Domů Novinky Nesmrdí tu něco? Policie měla zveřejnit informace o havárii na Bečvě! Znalec...

Nesmrdí tu něco? Policie měla zveřejnit informace o havárii na Bečvě! Znalec chce více času

- Reklama -

Tohle už připomíná hodně špatný vtip! Policie měla včera veřejnosti sdělit důležité podrobnosti o havárii na Bečvě, která zmasakrovala skoro 40 tun ryb za desítky miliónů korun. Jenže výsledkem je, že znalec, který zpracovává klíčový posudek, požádal o prodloužení lhůty. O kolika dnech hovoříme? Podle policistů to není možné říci. Viník obrovské havárie na Bečvě tak už od 20. září uniká bez trestu. Není proto divu, že vyšetřovatelé jsou pod velkým tlakem veřejnosti. Ale netrvá to nějak dlouho?

„V rámci prověřování kriminalisté prováděli několik dalších úkonů trestního řízení, které jsou důležité pro dokazování, například vyšetřovací pokusy na řece nebo zajištění dalších vzorků, a je nutné i tyto podrobit znaleckému zkoumání,“ řekla mluvčí policistů Lenka Javorková.

Z vyjádření policejní mluvčí je tak jasné, že důležité informace vedoucí k vyšetření obrovské ekologické havárie jsou stále pro veřejnost neznámé. Jen připomínáme, že k ekologické katastrofě došlo už 20. září 2020. Od té doby pachatel gigantického úhynu ryb, který byl skoro 40 tun, je stále neznámý.

„V tuto chvíli nelze odhadovat, kolik času bude vyžadovat znalec na zpracování výše uvedených materiálů. Zákon lhůtu na zpracování znaleckého posudku nestanoví, znalec ji obvykle stanoví sám podle rozsahu zpracovaných údajů,“ upřesňuje mluvčí policistů Lenka Javorková. Veřejnost si tak na další informace musí ještě počkat. Hořké na tom je, že nikdo neví, jak dlouho to bude trvat…

 

V den otravy v Bečvě unikla z chemičky toxická látka! Agrofert: Nebyla to havárie!

Velké podezření se od začátku ekologické katastrofy drží okolo chemičky DEZA, která patří do holdingu Agrofert. Tento chemický závod od začátku ale jakoukoliv vinu odmítá. Nedávno ale pořad 168 hodin v České televizi upozornil na skutečnost, že v den havárie na Bečvě unikla z chemičky DEZA toxická látka. Podle mluvčího Agrofertu ale nešlo o havárii…

„Pozoruhodná náhoda! V chemičce DEZA se stala havárie, a shodou okolností v den otravy řeky Bečvy. Chemička tehdy o tom neřekla ani slovo a neinformovala ani inspektory. Svědectví o tom až teď přinesl Deník Referendum. Holding Agrofert, kterému chemička patří, to až poté přiznal. Tutlání vrhá další stín pochybností. Největší ekologická havárie není vyjasněná ani 3 měsíce poté. A nelze si všimnout počínání ministra životního prostředí Richarda Brabce – ten trvale ukazuje prstem na jiný areál v místě, a de facto odklání pozornost od DEZY,“ uvedla Česká televize v pořadu 168 hodin.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Reportáž o úniku toxické látky z chemičky v den úhynu ryb v Bečvě!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: ÚS pro Severní Moravu a Slezsko

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -