DomůNovinkyPYTLÁCI: Na rybních v Českém ráji řádí agresivní pytláci! Vyhrožují násilím!

PYTLÁCI: Na rybních v Českém ráji řádí agresivní pytláci! Vyhrožují násilím!

- Reklama -

V Českém ráji řádí pytláci, kteří mají spadeno na velké kapry. Nejčastější případy pytláctví jsou hlášeny z Jinolických rybníků nebo z rybníku Roudný. Uhlídat tyto vodní plochy před pytláky není snadné. A když se to povede, bývají pytláci i agresivní a vyhrožují. Velmi často pytlačí i cizinci, především Rusové, Ukrajinci nebo Poláci. Mezi pytláky jsou pak i „domorodí“ rybáři.

„Předevčírem jsem jednoho pytláka chytil. Nedá se to uhlídat, museli bychom mít stráž 24 hodin denně,“ řekl Deníku Miloslav Hadrava z MO ČRS Turnov. Potíže způsobuje i brzká tma, které pytláci využívají. Kontroly jsou proto složitější. A když někdo „zmerčí“ kontrolu, snadněji zmizí.

Přesto rybáři neustále kontrolují vodní plochy. „Musíme chodit ve skupinách, jinak by se člověk bál. Chycený viník je schopen vyhrožovat násilím nebo vám propíchnout gumy u auta,“ vysvětluje Hadrava.

Podle rybářů se nejčastěji pytlačí na několika rybnících. „V Roudném rybníku máme vysazené velké kapry, kteří se chytají od 60 centimetrů. Ti lákají černé rybáře hodně. Škodu nám ale nikdo nezaplatí,“ řekl vedoucí rybářské stráže z Turnova Martin Mareš.

Dopadnout pytláky není snadné. V momentě, kdy spatří kontrolu, volají si navzájem přes vodu po rybníce, takže ihned zmizí. Cizinci se pak často vymlouvají na neznalost rybářských pravidel nebo na to, že jednoduše nerozumí. Pytláctví se ale dopouštějí i „domorodí“ rybáři. Bohužel, byly zaznamenány případy, kdy v Českém ráji pytlačí skupiny, které ulovené ryby prodávají do restaurací. Právě pytláci působí obrovské škody.

ČTĚTE TAKÉ: Rybář na Labi propíchal porybným gumy od auta!

A jak nejčastěji pytlačí? S pomocí udice, pytlačky, ale i podběráků. Jednoduše nahází housky do vody a krmící se ryby chytají do sítě. Podle kontrolujících rybářů berou pytláci všechny ryby. Pytlákovi, kterého chytí při činu, hrozí pokuta 5000 korun.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -