DomůNovinky„Povolenky jsou směšně levné! Rybáři mohou odnést hodně ryb!“ kritizuje středočeský předseda

„Povolenky jsou směšně levné! Rybáři mohou odnést hodně ryb!“ kritizuje středočeský předseda

- Reklama -

Předseda Dušan Hýbner je v rybářských kruzích velmi dobře známým funkcionářem, který za dobu svého počínání zavedl celou řadu změn. A teď nemluvíme pouze o Středočeském územním svazu, ale také například o jeho působení v Hospodářském odboru při Radě ČRS, který pod jeho vedením dokázal připravit změnu doby lovu do současné podoby. Dušan Hýbner nově odpovídá na dotazy rybářů, kteří provozují stránku CarpClassic na facebooku. A ti se tentokrát dotkli velmi ožehavého tématu – fungování Českého rybářského svazu. Co na to Dušan Hýbner odpověděl?

Téma, které nastolila rybářská stránka Carp Classic při dotazu na Dušana Hýbnera, znělo jasně: Jak si Dušan Hýbner představuje vývoj ČRS v následujících 10 letech, a co je nutné pro to, aby to bylo funkční? A hned ze začátku bylo jasné, že na tohle nebude jednoduchá odpověď. Proto středočeský předseda začal nejprve výčet aktuálních problémů, mezi které zařadil třeba možnost odnesení mnohonásobně větší „hodnoty v rybách“ než kolik rybáři vlastně platí.

„Členové mají za směšné peníze možnost rybolovu téměř po celé republice, za cenu povolenky v hodnotě 2 550 korun jim svaz umožňuje odnést z našich revírů úlovky v desetinásobkách vyšší, než je cena povolenky a víc je nezajímá,“ kritizuje Dušan Hýbner.

Celou odpověď Dušana Hýbnera si můžete přečíst kliknutím na příspěvek z facebooku

Středočeský předseda se ale opřel i do vlastních řad, protože podle něj současné nastavení většiny funkcionářů změnu nepřinese. „Funkcionáři se zase tetelí blahem, že členská základna roste a s ní i členské příspěvky na správu a řízení svazu, nikdo na ně v ničem netlačí, a těch pár desítek křiklounů na sociálních sítích se dá přežít,“ štve středočeského předsedu.

A co když chce někdo nový stávající stav změnit? „Když přijde nový, mladý funkcionář a pustí ho mezi sebe, má ve většině případů prakticky jen dvě možnosti: přizpůsobit se a zapadnout do zavedených pořádků, anebo si jede svoje, obhajuje a prosazuje své vize. Tady je však otázkou, jak dlouho to vydrží, než ho to všechno otráví. Opravdu čest všem orgánům, na všech úrovních ve svazu, kde tyto mé věty neplatí. Není jich mnoho, ale jsou a znám je,“ myslí si Dušan Hýbner.

Co udělat, aby současný stav vypadal jinak? Dušan Hýbner začíná úplně od začátku, a ptá se, jestli rybáři vůbec nějaké změny chtějí: „Předně bychom si ve spolku měli vyříkat, co chceme. Stačí nám a vyhovuje současný stav? Anebo chceme moderní, profesionální, ekonomicky stabilní a rozumně hospodařící spolek, kde každý jeden funkcionář má pravomoci, ví, co má dělat a nese za to plnou odpovědnost, kde čísla na papíře odpovídají realitě? A taková diskuze se vůbec nevede!“

Těch témat, které Dušan Hýbner ale otevřel, bylo mnohem více! Doporučujeme si přečíst celý text, který zobrazíte kliknutím na přiložený příspěvek z facebooku. Právě tam naleznete celý text…

 

Některé rybáře současný stav štve! Proto zakládají vlastní spolek

Magazín InRybar.cz na začátku roku 2021 psal například i o nápadu skupiny rybářů, kteří chtějí založit vlastní spolek, který by umožňoval rybaření na desítkách lokalit v Česku i v zahraničí. Za tímto projektem stojí známý rybář Josef Dytrych. 

„Předem říkám, že tento projekt nebude hotový ani do konce tohoto roku, protože přece jen je to dlouhodobá záležitost. A musí se to připravit tak, aby bylo všechno v pořádku, aby to nebylo v budoucnu nějak napadnutelné. A hlavně, abychom si udělali pořádek hned od začátku,“ říká na začátku projektu Josef Dytrych, který představil novou rybářskou organizaci.

„V současné době je předjednáno zhruba 20 rybářských lokalit po České republice, kdy majitelé vodních ploch přislíbili, že jakmile vznikne rybářský klub, tak že nám je dají k dispozici. Co se týče správy těchto vodních ploch, tak ty zůstanou ve správě majitelů, díky čemuž nám odpadne další starost a další papírování (například ohledně zarybnění),“ vysvětluje Josef Dytrych.

INFO: ČRS má konkurenci? Parta rybářů zakládá vlastní „rybářský svaz!“ Už mají vody!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

  1. Ať stojí povolenka 10x tolik, stejně ještě ušetříme za ježdění na soukromáče. ALE ať chytáme bez buzerace, na dobře zarybněných vodách, nonstop, s bivakováním. Panu Hýbnerovi poslední dobou fandím, snad to s námi myslí dobře. Pan Dytrych má výborný nápad a těším se co ztoho bude.

    • Souhlasím ,jako platim 4tis. Za povolenku, klidně dam 6tis.. V létě je tma až k 23.00hod. a za hodinu stahovat… Úplná škoda, hlavně na nočních rybách co z 80% šmejdi v noci. Tak klidně zdražit ale kompenzace 24kou.

  2. Proč zdražovat povolenku, podle mě stačí omezit počet přivlastněných ryb podobně jako je to třeba u hlavatky.

  3. Jenom furt zdražujete.buzerujete,pořád něco zakazujete.Proč si nemúžu postavit u vody bivak,proč se teda prodávají.Zakázaný vařiče,jak si mám uvařit snídani,oběd.Svatý soukromá,tam je dovoleno vše.

  4. A co my, co ryby poustime? nam se zdrazovani libi nejvice, kdyz chci rybu, jedu si pro ni na sadky do opocna. Povolenka u me funguje tak, ze muzu jit k vode, ne pro ryby…

  5. Ano ryb se dá odnést dost ale musí se nachytat a na to musí být čas.Kdo je dnes zamněstnán tak ví že toho času na ryby moc není a ten je třeba.Ale znám případ že vedoucí činnovníci organizace kteří mají mimo jiné povolenky zadarmo jsou většinou v důchodu tak když se nasadí ryby tak jsou u vody i třikrát za den a pikaždé odnesou 2 kusy ušlechtilé ryby.Takže béhe 14 dnů je rybník prázdný a kdo si chce v neděli zachytat tak si tam jde většinou odpočinout.

  6. Myslim si že to není o ceně povolenky, ale o lidech. Měl by se nastavit jinak počet přisvojenych si ryb. Já si chodím k vodě zachytat a ryby vracím vodě… Nejsem proti že si rybáři berou ryby domu, ale mělo by to být omezené.Pro mne cena povolenky je tak akorát. Jen změnit chování většiny rybářů. Myslím si že mladší ročníky jsou v poho.

  7. Na ryby si chodí odpočinout a do přírody i důchodci.A mnozí z nich také bez problémů pouští ryby zpět.Takze řešit to zdražením povolenek,není to nejlepší.Nebo by se rybaření mělo postupně stát jen koníčkem pro bohatší a snoby,kteří se předhánějí v tom,kdo má dražší vybavení…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -