Domů Novinky Katastrofa na Moravě: V řece uhynuly ryby za 2 000 000 korun! Mrtvých ryb...

Katastrofa na Moravě: V řece uhynuly ryby za 2 000 000 korun! Mrtvých ryb je přes 20 tun

- Reklama -

Ekologická katastrofa se odehrála na řece Bečvě mezi Zlínským a Olomouckým krajem. Do tamního říčního úseku se dostala zatím neznámá toxická látka, která zabila velké množství ryb. Podle informací Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko jde o více jak 20 tun ryb za 2 000 000 korun. Na místě úhynu zasahovali hasiči, kteří postavili norné stěny. Bohužel, škody na rybí obsádce jsou i tak obrovské. Mrtvé ryby nyní sbírají rybáři…

„Látka se do vody určitě dostala na území Zlínského kraje. V současné době odchytáváme uhynulé ryby a provádíme monitoring vodního toku s odběry vzorků, v rámci Olomouckého kraje je to od Hustopečí nad Bečvou až po Hranice,“ uvedl pro Český rozhlas mluvčí olomouckých hasičů Radek Buryánek.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný stojan na pruty za pár korun! Kvalita za pár korun

Do boje proti nebezpečné látce se přidali i vodohospodáři. Jak? Ti v řece Bečvě zvýšili průtok vody, což by mělo toxickou látku naředit. Bohužel i tak v řece uhynulo obrovské množství ryb. „Provedli jsme několik odběrů vzorků a základní analýzy a teď čekáme na příjezd chemické laboratoře Hasičského záchranného sboru z Frenštátu pod Radhoštěm. Ještě budeme odebírat další vzorky dále po proudu,“ dodal mluvčí mluvčí.

Severomoravští rybáři uvádí, že škody jsou obrovské. V řece uhynulo přes 20 tun ryb asi za 2 000 000 korun. Uhynulých ryb je tolik, že rybáři prosí dobrovolníky o pomoc! „Podle předběžných neoficiálních odhadů došlo k úhynu asi 24 tun ryb v hodnotě necelých 2 miliónů korun. Protože není v silách rybářů z postižených lokalit likvidovat uhynulé ryby, obrací se výbor našeho Územního svazu na všechny dobrovolníky z řad místních organizací s prosbou o pomoc. Dobrovolníci, zejména z MO Rožnov p/R, Valašské Meziříčí, Vsetín, Choryně, Lipník n/B, Hranice a dalších MO, prosím kontaktujte co nejrychleji našeho rybářského technika Jakuba Vávru (tel: 777 069 589),“ napsal Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný stojan na pruty za pár korun! Kvalita za pár korun

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -