DomůNovinkyRazie na Labi: Porybní s policisty posbírali 10 povolenek a rozdávali pokuty za...

Razie na Labi: Porybní s policisty posbírali 10 povolenek a rozdávali pokuty za pobyt u vody

- Reklama -

Pořádně „výživnou“ kontrolu mají za sebou porybní z Mělníka. Ti společně s policisty kontrolovali rybáře na revírech Labe 14 a Labe 14A, a poté ještě na Vltavě 1 a Vltavě 1A. Porybní narazili hned na několik prohřešků, které řešili odebráním povolenky. Suma sumárum, rybářská stráž při této kontrole posbírala 10 povolenek. Následně pak ještě policisté rozdávali i pokuty za porušování vyhlášky o zákazu nočního pobytu na některých revírech. Tato kontrola porybné z Mělníka utvrdila, že kontroly jsou nutné. Proto rybáři mohou očekávat, že další kontroly brzy proběhnou znovu…

Na webu Středočeského územního svazu se píše:

I přes velký počet kontrol ze strany rybářské stráže MO Mělník stále dochází k porušování rybářského řádu a BPVRP.

Z tohoto důvodu proběhla o víkendu z 22. na 23. června 2019 na revírech Labe 14, Labe 14A, Vltava 1 a Vltava 1A noční kontrola v součinnosti členů RS s Policií ČR Mělník, a to jak pěší, tak za pomoci lodě, která prováděla kontrolu zejména špatně přístupných míst ze břehu.

Kontrola byla provedena na vytipovaných místech revírů MO Mělník, kde dochází opakovaně k porušování předpisů. Při této noční akci bylo přistiženo 10 lovících a zadrženo 10 povolenek, 1 nastražená udice bez lovícího rybáře a v rámci PČR bylo řešeno několik porušení vyhlášky o zákazu nočního pobytu na některých místech revíru.

Nejčastějším přestupkem byl lov po povolené době lovu, lov na tři udice, nepořádek na místě lovícího a nezapsaný příchod k vodě.

Smutným faktem je, že někteří rybáři již v minulosti za obdobné přestupky byli řešeni v přestupkovém řízení místních organizací, kam i v těchto případech budou předvoláni k dořešení věci.

Vzhledem k těmto nehezkým výsledkům budou i nadále probíhat jak společné kontroly s PČR, tak zvýšený počet kontrol ze strany RS. Musíme si uvědomit, že se jedná o naše revíry, na nichž chceme prožívat krásné chvíle, ale na druhou stranu se musíme řídit danými pravidly a ty dodržovat.

Dále bych chtěl poprosit všechny slušné rybáře, aby měli oči otevřené a v případě, že spatří nepoctivé, nebo přímo pytlačící „takyrybáře“, ihned informovali RS nebo PČR. Množí se zde nelegální lovy tenatovými sítěmi, tento týden byla vytažena členem RS pytlačka s 8 ks trojháčků, kdy zaseklá ryba (pravděpodobně sumec) se během vytahování uvolnila, a další podobná „zvěrstva“…

Zdroj: Středočeský územní svaz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -