Domů Novinky PODVOD: Pozor na podvodné prodejce ryb! Namísto uzených úhořů prodávají levné rybí...

PODVOD: Pozor na podvodné prodejce ryb! Namísto uzených úhořů prodávají levné rybí maso!

- Reklama -

Někteří prodejci ryb mají bohužel do poctivosti hodně daleko. Na jeden takový typ podvodu upozornila Správa Kolowratského rybářství Opočno. Tento podnik upozorňuje na to, že někteří prodejci nabízí uzené úhoře, ve skutečnosti jde ale o úplně jiný druh ryb. Ano, hádáte správně, namísto drahého úhoře tito podvodníci prodávají levného ostrouna. Cenový rozdíl mezi těmito rybami je opravdu citelný, o kvalitě masa ani nemluvě. Proto si při koupi uzených úhořů dávejte pozor!

Na stránce na Facebooku Správy Kolowratského rybářství Opočno se píše:

Občas se můžete u některých obchodů setkat se stánkovými prodejci, kteří prodávají uzené ryby. Bohužel místo toho, aby jednali čestně a označovali správně produkty, které přeprodávají, tak se snaží zcela záměrně své zákazníky podvádět. Jste jedním z podvedených i vy?

Celé je to strašně jednoduché. Na pultě můžete najít uzeného Ostrouna (druh žraloka), který vzdáleně připomíná úhoře a jeho cena je velice nízká. U této uzené ryby, ale najdete cedulku odkazující na úhoře říčního, který je oproti ostrounovi několikanásobně dražší, takže si myslíte, že kupujete „vzácnou“ delikatesu, ale ve skutečnosti platíte za něco, co nemá zdaleka takovou hodnotu.

Pokud se někdy setkáte s podobnými praktikami, neváhejte se ozvat, jen tak si to pro příště podvodník, tedy prodavač, rozmyslí a nebude vás uvádět záměrně v omyl!

 

Jak rozeznat rozdíl?

Hodně zákazníků se rybářů z Opočna začalo vyptávat, jak tedy mají rozeznat uzeného úhoře od mnohem levnějšího ostrouna. A rybáři radí: „Úhoř je většinou prodávaný s kůží – ostroun se prodává bez kůže. Ostrouna s hlavou nikdy nekoupíte, úhoře ano.“ Rozdíly si pak můžete prohlédnout na přiložených fotkách níže.

A bacha! Rybáři z Opočna varují také před tím, že tyto nekalé praktiky se dějí na více místech v republice. Zákazníci pak mohou být podvedeni například u stánků před velkými obchodními domy. Proto si vždy dávejte pozor na to, co kupujete!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -