DomůNovinkyNěkdo prodal trofejního kapra do soukromáku. Kapraři ho vrátili do revíru

Někdo prodal trofejního kapra do soukromáku. Kapraři ho vrátili do revíru

- Reklama -

Převážení trofejních ryb ze svazových vod do soukromých revírů za vidinou snadného zisku je jednou z největších „bolestí“ moderní kaprařiny. Některé takové případy ale mají šťastný konec.

Skupina kaprařů zveřejnila video, které musí zahřát každého milovníka velkých kaprů. Rybářům se totiž povedlo vrátit převezeného kapra zpátky do svazové vody, na které platí pravidlo K70. Podle něj rybáři musí kapry nad 70 centimetrů pustit zpátky do revíru. Ryba se ale objevila na soukromé lokalitě.

 

K navrácení ryby přispěl majitel soukromé vody

I když by si mohl někdo myslet, že odvážení trofejních ryb ze svazových revírů do soukromých lokalit je už dávnou minulostí, není tomu tak. Jeden z posledních případů zveřejnila skupina kaprařů, které se ale povedl hotový majstrštyk – převezenou rybu dokázali rybáři vrátit zpátky do revíru.

„Po mnohaměsíční práci a lokalizaci ukradené ryby ze svazové vody, a následný prodej na soukromou vodu, se nám podařilo s velkým přispěním majitele této soukromé vody tuto rybu vrátit tam, kde se narodila,“ řekl jeden z kaprařů ve videu z pouštění trofejního kapra do svazové vody.

Velkou měrou k navrácení velkého kapra do svazového revíru přispěl právě i majitel soukromé lokality, který s vrácením trofejní ryby souhlasil. „Díky majiteli této soukromé vody za to, že tady staroušovi uděláme velkou radost, a díky klukům za týmovou práci,“ dodal kaprař.

 

Kapra poznali podle fotografií

Jak jsme výše uvedli, tak tento kapr pocházel ze svazové vody, na které platilo pravidlo K70. Namísto toho aby neznámý rybář trofejního kapra po ulovení pustil zpátky do revíru, prodal jej do soukromé lokality. Jak na to skupina kaprařů přišla?

Kapraři převezenou rybu poznali podle fotografií. „Porovnali jsme fotografie kapra uloveného na svazové vodě a na soukromé vodě. Vzhledem k tomu, že se jednalo o lysce, bylo to poměrně snadné,“ řekl magazínu InRybar.cz Martin Nešpor, který byl jedním z kaprařů, který se podílel na navrácení ryby do svazové vody.

Slova kapraře pochopí každý milovník rybaření po přehrání přiloženého videa. Právě v něm skupina kaprařů trofejního lysce ukáže – a ten má skutečně unikátní vzhled. Krásná ryba! „Není nám jedno, co se tady děje na svazových vodách,“ zazní odhodlaně ve videu od skupiny kaprařů.

Jak byla trofejní ryba pro představu vlastně velká? „Kapra jsme neměřili. Jeho aktuální váha je 18,6 kilogramů. Při chycení před 10 měsíci byla jeho váha 19,8 kilo,“ dodal kaprař Martin Nešpor. A právě těch 10 měsíců je doba, kterou trofejní kapr v soukromé vodě strávil. Teď je ale zpátky…

Ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

31 KOMENTÁŘE

 1. Dojalo mě to k slzám, že se mezi námi najdou stále tací, kterým to není jedno. Klukům mnoho životních úspěchů a štěstí a krásnému lysci šťastný návrat do rodné vody! ❤️

   • A koho zajímá co mají ve Švýcarsku,tady je ČR.Na vodě ze které,byl ukraden platí jasná pravidla asi máš problémy se čtením.Každý není debil jako jsi ty jsou i takový kterým chování některých lidí k přírodě není lhostejné

 2. Nádrera,ste supr parta chlapú,který to vůbec dokazali
  Jsou idioti,který tohle dělaj,že berou ryby se svazovek,a prodávají soukromníkum,ale měli by trestat soukromaky zato ,že to od rybářu kupujov

 3. Moc to nechapu – s prispenim majitele soukromaku, ale toho kapra teda koupil kdo? Nejaky spravce? Proc by to delal?

  • No právě, kdo ví jak to celé bylo…
   Ale ryba je zpátky, to je fajn ( s tou rodnou vodou to ale vidím trochu jinak – nadsazené ).
   Dnes se kapr ve volné vodě vytírá dost vzácně.

 4. Jo toto se léta provozovalo za přihlížení hlučínského svazu na úseku chyť a pusť Dolní Benešov vývoz kapitalnich úlovků do soukromých rybníku.Toto je nejhorší svaz české republiky. Kontrola ministerstva zemědělství by tam neuškodila.

  • Jste na špatném webu zkuste to ministerstvo s konkrétními věcmi. Jinak si to nechte třeba do hospody tady to je k ničemu

 5. Záchrana ohroženého druhu před vymřením. Chlapům čest! A majitel dobrovolně souhlasil, jinak by mu chlapi ušili z ostudy kabát. To je jasný. Kapra v noci koupil omylem. 🙂 🙂

 6. Ten kdo ho prodal, nemá u vody co dělat. Asi nebude těžké ho vypátrat a exemplárně potrestat. A je super, že jsou mezi námi opravdový rybáři a nejen masaři.

 7. tak lepší. pokud bydlí ryba u někoho v jezírku a má klid, než když jí tydýtové furt dokola otravujou . klidně bych dělal těm „rybářům“ to samé

 8. Takže toho kapra předtím musel i koupit ne? A nejspíš i po předchozí dohodě, jen tak na blind by tam s tou rybou asi nepřijeli že?

 9. Tato praxe odkupu trofejních od ryb majitelům soukromých rybníků je zcela běžná a nemyslím si, že se to snad nějak změní.
  I když podle nových stanov si trofejní rybu vůbec nesmíte od vody odnést.
  Mnoho rybářů si z toho dělá byznys.
  Konkrétně na Mostecku stačí tel. kontakt na majitele soukromých rybníků Vrbenský nebo Bomba a jiných. Přiedou si pro rybu rovnou k vodě, zaplatí vám v hotovosti a rybu si odvezou.
  A jinak k obsahu článku myslím, že je buřt ve kterým rybníku ten kapr plave ted.
  Spíše bych řešil proč tolik svazových vod bylo prodáno pod rukou do soukromého vlastnictví – to nikdo neřeší.

 10. coze?nejsem rybar, tak se necham kdyztak poucit ale nekdo chce tvrdit ze ryba na soukromym kam se hazi krmeni po kilech zhubla?

 11. Nechápu co se tady řeší…. problém není v soukromých revirech ale v rybářích na svazovkách a pravidlech na svazovkách… tak ať dá svaz u všech ryb všude i horní míru a je klid. Ale pokud pravidla umožňují si trofejní rybu vzít ( v tomto případě tomu tak nebylo) tak proč by to nemohl rybář udělat? A že jí prodá….jeho věc. A že jí soukromák koupí…proč ne? Já chodím na sumce na svazovku, kde chodí více sumcařů a kdo tam chytí sumce, ten ho bere domu na uzení, i sumce ke 2metrům, tak jaky je rozdíl když si někdo vezme kapra? Všichni kolem tohoto problému mají kecy, plovoucí na soukromáky, ale jediný kdo s tím může něco udělat je svaz ….ať změní pravidla a zavede jak spodní, tak horní míru ryb a až na pytláky ( kteří horní míru nebudou respektovat ) bude problém vyřešen. A trofejní ryby ( nejen kapři, ale i amuři, štítky atd..) se budou vracet vodě….co je má tom tak složitého??

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -