Domů Novinky ZÁKAZ: Rybáři mají smůlu! Na věhlasném revíru platí zákaz bivakování! O jakou...

ZÁKAZ: Rybáři mají smůlu! Na věhlasném revíru platí zákaz bivakování! O jakou vodu jde?

- Reklama -

Hodně trpkou informaci musí strávit rybáři, kteří u vody rádi bivakují. Na oblíbeném revíru, na kterém se v minulých letech objevovaly zejména zástupy milovníků sumců, zakázali bivakování! O jakou vodu jde? O Turyňský rybník. Ano, právě tato lokalita v posledních letech vydala hned několik trofejních dravců. Ovšem zdá se, že tento rok mají sumcaři z větší vzdálenosti smůlu. Na březích Turyňského rybníka v roce 2019 bivakovat nesmějí.

„Od 1. 1. 2019 platí zákaz stanování a bivakování na revírech MO Kladno: Hrázský (Dokeský) rybník – 441 193, Turyňský rybník – 411 033 a rybník Pod Panskou – 411 195,“ píše se na webu rybářů z MO Kladno. To, proč k zákazu pobytu rybářů u vody došlo, se ale ze zveřejněných informací nedočteme. A v tuto chvíli můžeme jen spekulovat – nepořádek, hluk, nedodržování pravidel nebo stížnosti ze strany majitelů pozemků? Kdoví!

Proti rybářům momentálně stojí i platná pravidla. Mnoho rybářů se sice brání tím, že při pobytu u vody spí jenom „pod širákem“ nebo pod plachtou, anebo že v bivacích nemají podlážky. Tohle je ale úplně jedno! V každém případě jde o TÁBOŘENÍ, neboť se jedná souhrn činností, které umožňují pobyt ve volné přírodě spojený s možností přenocování. S tábořením je spojováno stavění přístřešků, příprava stravy, hygiena nebo likvidace odpadků (definice táboření).

Jedno je ale důležité! Rybářovi za postavený stan nebo bivak nesmí vzít rybářská stráž povolenku! To nejde! Rybáře za postavený stan nebo bivak může pokutovat pouze policista nebo městský strážník.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Může rybář u vody bivakovat? A jak postupovat, pokud se objeví porybní? Kompletní informace ZDE

 

Tyruňský rybník: Domov gigantických sumců

Turyňský rybník se do podvědomí rybářské veřejnosti dostal zejména díky úlovkům gigantických sumců. Tak například: V červenci 2018 na této lokalitě dokázal rybář ulovit neskutečnou rybu o délce 254 čísel! Neuvěřitelně nádherná ryba! Úlovek obrovského sumce tehdy vzbudil velké pozdvižení i proto, že se na veřejnost dostalo video, na kterém jde vidět, že tento sumec neskončil zpátky na svobodě. Připomeňte si úlovek obrovského sumce níže na videu…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -