DomůNovinkyNepořádek na svazových revírech: Porybní chtějí špinavá místa více kontrolovat

Nepořádek na svazových revírech: Porybní chtějí špinavá místa více kontrolovat

- Reklama -

Letní část rybářské sezóny je v plném proudu. Aktuálně jsou na březích revírů tisíce rybářů, kteří tráví u vody více dní. Nejen tento tlak se podepisuje na podobě břehů, na kterých zůstávají odpadky. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O nepořádku okolo vod informovala například mělnická rybářská organizace. Právě ta uvedla, že v minulém týdnu se na březích některých revírů tamní rybářská stráž setkala s nepořádkem u vody.

„Rybářská stráž při pochůzce narazila na opětovné vytvářením skládek a nepořádku kolem vod. Tato místa budou teď více kontrolována,“ píše se na webu mělnických rybářů. Tento jev je stále se opakujícím se problémem na svazových vodách. 

 

Rybářská stráž zkontrolovala přes 350 rybářů

Rybářská stráž z Mělníka je v posledních dnech velmi aktivní. Například v předešlém týdnu tamní porybní zkontrolovali přes 350 rybářů, kdy ve dvou případech zadrželi povolenky k lovu (mělnická organizace neuvedla za jaké prohřešky proti pravidlům).

Mělničtí porybní kontrolovali ve večerních hodinách například revíry Baraba, Sidonka, Věhlovickou tůň, Mlazické tůně nebo bazén u přístavu s částí Labe. Rybářská stráž z Mělníka uvedla, že na místech od rybářů, kteří byli na lovných místech přítomni, byl pořádek. Občas se objevil jen nějaký nedostatek ohledně nezapsaných vah u ryb.

Pak ale porybní narazili na zmíněná místa, na kterých bylo k vidění velké množství odpadků. Rybářská stráž tak připomíná, že tato místa budou pod „drobnohledem“, a že tady budou kontroly probíhat častěji.

 

Za nepořádek na lovném místě zadržení povolenky až na 6 měsíců

Nepořádek na lovných místech okolo svazových revírů je častým tématem, které se řeší napříč Českým rybářským svazem. Například v Severočeském územním svazu se toto téma hodně řešilo po organizovaných úklidech okolo některých svazových revírů, kdy dobrovolníci posbírali velké množství odpadu.

V souvislosti s těmito úklidy pak severočeští rybáři připomenuli, že rybáři, kteří mají na lovném místě nepořádek, „si říkají“ o docela dlouhý trest. „Dle jednotného sazebníku kárných opatření hrozí viníkům zadržení povolenky až na 6 měsíců,“ uvedl na jaře Severočeský územní svaz.

 

Kvůli nepořádku ztráta revíru?

Nepořádek na lovném místě není jen „neestetický“, ale může být také důvodem ke svárům mezi majiteli pozemků a rybářskými organizacemi. Těch příkladů najdeme v nedávné historii celou řadu. O problematice nepořádku jsme se v minulosti například bavili s jednatelem Severomoravského územního svazu Rostislavem Trybučkem.

„Stěžují si majitelé vodních děl, kteří nám plochy pronajímají za účelem výkonu rybářského práva. Výtky jako nepořádek nebo porušování zákazu vjezdu jsou ty nejstěžejnější,“ řekl v minulosti magazínu InRybar.cz jednatel Rostlislav Trybuček.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Tak ono by to taky chtělo zavést povinnost úklidu na majitele různých hospod a stánků co jsou u vody. těch kelímků a podobných gastro bordelů není u vody taky zrovna nejmíň. Dále opravdu začít vykonávat efektivní brigádnickou činnost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -