DomůNovinkyJakub Vágner reaguje na kritiku kvůli používání echolotu: „Drahý sonar je bez...

Jakub Vágner reaguje na kritiku kvůli používání echolotu: „Drahý sonar je bez znalostí k ničemu!“

- Reklama -

Jakub Vágner nedávno na své stránce na facebooku zveřejnil fotografii obrovského sumce, kterého ulovil na české vodě. A nejslavnější český rybář k fotografii připojil i zajímavé srovnání. Jakub Vágner totiž napsal, že podle něj je mnohem složitější chytit velkého sumce v Česku než například ve Francii nebo Španělsku. A dále: Jak už bývá u fotografií s tak obrovskými rybami Jakuba Vágnera zvykem, tak i tady se v komentářích objevila „rýpavá“ poznámka. O co šlo?

Náš nejznámější rybář Jakub Vágner strávil při lovu sumců v zahraničí obrovské množství času. A proto si může dovolit srovnání „obtížnosti“ sumcových lokalit. Když se právě nad tímto tématem Jakub Vágner zamyslel, tak řekl, že chytit velkého sumce v Česku je podstatně složitější než v zahraničí.

NOVINKA: Gigantický e-shop prodává v Česku super levné nástrahy na kapry

„Chytit velkého sumce v Itálii, Španělsku nebo Francii není tak obtížné, jak se mnohdy prezentuje. Neříkám, že je to snadné, ale chytit velkého sumce u nás je neporovnatelně složitější. Obzvláště pokud se bavíme o aktivním lovu s vábničkou. Další sezóna se blíží a rád bych se s takovou velrybou setkal znovu. Je to má největší vyvábená ryba ze svazové vody za poslední 2 sezóny. Nějaké v našich vodách plavou, ale chytit je na vábničku? Tak to svatý Petr nesmí být doma,“ napsal nejznámější český rybář Jakub Vágner na stránce na facebooku.

Kdekdo by si mohl pomyslet, že chytání sumců na vábničku je jednoduché, a že sumci skáčou sami na háček. A proto si někteří neodpustí malé rýpnutí. Jako například diskutér Miloš: „Jakube, umíš lovit bez vábničky a sonaru?“

NOVINKA: Gigantický e-shop prodává v Česku super levné nástrahy na kapry

Co na to slavný rybář? „Je zcela mylné si myslet, že se sonarem a vábničkou je to snadné. A zcela upřímně: Je pouze pár lidí v této zemi, kteří s vábničkou a sonarem (dohromady) opravdu umí. Drahý sonar a vábnička je bez potřebných znalostí a praxe k ničemu! Pak je to pouze argument – dokážeš to bez vábničky? Odpovídám: Proč bych měl? Pokud mohu sonar i vábničku na lokalitě používat, tak nemám co řešit. Stejně jako každý, kdo lovu sumců rozumí. Ale právě díky tomu člověk nabere tolik zkušeností, že to pak dokáže i bez moderní technologie,“ zareagoval Jakub Vágner.

 

VIDEO: Jak chytat sumce na vábničku? Jakub Vágner radí, jak na to!

Lov na vábničku je i mezi česko-slovenskými rybáři velmi oblíbenou disciplínou při lovu našich největších dravců. Jak ale chytat sumce na vábničku správně? V tom vám může pomoci právě Jakub Vágner, který má na YouTube suprové video o tomto lovu dravců „s plnovousem“. Pokud tedy chcete pochytit zajímavé tipy a triky z tohoto lovu, pak se mrkněte na přiložené video…

VIDEO: Lov sumce na vábničku! Rybářské tipy a triky, jak být s vábničkou úspěšný

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. Sonar by nevadil taky ho používám ale co ta nástraha? Kapr!!! A ta velikost. To by porybný jásal při kontrole.

  • Ty jsi poznal že nemá 40?z videa fotky? Blejskni si někdy 40ku v dlani. Gor v říční formě. Tak se uklidni. Jinak echolot dobrá věc aspoň vidíš dno. A menší naděje na zahačeni a utržení o dno.

   • Kde jsi vzal tu říční formu? Nejspíš z fotky já koukal ale na video. Asi nevíš že říční forma je dlouhá a nízká a ne vysoký špigl.

    • Sorry v tomto videí je vidět lysec. Ale věř ze 43 měl. Videl jsem v jinych videích ze používá kapriky nebo líný.co i ja davam v Polsku na Odře.

 2. Ahoj rybáři čtu vaše komentáře a nevim co si mam o tom myslet u nás v Jihočeském kraji to máme vyřešené, jako nástražní ryba nesmějí být ryby lososovité, úhoř, kapr, bolen, štika, candát a chráněné druhy ryb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -