Domů Novinky Hororová scéna! Rybáři u Vltavy našli desítky mrtvých pstruhů na břehu! Případ...

Hororová scéna! Rybáři u Vltavy našli desítky mrtvých pstruhů na břehu! Případ řeší policie

- Reklama -

Jako scéna z hororu se naskytla rybářům pod kempem ve Zlaté Koruně u Vltavy. Právě na tomto místě kdosi pohodil skoro 50 krásných pstruh duhových. Bezvládná těla krásných ryb se jen tak povalovala na břehu pod křovím. To, proč někdo pstruhy duhové nedaleko Vltavy pohodil, není zřejmé. S vysokou pravděpodobností se dá vyloučit, že to nejsou „svazové ryby“, protože v takových velikostech se pstruzi duhoví do Vltavy nevysazují. Patřily ryby tedy nějakému „soukromníkovi“? Případem se už zaobírá policie a také veterinární správa. O nálezu 50 mrtvých pstruhů duhových informoval Jihočeský územní svaz…

Na webu Jihočeského územního svazu se píše:

Při zahájení pstruhové sezóny 16. 4. 2020 bylo na revíru Vltava 25 pod kempem ve Zlaté Koruně objeveno 48 mrtvých pstruhů duhových, které sem někdo vyhodil na hromadu hned vedle asfaltové cesty v blízkosti řeky.

K místu nálezu jsme přivolali Policii ČR a Okresní veterinární správu a podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele. Ryby byly ve velikostech, ve kterých je do tohoto revíru nevysazujeme. Bohužel jsou na světě lidé, kteří se nebojí ničeho a neštítí se takto ohavných činů.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový vařič pro rybáře za pár stovek! Bivakování v pohodlí

Vltava 25: Délka 19 kilometrů. Rozloha 57 hektarů. Od jezu mlýna v Březí až k jezu ve Zlaté Koruně. Přítoky a Brložský potok do revíru nepatří. V úseku mezi mostem a jezem ve Zlaté Koruně je zákaz lovu ryb od 16. 4. do 15. 6. (včetně) – chovný úsek. K revíru patří spodní část Mlýnské stoky od silničního můstku ve Zlaté Koruně. Míra pstruha obecného zvýšena na 30 cm.

Zdroj: Jihočeský územní svaz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Jihočeský územní svaz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -