .

Tato udice nabízí špičkové vlastnosti. Němci prostě dbají na kvalitu, takže základ tohoto prutu tvoří prvotřídní japonský uhlík. Ten se vyznačuje jednak dokonalou akcí při nahazování nebo zdolávání ryby, ovšem také neuvěřitelnou odolností a pevností. I proto tento prut tolik vydrží (i tady platí 10letá záruka na blank)!

Velký podíl na tom, že kaprový prut Sportex Competition CS-4 snese opravdu enormní tlaky při hodu, má výraznou zásluhu také zesílená spodní část udice ověřenou technologií HT-Cross-Winding. Právě díky této technologii se může rybář spolehnout, že se do kaprového prutu může při hodu maximálně opřít, aby nahodil do úctyhodné vzdálenosti.

Z našeho pohledu tento prut nabízí ještě jednu „nenápadnou přednost“, která výrazně napomáhá k dalekým hodům. Jde o 50milimetrové první SiC očko. Právě díky této velikosti očka prut mnohem „lépe“ zpracuje velké množství navazovacího materiálu, který se při hodu odvíjí. Takže tolik nevzniká přebytečné tření, které by brzdilo montáž při hodu. Palec nahoru!

Chcete opravdu kvalitní kaprové pruty Sportex, které vydrží dlouhou dobu, ale zároveň nechcete utratit celou výplatu? Pak se určitě podívejte na tento model, který je k dostání v několika délka a gramážích. Cenově dostupnější pruty na kapry Sportex Competition Carp CS-4 najdete na e-shopu FishMax .

 

Osobní vyzkoušení na prodejně FishMax

Chápeme, že investice do nových prutů na kapry od německé společnosti Sportex není každodenní rutinou. Rybář si prostě musí moc dobře rozmyslet, do jakého modelu investuje své těžce nabyté peníze. Proto je ideálním řešením si vyzkoušet nové německé pruty Sportex přímo osobně.

Na prodejně FishMax v Uherském Hradišti tu možnost máte! Ve stojanech najdete bohatou nabídku těchto německých rybářských udic nejrůznějších délek a gramáží, takže si určitě vyberete ten nejvhodnější prut. Ta nabídka je tady obrovská! Není proto divu, že na Slovácko jezdí i rybáři z Brna, Olomouce, Zlína nebo Kroměříže.

A pokud přesto máte prodejnu daleko, ovšem nový prut na kapry Sportex chcete, pak neváhejte kontaktovat přímo personál na e-shopu FishMax. V tomto rybářském obchodě pracují zkušení kapraři, kteří podle vašich požadavků pomůžou vybrat ten nejvhodnější prut. A pochopitelně za tu nejlepší cenu!

Vyzkoušejte spolehlivý obchod FishMax!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -