DomůRecenze výrobkůRybářská elektronikaNová česká čelovka pro rybáře: Má extrémní výdrž baterie a silné světlo

Nová česká čelovka pro rybáře: Má extrémní výdrž baterie a silné světlo

- Reklama -

Čelovka pro rybáře je nezbytnou součástí rybářského vybavení. A to si uvědomila i česká firma Flajzar s.r.o. Ta tak představila špičkové čelovky pro rybáře, které nabízí dokonalé vlastnosti a funkce.  

Foto: InRybar.cz

Česká firma Flajzar s.r.o. zažívá podzim plný novinek. Po úspěšném představení nového signalizátoru na feeder Flajzar Fishtron Feeder 4 přichází další bomba! Společnost z Moravy představila dvě nadupané čelovky pro rybáře. A už na začátku můžeme naznačit, že jde o perfektní produkty, které útočí na „titul produkt roku“. Proč?

Rybáři si mohou vybrat buďto čelovku pro rybáře HL346P nebo rybářskou čelovku HL346. A ty nabízí „neuvěřitelné věci“! První jmenovaná čelovka má například vestavěný přijímač, kdy se po záběru od ryby rozsvítí. Tenhle špičkový vylepšovák ocení nejeden kaprař. Těch rozdílů je ale více. A my si dneska obě čelovky podrobně představíme…

VIDEO: Jak fungují nové čelovky od Flajzar s.r.o.? Podívejte se na video

 

Čelovka pro rybáře Flajzar Fishtron HL346P

Kapraři patří mezi ty nejnáročnější rybáře. Ale ono se není čemu divit. Právě kapraři častokrát jezdí na dlouhodobé rybářské výpravy za velkými rybami na těžké vody. A tady je zapotřebí mít jen to nejkvalitnější vybavení. To platí i o čelovkách! Je prostě důležité mít na hlavě světlo, které je spolehlivé, silné a praktické. A přesně tohle splňuje tato „rybářská čelovka budoucnosti“.

České čelovky pro rybáře HL346P  a HL346 nabízí dokonalé vlastnosti, které ocení každý rybář

Čelovka se při záběru od ryby rozsvítí

Česká společnost Flajzar s.r.o. je mezi rybáři populární i proto, že jejich produkty jsou revoluční, unikátní, a vždy nabízí něco navíc. A to platí i u této nové čelovky pro rybáře Fishtron HL346P. Absolutně nejzajímavější vlastností je, že tato čelovka se dá spárovat se všemi signalizátory, které jsou v současné nabídce, a také s pohybovým čidlem ALF3. Po jejich následném zapnutí po záběru nebo pohybu, se rozsvítí.

Čelovku pro rybáře Flajzar Fishtron HL346P  lze spárovat s celou řadou další elektroniky od Flajzar s.r.o.

Ale bacha! Celá funkce je navržena tak, že reaguje až po třetím vysílacím impulsu, anebo až při „pořádné jízdě“ od ryby. Díky tomu se tak čelovka nerozsvítí například při „falešném záběru“ od větru nebo při silnějších podvodních proudech.

Čelovku jde spárovat se signalizátory Fishtron NEON TX3, Neon Black TX3, Fishtron CatFish TX3, Fishtron Q9-RGB TX, E3TX, a poté s přijímačem Fishtron RX MULTI nebo s rybářským alarmem ALF3. Tyto všechny přístroje dokážou s čelovkou „komunikovat“ na dálku až 150 metrů. Důležitou informací také je, že po spárování nedochází k nijak výraznému spotřebovávání energie v baterii.

Při záběru vyšle signalizátor signál, který čelovku zapne. Vše jde vidět i v přiloženém videu výše

Jen si to představte: sedíte za krásné noci u vody, když tu najednou se rozezvučí spolehlivý signalizátor od Flajzar s.r.o. V tu chvíli se ihned rozsvítí čelovka pro rybáře HL346P . Takže rybář nemusí nikde nic hledat, nemusí nikde šmátrat po zapínání. Ne! Čelovka se prostě rozzáří, takže rybář může okamžitě běžet k prutům, a pak rovnou do člunu.

Zcela zásadní vlastností je, že čelovka se po tomto zapnutí nevypne. Ne! Přístroj bude vydávat světlo tak dlouho, dokud ho rybář sám nevypne – třeba po zdolávání ryby, anebo po bezpečném usazení ve člunu. Tohle je vynikající přednost, která výrazně nahrává k pohodlnému zdolávání i v těch nejtěžších podmínkách.

Ostré světlo, ve kterém jde všechno vidět

Naprosto impozantní je potom samotné svícení této nové čelovky od české firmy Flajzar s.r.o. Jde o to, že světelný tok je až 260 lumenů. Díky tomu tak rybář dokonale vidí i za té nejčernější tmy. Při testování čelovky pro rybáře jsme dokonce v noci hledali hřiby. A úspěšně! Pod světlem z této čelovky jde vidět opravdu „všechno“!

Rybářská čelovka HL346P má opravdu neuvěřitelně silné světlo, díky kterému skvěle uvidíte při nočním rybaření…

Čelovka pro rybáře HL346P nabízí několik světelných režimů. Zaprvé: rybář si může vybrat ze dvou intenzit bílého svícení. Při plném svícení čelovka vydrží svítit non-stop 3 hodiny. Při sníženém výkonu pak 6 hodin. Kromě bílého světla si pak rybář může vybrat ještě z červeného svícení (2 úrovně), které je ideální například při zdolávání nebo hledání rousnic (není tolik plašivé).

Zásadním plusem je také to, že tato čelovka je vybavena senzorem pro bezdotykové zapnutí nebo vypnutí čelovky. Ten funguje tak, že před čelovkou stačí mávnout rukou – až do vzdálenosti 25 centimetrů od čelovky – a přístroj se rozsvítí, nebo zhasne. Takže rybář nemusí nikde hledat tlačítko pro zapnutí čelovky. Za tohle taky velký palec nahoru!

Čelovka od české firmy Flajzar s.r.o. dokáže osvítit obrovský prostor…

A ještě něco: pokud čelovka svítí déle jak 3 vteřiny v nastaveném režimu, a rybář ji po použití vypne, tak pak při opětovném zapnutí se čelovka rozsvítí opět v tomto nastaveném režimu. Rybář tak nemusí neustále přeblikávat po opětovném zapnutí do požadovaného režimu. Moc příjemné!

Dosvítí až 150 metrů daleko

Jak už jsme zmínili, tak například kapraři potřebují od čelovky nejen silné svícení nablízko, když například navazují titěrnou bižuterii. Mnohdy je důležitý i daleký dosah světla, například při nahazování, kdy je potřeba nasvítit na tyčovou bójku, aby věděli, kam nahazovat.

Dosvit čelovky HL346P  je neuvěřitelných 150 metrů! Toto využijí třeba ti rybáři, kteří loví kapry na rozlehlých vodách

A i toto kritérium nová čelovka od české firmy Flajzar s.r.o. splňuje na 100 %. Jde o to, že dokáže dosvítit až neuvěřitelných 150 metrů daleko. A tohle se hodí nejen při zmíněném zdolávání, ale například při noční plavbě na člunu, kdy je někdy zapotřebí dosvítit dál, třeba už jen kvůli bezpečné plavbě.

„Rozpětí“ světla se pak šteluje s pomocí manuálního zoomování. Stačí prostě pootočit zoomem na jednu, nebo druhou stranu, a kužel světla se začne zužovat, nebo rozšiřovat. Je to jednoduché, ale velmi rychlé a komfortní.

Čelovkám pro rybáře Flajzar Fishtron HL346P  a HL346 dominuje bílá LED dioda

Rybář nepotřebuje žádné tužkové baterie!

Do této super moderní čelovky od české společnosti Flajzar s.r.o. se pochopitelně nedávají žádné tužkové baterie. V přístroji je vestavěný dobíjecí akumulátor Li-pol (3,7V/1800 mAh). Ten má jednak vysokou výdrž i při silném svícení, zároveň se ale pohodlně dobíjí. Stačí čelovku napojit do zdroje s pomocí kabelu na microUSB. Čelovka se pak nabíjí do „plného stavu“ asi 3,5 hodiny.

Čelovka pro rybáře HL346P se nabíjí s pomocí kabelu. Rybář nepotřebuje žádné tužkové baterie

Velkým komfortem u této čelovky je to, že je vybavena kontrolním ukazatelem stavu baterie. Rybář má tak neustále přehled o tom, jak je na tom se „zásobou energie“. Díky tomu se tak nestane, že by mu najednou čelovka zhasla (typicky při zdolávání ryby). Tento vylepšovák tak znovu výrazně zvyšuje komfort používání této čelovky.  

Čelovka je vybavena kontrolními diodami, které zobrazují stav baterie. Rybáře tak nepřekvapí náhlé vypnutí čelovky

Čelovka pro rybáře, která nejde na hlavě cítit

Každý, kdo tuto čelovku používal při testování, si všiml ještě jednoho zcela zásadního plusu – jde o to, že tato čelovka pro rybáře od české společnosti Flajzar s.r.o. má extrémně nízkou váhu. Ta činí pouhých 118 gramů!

Na čelovce lze zapnout i červené osvícení. To se používá například při zdolávání ryby, protože není tolik plašivé

Tato čelovka je tak naprosto pohodlná i při dlouhodobém nošení při nočním rybaření, kdy rybář potřebuje být neustále v pohotovosti – typicky při lovu úhořů, anebo při lovu dravců na položenou. Čelovka je opravdu nádherně lehká, takže i když ji má rybář dlouhou dobu na hlavě, tak nemá nepříjemný otlak, což je problém u jiných, těžších čelovek.

Zároveň ale čelovka pro rybáře Fishtron HL346P i přes nízkou hmotnost skvěle drží na hlavě. Při testování jsme například s čelovkou i běhali (ne před porybnými), a i při běhu drží na čele „jako přilepená“. A to i přesto, že čelenka, na které čelovka drží, je klasická (bez třetího popruhu přes hlavu). Za tohle palec nahoru!

I červené světlo dokáže svítit opravdu intenzivně! 

I přes nízkou hmotnost ale tato čelovka má opravdu bytelné „tělo“, které spolehlivě chrání veškerou citlivou elektroniku uvnitř. Jde o to, že tato čelovka je vyrobena z kvalitního materiálu se stupněm těsnosti IP66, díky čemuž je prachotěsná a spolehlivě odolá také tryskající vodě. Díky tomu je tak vhodná i na ty nejtěžší výpravy za rybami.

 

Čelovka pro rybáře HL346

Tohle je druhý typ nové čelovky pro rybáře od české společnosti Flajzar s.r.o. Když dáte obě čelovky vedle sebe, tak v designu nepoznáte rozdíl. Přesto nejde o ty samé čelovky. Tak v čem je ten nejvíce zásadní rozdíl?

Gigantická výdrž baterie, do které se zamilujete

První představený typ čelovky od české společnosti Flajzar s.r.o. vynikal obrovskou svítivostí. U druhé novinky je svítivost menší – světelný tok je až 200 lumenů. Přesto! Pořád jde o neuvěřitelně silné osvícení, kdy například při vázání návazců na blízku rybář při svícení nepozná rozdíl. Ta rozdílnost ve světelném toku jde vidět pouze při svícení na dálku, kdy tato čelovka dosvítí okolo 100 metrů daleko.

Čelovka HL346 sice nedosvítí dalekých 150 metrů, ovšem její baterka vydrží při nejsilnějším světle svítit až 6 hodin!

Nižší světelný tok ale výrazně napomohl k vyšší výdrži baterie. A nejde jen o nějakou „kosmetickou úpravu“. To v žádném případě! Jde o to, že čelovka pro rybáře Fishtron HL346 dokáže nonstop svítit až 6 hodin (plný výkon), při nižším výkonu pak non-stop svítí až 11 hodin. Ta výdrž baterie je opravdu ohromující!

Pokud tedy hledáte čelovku na ryby, která vydrží svítit dlouhou dobu, aniž by se musela neustále nabíjet, pak je právě tahle jako dělaná pro vás. A znova: co se týče světla, tak i přes snížení výkonu světelného toku nejde na blízku poznat žádný rozdíl.

Vlastnosti, které jsme si představili výše

Čelovka pro rybáře HL346 je oproti výše představenému typu jiná ve výkonu světelného toku, který je nižší, a ve výdrží baterie, která je naopak výrazně vyšší. A dalším rozdílem je, že v této čelovce není přijímač, který by šel spárovat s další elektronikou Flajzar Fishtron.

Čelovky Flajzar Fishtron HL346P a HL346 se skvěle nosí i díky nízké hmotnosti…

Jinak i tato čelovka nabízí vynikající svícení, vestavěný akumulátor, sensor na zapínání/vypínání mávnutím ruky, super nízkou hmotnost, a celkově velmi kvalitní zpracování. Tato čelovka je tak jako dělaná pro ty rybáře, kteří jezdí chytat v noci úhoře, dravce na rybičku, na přívlač, anebo na feeder. Je opravdu výborná!

 

Suma sumárum: Flajzar s.r.o. stvořil čelovky s velkým Č

Nepřestává nás fascinovat, že česká společnost Flajzar s.r.o. dokáže i přes záplavu levné asijské elektroniky tak dobře zaujmout rybářskou veřejnost. Ale není se čemu divit! Tato firma má jasnou filozofii: hlavně kvalitně a unikátně!

Tuhle čelovku si prostě zamilujete!

Čeští vývojáři tak přišli s čelovkami, které nabízí opravdu vynikající vlastnosti, které ocení každý rybář. Vynikající svícení, vysoká výdrž baterie, super nízká hmotnost – to je jen slabý výčet vlastností, které na těchto českých produktech oceníte.

Skoro u každého produktu jsme vždycky našli nedostatek, který bychom upravili nebo opravili. Ovšem ani u jedné čelovky od Flajzar s.r.o. jsme nic takového nenašli. Čelovky jsou opravdu promyšleným „kusem elektroniky“, který vyrobili rybáři pro rybáře. Vynikající práce!

Flajzar Fishtron HL346P

Silné stránky

Silné svícení. Velký dosah světla. Poměrně vysoká výdrž baterie. Možnost spárování s ostatní aktuálně nabízenou elektronikou Flajzar Fishtron. Super nízká hmotnost. Chytré funkce (sensor na pohyb).

Slabé stránky

Žádné

Flajzar Fishtron HL346

Silné stránky

Obrovská výdrž baterie. Silné svícení. Poměrně daleký dosah světla. Super nízká hmotnost. Chytré funkce (sensor na pohyb).

Slabé stránky

Žádné

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -