DomůNovinkyHyenismus! Krádež kaprů za 85 000 korun! Zloděj ukradl cenné barevné ryby!

Hyenismus! Krádež kaprů za 85 000 korun! Zloděj ukradl cenné barevné ryby!

- Reklama -

Tak tohle je teda hyenismus! Co se stalo? Neznámý zloděj ukradl ze zoologické zahrady v Ostravě okrasné koi kapry. A zloděj nebyl žádný troškař! Dohromady totiž z ostravské ZOO ukradl 16 barevných ryb. A taky rovnou ukradl i jednoho jesetera ruského. Celková škoda přesáhla 80 000 korun! Po neznámém pachateli pátrá policie, která žádá veřejnost o pomoc. Jakékoliv informace, které by vedly k dopadení pachatele, můžete poskytnout na lince 158.

Případ se odehrál v zoologické zahradě v Ostravě někdy na konci října. Celkově z ostravské ZOO zmizelo 17 ryb – 16 koi kaprů a jeden jeseter ruský za 85 000 korun. „Ostravští kriminalisté prověřují okolnosti krádeže okrasných ryb, které se dopustil dosud neznámý pachatel. Rybičky zmizely v období od 23. října do 26. října z ostravské zoologické zahrady. Bylo zjištěno, že se ztratilo celkem 16 kusů kaprů koi a 1 jeseter ruský v celkové hodnotě 85 000 korun,“ uvedla mluvčí policistů Eva Michalíková.

Velkou záhadou také zůstává to, jak se vlastně zlodějovi povedlo toto nemalé množství ryb nepozorovaně ukrást. Přece jen, 17 ryb není malé množství a chytit je nějakou dobu trvá! „Kriminalisté prověřují veškeré okolnosti tohoto činu. Zabývají se mimo jiné i způsobem, jakým je mohl neznámý pachatel odcizit. Jednou z variant je vylovení ryb pomocí rybářských sítí. Druhou variantou se pachatel mohl ryb zmocnit tak, že nejdříve ryby omráčil pomocí elektrického proudu a poté je odcizil,“ řekla policejní mluvčí.

Policisté prosí širokou veřejnost o pomoc! Pokud někdo má informace, které by pomohly postavit zloděje před spravedlnost, tak ať se ozve na linku 158. „Žádáme návštěvníky, případně svědky, kteří mohou ke skutku přispět jakoukoliv informací, aby se obrátili na linku 158. Vzhledem k tomu, že se jednalo o vzácný druh ryb, také žádáme odbornou veřejnost, která by mohla svou informací přispět k objasnění trestného činu, aby se obrátila na linku 158,“ prosí policie o pomoc.

Tato krádež se v zoologické zahradě odehrála během nouzového stavu, což znamená, že pokud zloděje dopadnou, tak jeho trest bude tvrdší! „Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení z podezření ze spáchání zločinu krádež. Vzhledem k tomu, že skutek se stal v době vyhlášeného nouzového stavu, pachateli za jeho jednání hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ ukončila mluvčí policistů Eva Michalíková.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. A nemohla to bejt Vydra Říční…., Bo cca 10 let zpět jsem ji měl v rybníku a ze všech kaprů a línů nic nezůstalo jen. Cca o půl km jsem našel vykousaneho kapra.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -