Domů Recenze výrobků Rybářská elektronika CAT B30: Ideální mobil pro rybáře

CAT B30: Ideální mobil pro rybáře

- Reklama -

Firmu Caterpillar si většina lidí spojuje zejména s výrobou robustních strojů, které využívají především stavbaři. Jenže věděli jste, že společnost Caterpillar vyrábí i odolné mobilní telefony, které jsou určené pro používání v náročných podmínkách – například v dílnách, na stavbách, v lesích či u vody? Napadlo nás, že by tento mobil mohl být ideálním společníkem pro rybáře. A proto jsme se jej rozhodli otestovat. Uvidíme ale, jestli mobil CAT B30 projde našim náročným testem.

Než ale telefon CAT B30 vytáhneme ven na testování, tak si jej ze začátku trochu představíme. Jedná se o klasický tlačítkový mobil, takže by se zdálo, že tímto modelem udělala firma Caterpillar pořádný krok dozadu. Ani výbava mobilu CAT B30 se s moderními dotykovými mobily nemůže rovnat. Jenže! Mobil CAT B30 svou skromnou, ale zajímavou nabídkou, může leckoho překvapit, a nakonec i většinu rybářů potěšit. My jsme si ho třeba zamilovali!

CAT B30

 

Hlavní plusové body mobilu CAT B30

U mobilu CAT B30 nás nejvíce zajímaly vlastnosti, které mohou rybáři u vody ocenit. Jde zejména o voděodolnost tohoto mobilního telefonu. Mobil CAT B30 je voděodolný až do metrové hloubky. Starost ohledně poškození mobilu při jeho vypadnutí do vody při naklánění nad zdolávanou rybou, anebo o jeho navlhnutí při silném dešti, tak odpadá. Tato vlastnost je skutečně příjemná, a nejeden rybář by ji určitě ocenil. Vzhledem ke křehkosti a náchylnosti moderních mobilních telefonů, je voděodolnost mobilu CAT B30 velice významným plusem!

CAT_B30_ve_vode

Obal mobilu CAT B30 je poměrně dost robustní. Tvrdý plastový obal zabraňuje poškození mobilu, a to i při pádu tohoto stroje z výšky až 1,8 metru na téměř jakýkoliv povrch. Navíc, telefon CAT B30 lze používat v podmínkách o teplotách +55 až -25 ˚C. Odolnost mobilu CAT B30 je asi jeho jeden z hlavních argumentů, proč by po něm rybáři měli sáhnout.

U robustního obalu ještě chvíli zůstaneme. Velice nás překvapilo řešení krytu baterky. Krytka na baterku je napevno přišroubovaná ke krytu mobilu. Takže s sebou musíte nosit přibalený jakýsi plíšek, kterým krytku odšroubujete. Firma Caterpillar prostě nechce dovolit, aby mobil náročným podmínkám podlehl. Pod krytkou pak naleznete baterku, sloty na dvě SIM karty a jednu slotu na micro SD paměťovou kartu. Tato výbava je velice příjemná, a dává tušit, že mobil CAT B30 nebude zase až tak moc „pravěkým“ přístrojem.

kryt_baterie_CAT_B30

A v neposlední řadě. Naprosto perfektní vlastností mobilu CAT B30 je v dnešní době až neuvěřitelná výdrž baterky. Mobil můžete používat téměř v jakýchkoliv podmínkách a baterka vám přitom vydrží i několik dní. Pokud jej budete používat „jenom“ k volání a posílání SMS zpráv, pak vám může baterka mobilu vydržet v provozu i celý týden.

 

Další doplňky, které u vody (ne)oceníte

Jenže mobilní telefon CAT B30 má mnoho dalších příjemných doplňků, které se u vody bez diskuze hodí. První takovou věcí je svítilna. Mobilním telefonem si tak můžete posvítit při vašich nočních cestách od vody. Svítilna se rybářům prostě vždycky hodí. Dalším zpestřením je to, že mobil CAT B30 má i tyto doplňky – FM rádio, fotoaparát (2 MPx), nahrávání videosekvencí, MP3 přehrávač nebo bluetooth.

kryt_CAT_B30

Jenže teď trochu kritiky. Prvním mínusem, který nás u mobilu CAT B30 nepotěšil, je poměrně malý displej, jehož rozměry jsou pouhé 2 palce. Dalším mínusem, který nás u tohoto modelu mrzel, protože to v našich očích dost srazilo hodnocení mobilu, je docela mizerná kvalita fotoaparátu v mobilním telefonu CAT B30. Je to škoda. Kdyby CAT B30 měl o trochu lepší fotoaparát, pak by byl ideálním nástrojem pro pořizování obrázků rybářských úlovků. Ale zase na druhou stranu, i fotoaparát, který je v CAT B30, není zase až tolik katastrofální a obrázek ryby s ním prostě uděláte.

 

Testování u vody

Venku je sice hezky, ale to nebude mít na výsledek testu žádný vliv. Sedíme na břehu jedné pískovny. Ten písek na břehu nás láká! Bereme mobil a vyválíme jej v ostrém písku. Chceme zjistit, jestli se do mobilu dostane nějaké zrnko, které by stroj mohlo poškodit. Nic! Mobil funguje. Ani reproduktorem se do mobilu nic nedostalo.

Tak takhle ne! Caterpillar se chlubí s tím, že je model CAT B30 voděodolný. Opravdu? Házíme jej do vody, a nějakou dobu jej tam necháváme. Cigareta je už vykouřená, jdeme se podívat, jestli stroj funguje. Vytahujeme mobil asi z půlmetrové hloubky, kde ležel nějakou dobu. Stiskneme tlačítko na klávesnici. A mobil se rozsvítí.

recenze_CAT_B30

Hele, bahno! A mobil CAT B30 se už v něm válí. Pokud přežil písek, tak bahno jej určitě odepíše. Jemné částečky se do krytu určitě dostanou! Musí. Jenže nic! Mobil je obalený bahnem, ale pořád provokativně svítí. Ani „reprákem“ se do mobilu nic nedostalo. Pak si vzpomínáme, že při rozebírání mobilu jsme obdivovali „gumové potahy“, které zajišťují to, aby se dovnitř mobilu nedostalo cokoliv, co tam nepatří.

Chceme ten mobil zničit! Přeci není možné, že vydrží tohle všechno. V době, kdy mobily praskají, když na ně člověk na okamžik sedne. Vždyť doba odolných mobilů je pryč! Anebo ne? Najednou si všímáme betonového panelu, který jen tak nečině leží na travnaté louce. „Tak co? Riskneme to a zkusíme ho odepsat?“ ptám se kolegy. Ten jen přikývne. Stojíme nad panelem. Náhle natáhnu ruku a vší silou mrštím mobilem o beton. Nic. Teď kolega. Nic. Každý má ještě několik pokusů, ale CAT B30 drží. Vzdáváme to, tenhle mobil je fakt odolný. A my se tak skláníme před jeho výrobci. Dobrá práce!

O několik dní později potkávám kamaráda, který pracuje na stavbě. A řeč se dostala i k mobilu od firmy Caterpillar a k našemu testování. „Jo, my ho máme v práci. Zkusili jsme, co vydrží. Takže jsme ho položili na zem, a přejeli osobákem. Nic se mu nestalo.“ Hm, tak mě napadá, že nás test nebyl ten nejextrémnější.

 

Závěrečné hodnocení

Pokud patříte k rybářům, kteří požadují od svého mobilu to, aby byl odolný a vydržel tvrdé podmínky u vody, a aby uměl především volat a poslat SMS zprávu, a nechcete po něm kdejakou moderní aplikaci, pak je CAT B30 tou pravou volbou.

CAT_B30_baleni

CAT B30 se nám prostě hodně líbil. Je to odolný mobil, který vydrží i „prasácké“ chování jeho uživatele. Pravda, jeho výbava je, ironicky řečeno, totožná s dnes už zapomenutou Nokia 3310. Jenže totožné jsou i legendární, a doteď vyzdvihované, vlastnosti – obdivuhodná odolnost mobilu a dlouhodobá výdrž baterky. A přesně tyto dva faktory si nás prostě získaly. Na rybách potřebujeme mobil, který vydrží dlouho nabitý, a kterého neusmrtí neškodná kapka vody. A to CAT B30 nadmíru dobře splňuje.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -