DomůNovinkyNeprobádané rybářské území: V hlubinách skotského jezera prý žije obrovský sumec! Chytí...

Neprobádané rybářské území: V hlubinách skotského jezera prý žije obrovský sumec! Chytí ho někdo?

- Reklama -

Jezero Loch Ness. Druhé největší jezero ve Skotsku patří k nejvyhledávanějším místům milovníků záhad. Už několik staletí se totiž o tomto tajemném jezeře traduje, že v něm žije obrovská příšera Nessi. Jenže teď přišel Steve Feltham, který přes 20 let na jezeře Loch Ness záhadné stvoření hledal, se zajímavým tvrzením. Podle něj Nessi neexistuje, a badatelé si tuto příšeru spletli s obrovským sumcem!

Po 20 letech došel Steve Feltham, jeden z nejznámějších „lovců Nessie“, k závěru, že v jezeře Loch Ness žije obrovský sumec (anebo i více exemplářů). Pokud je tento závěr pravdivý, pak může skotské jezero skrývat obrovského vousatého giganta. Příběh o Nessie je totiž známý tím, že se jedná o monstrózní zvíře. Jestli by tedy tento tajemný tvor byl opravdu sumec, pak by šlo o neuvěřitelného obra s rekordními parametry.

Tip: Rybářské dárky ZDARMA

Otázkou je, zdali by zrovna jezero Loch Ness mohlo obrovské sumce skrývat. Pravda, životní prostor pro gigantické ryby tato vodní plocha poskytuje. Jezero Loch Ness je totiž přes 30 kilometrů dlouhé, a leží na celkové ploše přes 56 kilometrů čtverečných. Impozantní je i maximální hloubka jezera – 230 metrů!

Jenže vyskytuje se jedna zásadní otázka. Jak by se sumci do jezera Loch Ness dostali? Je známé, že jeho původním teritoriem bylo evropské území od Rýna směrem na východ až k Aralskému moři (Uzbekistán). A až později se díky vysazování tato ryba dostala směrem na západ – do Francie nebo Španělska. Ale do Skotska? Do země, odkud žádné fotografie velkých sumců nejsou pomalu k vidění?

Jenže ouha! Podle některých zdrojů kdysi místní obyvatelé do jezera Loch Ness sumce skutečně vysadili. A to už před téměř stovkou let! Pokud to je skutečně pravda, pak by bylo možné, aby i ve skotském jezeře žili obrovští sumčí giganti. Jenže, obrazový důkaz prostě chybí…

 

Zprávy o sumcích o váze přes 300 kilogramů!

Informace o gigantických sumcích kolují mezi rybáři už od nepaměti. K těm neznámějším patří historky z východu, kde prý byli k vidění sumci o váze až 300 kilogramů! Slibné zprávy ale přišly i z Řecka nebo Balkánu. V tamních teplých vodách sumci také dorůstají monstrózních rozměrů. O sumcích neuvěřitelných velikostí a hmotností si můžete přečíst v článku Mrazivé svědectví z východu: Sumec o váze 300 kilogramů!

 

Zajímavosti o Nessie

Nessie má být přežívající živočich z druhohor, přesněji má jít o obrovského plaza (plesiosaura), který měří okolo 15 až 20 metrů. Jeho krk má na délku měřit okolo 3 metrů, a na hlavě se má vyskytovat jakýsi výrůstek. Podle některých zdrojů by teoreticky bylo možné, aby v izolovaném jezeře Loch Ness takový druh přežil.

Tip: Rybářské dárky ZDARMA

První zmínka o příšeře z jezera Loch Ness se datuje už z 6. století. Lidé se takto tímto příběhem zabývají už několik stovek let. Nejzřetelnější „důkazy“ pak byly pořízeny v minulém století. Například v roce 1933 se objevila výpověď manželského páru, který prý na ulici vedle jezera spatřil obrovské černé zvíře. To se odplazilo a zmizelo v hlubinách. Záznamů a fotografií bylo pořízeno nespočet, obrovské množství z nich bylo později označeno za podvrh.

Jenže mezi haldou podvodných materiálů se objevily i zajímavé kusy. Například nejslavnější záběry příšery pochází z roku 1960, jejich autorem je Tim Dinsdale. Ten natočil cosi na hladině jezera Loch Ness. Filmový záznam je autentický a nejedná se o podvrh. Na jím natočený film se můžete podívat v přiloženém videu.

Filmový záznam spustil obrovskou badatelskou revoluci. Například v 80. letech minulého století se na hladině jezera Loch Ness objevilo 150 odborníků. Ti monitorovali jezero s pomocí sonaru přes 1500 hodin. Výsledek? Přes čtyři desítky kontaktů se skutečně obrovskými tvory. O jaká zvířata ale šlo, není známo.

Ať už jde o prehistorickou příšeru, anebo o gigantického sumce, jezero Loch Ness bude i nadále budit plamenné vášně…

Redakce InRybar.cz

Ilustrace: Zuzana Staňková

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -