DomůRecenze výrobkůRybářská elektronikaUž nikdy nepřehlédnete záběr od ryby. Nové svítící swingery od české značky

Už nikdy nepřehlédnete záběr od ryby. Nové svítící swingery od české značky

- Reklama -

Swingery na ryby jsou neodmyslitelnou součástí kaprařiny. Tato pomůcka slouží k signalizaci záběru, takže rybářovi při lovu ryb nic neunikne. V posledních letech jsou pak populární svítící swingery.  

Foto: InRybar.cz

Právě svítící swingery na ryby jsou v posledních sezónách velmi populární proto, že je s nimi mnohem komfortnější rybaření za špatné viditelnosti. Takže i když je už hluboká noc, ale například i mlha nebo silné dešťové přeháňky, tak svítící swinger mnohem lépe upozorní na záběr od ryby.

V letošním roce se na rybářském trhu objevily nové svítící swingery od české značky ZFish, které jsou k dostání za zajímavé peníze. Jde o modely swingerů ZFS 99 Multicolor a Enigma . Oba modely těchto swingerů jsme si v redakci pořádně prohlédli a vyzkoušeli. Jak vypadají?

 

Svítící swingery ZFish Enigma

Začněme levnějším swingerem od české značky ZFish, který se jmenuje Enigma. Tento swinger je k dostání už od 229 korun za kus, přičemž rybáři si pak mohou tyto swingery na ryby vybrat i v populárních setech. Na výběr je buďto set se 3 nebo 4 swingery, které jsou uložené v krásně pevných a praktických pouzdrech.

Set swingerů ZFish Enigma

Základ tvoří bytelný drát

Na tomto swingeru se nám moc líbí jeho bytelné zpracování. Jde o to, že základ tvoří hrubý drát, který vypadá skutečně odolně. Rybář tak má jistotu, že swinger na ryby ZFish Enigma vydrží i tvrdší používání v těžkých podmínkách na náročných vodách.

Swinger ZFish Enigma má velmi bytelný drát, který slibuje vysokou odolnost…

Na zmíněném drátu je potom připevněné závaží, které slouží k nastavení „napnutí vlasce“. Pokud závaží přesuneme k hlavě swigneru, bude zapotřebí větší tah, abychom rozpoznali záběr od ryby. Toto se používá například při lovu na větší vzdálenosti nebo při chytání ve větru, kdy eliminujeme „falešné“ záběry.

Na swingerech je závaží, které dovoluje různé nastavení swingeru do různých podmínek u vody

Swingery se pak připevňují do bajonetové spojky. Tato vychytávka napomáhá k rychlému připevnění swingeru k stojanu nebo vidličce. A rybář pak nemusí po skončení lovu šroubovat rohatinu, ale prostě stačí swinger „vycvaknout“. A je hotovo! Bajonetová spojka je vyrobena z kvalitního plastu, který je skutečně odolný.

Krásné hlavy s diodou

Na swingerech ZFish Enigma jsou potom krásně tvarované hlavy, které jsou k dostání v několika barevných provedeních. Pokud si rybáři budou kupovat samotné swingery (po kusech), pak si mohou vybrat z červené, zelené, modré nebo žluté barvy.

Z našeho subjektivního pohledu je nejlepší červené zbarvení swingerů Enigma , které jde perfektně vidět

Je to hodně o subjektivním pocitu, ale z naší zkušenosti jdou nejlépe vidět červené hlavy. Ani tak nejde o lov v noci, kdy jdou dobře vidět všechny barvy – červené zbarvení jde ale skvěle vidět i za světla, kdy panuje například mlha (často při podzimním chytání), anebo za silných dešťových překážek. Ale znova: Je to hodně o subjektivním pocitu.

Silné světlo, které nepřehlédnete

Jelikož jde o svítící swingery, tak uvnitř hlavy najdeme diodu, která po zapojení do hlásiče svítí (k zapojení slouží 2,5 mm jack). Ještě k těm hlavám: Z našeho pohledu mají velmi povedený design, který je na jednu stranu praktický (hlava vypadá bytelně), ale zároveň má krásný moderní vzhled.

Upínací rychloklip slibuje okamžité uvolnění swingeru při záběru od ryby

Hlava swingeru se potom na vlasec zapíná s pomocí upínacího rychloklipu. Důležité je, že fakt stačí swinger prostě „nacvaknout“ na navazovací materiál. Výhodou tohoto typu klipu je, že se velmi spolehlivě „sundává“ při záběru od ryby, aniž by hrozilo to, že by se swinger při záběru na navazovacím materiálu zasekl.

Sety se dodávají v pouzdrech

Jak už jsme výše nakousli: Rybáři si swingery ZFish Enigma mohou vybrat buďto „po kusech“, anebo v praktických setech. Pokud se rybář rozhodne pro sety, pak k swingerům dostane praktické a pevné pouzdro, které swingery bude chránit před poškozením při transportu k vodě. Tohle je hodně praktické.

Oba představené typy swingerů mají pohyblivé uchycení ke stojanu nebo vidličce vytvořené z kvalitního plastu. Je krásně pevný! 

Bezpečný transport k vodě je skutečně zajištěný, protože pouzdra jsou vyplněna ochrannými prvky. Swingery se dávají do „plastového dna“ a na vrchní straně pouzdra je další ochranná výplň. Tady fakt nehrozí žádné poškození.

K oběma swingerům se dávají kvalitní bajonetové spojky z pevného plastu, díky kterým není nutné sundávat hlásič. 

Suma sumárum: Tenhle fakt doporučujeme

Pokud rybář hledá cenově dostupný svítící swinger na ryby, pak bychom doporučili právě tento. Nejenže je k dostání za rozumnou cenu, ale je vyrobený z bytelných materiálů, které slibují dlouhodobé a bezproblémové používání. U tohoto swingeru stoprocentně platí heslo – v jednoduchosti je síla!

 

Svítící swinger ZFish ZFS 99 Multicolor

Česká značka ZFish pak v letošní sezóně představila ještě další svítící swinger. Tento model vychází na 399 korun za kus, anebo si pak rybáři opět mohou vybírat z praktických sad po 3 nebo 4 kusech. Tento model swingeru je pak oproti výše představenému dražší proto, že nabízí zajímavější funkce. Jaké třeba?

Set swingerů ZFish ZFS 99 Multicolor (ten třetí zůstal během focení na vidličce)

Svítí jako diskotéka

Zcela největší předností těchto nadupaných swingerů na ryby je kvalitní RGB dioda, která dovoluje mnohem širší barevné „rozpětí“. Takže rybáři si u vody mohou vybírat až ze 7 barevných variant podsvícení. Tohle je rozhodně zajímavá varianta pro ty rybáře, kteří kladou vizuální signalizaci swingerů velkou váhu.

Na swingeru jde velmi jednoduše nastavit požadované zbarvení. Na výběr je ze 7 odstínů

Ideální pak je, pokud má rybář na stojanech připevněné třeba hlásiče ZFish Helios, které mají také širokou škálu barevných podsvícení. V takovém případě pak rybář využije tento potencionál nových swingerů ZFS 99 Multicolor naplno, protože všechno bude svítit krásně „sladěně“. Swinger se připojuje do hlásiče s pomocí 2,5 mm jacku.

Oba typy představených swingerů jde pochopitelně připojit k hlásiči s pomocí jacku

Kvalitní RGB dioda v hlavě swingeru pak svítí díky knoflíkové baterii CR2032. Velkou výhodou je, že tato baterie je již součástí balení, takže rybář nemusí na první vycházky žádnou shánět. Za tohle palec nahoru.

Šetrný k navazovacímu materiálu

Další obrovské plus těchto swingerů najdeme v jejich hlavách. Jde o to, že uvnitř swingerové hlavy jsou nerezové kuličky ve vnitřním klipu. A to je velké plus! Jednak díky této vychytávce swingery dokonale drží na navazovacím materiálu, ale zároveň je tento způsob mnohem šetrnější.

I tento promakanější swinger na ryby má základ v hrubém drátu, který slibuje dlouhodobé používání

To znamená, že nerezové kuličky naprosto eliminují to, aby se vlasec při záseku nějakým způsobem poškodil. Zároveň, jelikož jde o nerez, tak rybář má jistotu, že se toto namáhané „místo“ na swingeru se nepoškodí ani při častém používání. Swinger toho díky tomu vydrží fakt hodně!

Uvnitř swingerové hlavy jsou nerezové kuličky, které slibují vysokou výdrž…

Odolnost je samozřejmostí

I tyto swingery ZFS 99 Multicolor od české značky ZFish mají základ v hrubém drátu, po kterém jezdí závaží. Takže swinger vydrží i používání v hodně náročných podmínkách na těžkých vodách. K odolnosti a vysoké výdrži určitě přispívá i bytelné plastové uchycení (pohyblivé), za které se swinger připevňuje do bajonetové spojky.

Bajonetová spojka. Právě tato součástka dovoluje rychlé sundání nebo připevnění swingeru ke stojanu nebo vidličce

A zase: Pokud se rybář rozhodne pro swingery v setu, pak mu swingery dorazí v pevném pouzdře, které je prostě ideálním řešením pro bezpečný transport k vodě. Takže rybář má jistotu, že se mu nikde nic nezlomí ani neohne.

Bajonetové spojky se zapojují do tohoto zámku…

Suma sumárum: Pro kaprařské fajnšmekry

Pokud patříte k rybářům, kteří si potrpí na dokonalosti, pak se rozhodně podívejte po těchto swingerech. S nimi můžete vytvořit dokonalou sestavu, která bude stejně svítit, takže vizuální efekt bude opravdu prvotřídní. Navíc, tyhle swingery jsou investice do kvality, která vydrží sloužit dlouhá léta.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -