skingbranding-banner

Hyenismus! Krádež kaprů za 85 000 korun! Zloděj ukradl cenné barevné ryby!


Tak tohle je teda hyenismus! Co se stalo? Neznámý zloděj ukradl ze zoologické zahrady v Ostravě okrasné koi kapry. A zloděj nebyl žádný troškař! Dohromady totiž z ostravské ZOO ukradl 16 barevných ryb. A taky rovnou ukradl i jednoho jesetera ruského. Celková škoda přesáhla 80 000 korun! Po neznámém pachateli pátrá policie, která žádá veřejnost o pomoc. Jakékoliv informace, které by vedly k dopadení pachatele, můžete poskytnout na lince 158.

Případ se odehrál v zoologické zahradě v Ostravě někdy na konci října. Celkově z ostravské ZOO zmizelo 17 ryb – 16 koi kaprů a jeden jeseter ruský za 85 000 korun. „Ostravští kriminalisté prověřují okolnosti krádeže okrasných ryb, které se dopustil dosud neznámý pachatel. Rybičky zmizely v období od 23. října do 26. října z ostravské zoologické zahrady. Bylo zjištěno, že se ztratilo celkem 16 kusů kaprů koi a 1 jeseter ruský v celkové hodnotě 85 000 korun,“ uvedla mluvčí policistů Eva Michalíková.

Velkou záhadou také zůstává to, jak se vlastně zlodějovi povedlo toto nemalé množství ryb nepozorovaně ukrást. Přece jen, 17 ryb není malé množství a chytit je nějakou dobu trvá! „Kriminalisté prověřují veškeré okolnosti tohoto činu. Zabývají se mimo jiné i způsobem, jakým je mohl neznámý pachatel odcizit. Jednou z variant je vylovení ryb pomocí rybářských sítí. Druhou variantou se pachatel mohl ryb zmocnit tak, že nejdříve ryby omráčil pomocí elektrického proudu a poté je odcizil,“ řekla policejní mluvčí.

Policisté prosí širokou veřejnost o pomoc! Pokud někdo má informace, které by pomohly postavit zloděje před spravedlnost, tak ať se ozve na linku 158. „Žádáme návštěvníky, případně svědky, kteří mohou ke skutku přispět jakoukoliv informací, aby se obrátili na linku 158. Vzhledem k tomu, že se jednalo o vzácný druh ryb, také žádáme odbornou veřejnost, která by mohla svou informací přispět k objasnění trestného činu, aby se obrátila na linku 158,“ prosí policie o pomoc.

VÝPRODEJ: Brutální sleva na TOP spacák pro rybáře do tuhého mrazu! 

Tato krádež se v zoologické zahradě odehrála během nouzového stavu, což znamená, že pokud zloděje dopadnou, tak jeho trest bude tvrdší! „Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení z podezření ze spáchání zločinu krádež. Vzhledem k tomu, že skutek se stal v době vyhlášeného nouzového stavu, pachateli za jeho jednání hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ ukončila mluvčí policistů Eva Michalíková.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře

admin | přečteno: 1370x | 21.01.2021 | 1 komentář

Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu …

VIDEO: Kapři a amuři „vyplivují“ háčky! Takhle to vypadá, když ryby poznají montáž!

admin | přečteno: 11001x | 21.01.2021 | Žádné komentáře

Tohle je věčné téma v rybářských kruzích! V momentě, kdy rybář nepromění …

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 8167x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Komentáře

  • A nemohla to bejt Vydra Říční…., Bo cca 10 let zpět jsem ji měl v rybníku a ze všech kaprů a línů nic nezůstalo jen. Cca o půl km jsem našel vykousaneho kapra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.