Domů Novinky NON-STOP na Labi: V Pardubicích na Labi se bude v příštím roce chytat non-stop!

NON-STOP na Labi: V Pardubicích na Labi se bude v příštím roce chytat non-stop!

- Reklama -

Pardubičtí rybáři na jejich webu připomínají, že v roce 2018 bude na revíru Labe 28 (č. 451 031) platit výjimka z denní doby lovu. Tato výjimka pak bude platit i v roce 2019. Jedná se určitě o velmi pozitivní zprávu pro všechny milovníky kaprařiny nebo sumcařiny. Navíc, revír Labe 28 patří k vyhlášeným úsekům Labe.

Výjimka z denní doby lovu bude na revíru Labe 28 platit od 16 června do 31. srpna 2018 a 2019 v době od 00:00 do 04:00. A potom ještě od 1. do 30 září 2018 a 2019 v době od 22:00 do 24:00 a od 00:00 do 06:00. Ano, v praxi to znamená, že non-stop rybolov bude na Labi 28 možný i na podzim! Důležitým upozorněním je, že tato výjimka platí pouze na hlavní tok Labe 28! Na odstavených ramenech, která pod tento revír spadají (Jarkovské, Pod Farou, Bajkal) tato výjimka neplatí!

Jak je již dobrým zvykem, tak při lovu non-stop je zapotřebí dodržovat několik pravidel, a tady tomu nebude jinak. Rybáři tak budou povinni osvětlit lovné místo bílým neoslňujícím světlem (zakládání ohňů se pro tyto účely zakazuje). Dalším pravidlem je třeba to, že v případě pokračování lovu po 24. hodině je rybář povinen zapsat nové datum do povolenky.

A je zapotřebí si uvědomit, že na Labi 28 platí v měsíci září pravidlo, že je povoleno lovit pouze na nástrahy rostlinného původu (na „masové“ boilies a pelety se lovit může), anebo na nástražní rybu o délce minimálně 20 centimetrů, přičemž nemohou být použity její části. Proč tomu tak je? Ministerstvo zemědělství, které tyto výjimky vydává, se snažím s pomocí tohoto opatření lépe chránit populaci úhoře říčního. Úhoř říční je hájen od 1. září do 30. listopadu.

V roce 2018 a 2019 bude platit celá řada výjimek z denní doby lovu na řadě dalších revírů. Rybáři tak budou moci chytat non-stop v ÚS města Prahy, Středočeském ÚS, Jihočeském ÚS, Západočeském ÚS, Severočeském ÚS, Východočeském ÚS, Moravskoslezském ÚS, a také na revíru Rady ČRS.

Kompletní seznam revírů, kde bude v roce 2018 a 2019 platit výjimka pro non-stop rybolov, naleznete ZDE.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -