Domů Novinky REVOLUCE! Peníze za celosvazové povolenky se budou rozdělovat jinak! Rada ČRS schválila...

REVOLUCE! Peníze za celosvazové povolenky se budou rozdělovat jinak! Rada ČRS schválila změnu

- Reklama -

Dlouhá léta byla problematika rozdělování peněz za celosvazové povolenky „sudem se střelným prachem“ na půdě Rady ČRS. Na základě tohoto problému vznikl nespočet sporů. Vše pak vygradovalo tím, že předseda ČRS Karel Mach v Deníku řekl, že se při rozdělování peněz za celosvazové povolenky účelově podvádí. Teď ale přišla první změna! Vedení Českého rybářského svazu se jednomyslně shodlo, že dojde ke změně rozdělování peněz za celosvazové povolenky. Jaké změny tedy přijdou?

Na webu Rady ČRS se píše:

20. března 2019 proběhlo mimořádné zasedání Republikové rady ČRS na téma změny systému redistribuce financí za prodej celosvazových povolenek.

Velmi pozitivní zprávou je, že navržená změna byla po důkladném projednání členy Republikové rady jednomyslně schválena. Nový systém tak bude vycházet nejen z principu náhrad za úlovky dosažené držiteli celosvazových povolenek, ale v souladu s doporučujícím návrhem Hospodářského odboru bude reflektovat i počet docházek, kategorizaci výše náhrad podle rybích druhů (bez rozdílu, zda byly uloveny na pstruhovém či mimopstruhovém revíru) a také nově nebudou do celosvazové redistribuce započítány docházky ani úlovky vlastních členů na vlastních revírech – k úhradě nákladů za vlastní členy na vlastních revírech bude sloužit fixní odpočet ve formě poměrné části ceny územní povolenky, kterou si územní svazy ponechají před odvodem finančních prostředků do rozpočtu redistribuce.

Nastavení nových pravidel redistribuce je předmětem jednání Republikové rady již od roku 2004, jednohlasné schválení je  úspěchem, který přispívá k jednotným pravidlům a podmínkám napříč územními svazy.

 

Rada ČRS dala na doporučení Hospodářského odboru při Radě ČRS

Před klíčovým mimořádným zasedáním Rady ČRS se sešli i členové Hospodářského odboru při Radě ČRS, kteří rovněž o problematice rozdělování peněz za celosvazové povolenky diskutovali. Z jejich zasedání pak vzešlo hned několik doporučujících bodů, které bylo podle Hospodářského odboru nutné zapracovat. Ano, výsledný návrh sice byl doporučujícího charakteru, ale z finálního výsledku po mimořádném zasedání Rady ČRS je patrné, že se členové nejvyššího vedení ČRS inspirovat nechali…

Kompletní zprávu o zasedání Hospodářského odboru při Radě ČRS si přečtěte ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -