DomůNovinkyDRASTICKÉ ÚTOKY SUMCŮ! Tomuhle neuvěříte! Hejno sumců útočilo na nic netušící holuby!

DRASTICKÉ ÚTOKY SUMCŮ! Tomuhle neuvěříte! Hejno sumců útočilo na nic netušící holuby!

- Reklama -

Sumci jsou mazaní predátoři. Tyto ryby totiž dokážou perfektně využít jakoukoliv situaci k útoku. A právě takový moment můžeme vidět na videu, které jsme pro vás na rybářském internetu našli. Sumci na jednom zajímavém místě zaútočili na hejno odpočívajících holubů. Tohle je fakt fascinující podívaná…

Horký letní den donutil hejno holubů přistát na jedné říční mělčině. Skvělá příležitost pro vyčerpané ptáky si trochu odpočinout a nabrat osvěžující tekutiny. Ani ten nejzkušenější pozorovatel by si nepomyslel, že v prudké části řeky, kde po kamenech rychle sviští svěží voda, hrozí ptákům nějaké nebezpečí. Jenže! Odpočívajících ptáků si všimli mazaní sumci.

Je fascinující sledovat tu podívanou, která nastane. Nic netušící holubi pijí osvěžující vodu, někteří si dokonce máčí své prohřáté peří. Tohle je pro ptáky ideální odpočinek v horkém dni. Ale najednou se proti proudu začne k hejnu cosi přibližovat. Sumec! A za ním další! Rybí predátoři moc dobře vědí, že holubi naprosto netuší, jaké jim hrozí nebezpečí. Ideální situace pro útok!

Sumci se pomalu a trpělivě přibližují k holubům. A pak to přijde! Když se sumec přiblíží k ptákovi, otevře svou obrovskou tlamu a nebohou kořist jednoduše vcucne. Neuvěřitelné! Ze záběrů je patrné, že ptáci vůbec netuší, co se to děje. Sumci tak uloví hned několik holubů. Toto je nádherná ukázka toho, jak jsou sumci vychytralí predátoři.

 

Sumec velký: Bájné legendy o 300 kilogramových exemplářích

O sumcích se mezi rybáři vypráví nejrůznější legendy. Nejčastěji se mluví o obrovských sumcích, kteří zpřelámali rybářské vybavení a zpřetrhali i ty nejpevnější navazovací materiály. Když člověk takové legendy slyší, tak uvažuje o tom, do jaké délky a váhy mohou ti největší sumci vlastně dorůst. My jsme po těchto informacích pátrali, a našli jsme velice zajímavá svědectví o kapitálních sumcích. Více si můžete přečíst v článku Mrazivé svědectví z východu: Sumec o váze 300 kilogramů!

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -