skingbranding-banner

Rybáři dali dohromady přes 1,7 milionu korun na nákup nové vodní plochy! Jakou vodu koupí?


Středočeský územní svaz informoval o tom, že odvedl významnou částku peněz do Fondu na nákup vodních ploch. Kolik územní svaz do tohoto fondu poslal? Vedení středočeských rybářů mluví o více jak 1 700 000 korun! A hlavně! Ve Fondu je tak díky této významné částce více jak 2 miliony korun. K čemu budou tyto peníze sloužit? Jak název fondu napovídá, tak středočeští rybáři tyto peníze používají pro nákup vodních ploch. A to, že Fond na nákup vodních ploch má význam, ukázalo hned několik případů v minulosti. Nebýt tohoto efektivního nástroje, tak by rybáři přišli o některé oblíbené lokality…

Středočeští rybáři v polovině prosince odvedli do fondu částku přesahující 1,7 milionů korun. Celkově šlo o 1 787 100 korun. „Územní svaz splnil usnesení Konference SÚS, kdy za každého dospělého člena odvede 50 korun. Na základě hospodářského vyrovnání a z něho plynoucích dat tak SÚS mohl odeslat svůj příspěvek za rok 2020,“ stojí na webu středočeských rybářů.

Aktuálně je ve Fondu na nákup vodních ploch částka 2 039 299 korun. Tyto peníze jsou vyhrazeny pro nákup vodních ploch, které mohou být k budoucnu k mání. A středočeští rybáři si už v minulosti ověřili, že mít nějakou rezervu bokem, se určitě vyplácí. Těch případů, kdy byly populární svazové lokality v ohrožení, je z minulosti hned několik.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nadupané kaprové navijáky SHIMANO za super nízké ceny!

„Děkujeme všem, kteří jste tento rok přispěli, vážíme si každé vložené koruny,“ řekl středočeský předseda Dušan Hýbner. Ten zároveň připomíná, že do fondu mohou vkládat rybáři peníze i samostatně – stačí i drobnější obnos, protože se počítá každá koruna! Navíc, v současnosti dokonce probíhá i soutěž. Ten, kdo pošle do fondu alespoň 100 korun, může vyhrát roční středočeskou územní povolenku.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Povolenka za 100 korun? Soutěž o středočeské územní povolenky!

 

Co to je ten Fond na nákup vodních ploch?

Jedná se o nástroj, ve kterém se shromažďují peníze na nečekané události, kdy jsou například vody v ohrožení, třeba když na ně má zálusk někdo ze soukromého sektoru. „Fond byl před lety schválený naší Konferencí SÚS, protože bylo zřejmé, že drtivá většina našich místních organizací nemá a nebude mít sama o sobě ekonomickou sílu na koupě nových revírů a vodních ploch – případně, což se ukazuje nyní, se může dostat do problémů se stoupajícími cenami pachtů, pronájmů a podobně,“ vysvětluje Dušan Hýbner.

 

Kde už Fond pro nákup rybářských revírů pomohl? 

MO Jesenice (2. 4. 2020): Voda byla zakoupena od MO Jesenice, která se dostala do problémů vlivem podvodného jednání firmy, která prováděla revitalizaci rybníku, a hrozilo, že o tuto lokalitu přijde. SÚS navrhl finanční pomoc v podobě odkupu Štikového, který byl nakonec úspěšně zrealizován. MO Jesenice je ve sdruženém rybolovu.

ČTĚTE TAKÉ: Rybáři málem přišli o krásný revír! Jak to dopadlo?

MO Unhošť (12. 12. 2019): Organizace MO Unhošť málem přišla o populární revír. Pronajímatel se totiž rozhodl, že rybník prodá. Naštěstí ale s pomocí přispěchal Středočeský územní svaz, který výrazně finančně přispěl k tomu, že rybáři mohou na tomto oblíbeném svazovém revíru dále chytat. Přesto: Tento příklad budiž varováním. Nikdo si nemůže být jistý tím, co bude s jeho oblíbenou vodou v dalších letech. Je třeba být připravený na všechno! Navíc, tohle není jediný příklad, kdy to je s budoucností svazové vody nahnuté…

ČTĚTE TAKÉ: Organizace málem přišla o oblíbený rybník! Pomohl fond územního svazu

MO Tři Dvory (19. 9. 2019):  Rybáři z MO Tři Dvory málem přišli o vodu, kterou měl ve vlastnictví „soukromý subjekt“. Právě ten chtěl z vody udělat komerční vodu, což by v praxi znamenalo konec svazového rybolovu. Do celého případu se vložilo vedení Středočeského územního svazu. To se domluvilo a část rybníka odkoupilo. Celková cena za pozemky se vyšplhala na 2 milióny korun. Zásadní je, že voda zůstane ve svazovém „režimu“, takže na ni budou mít přístup všichni rybáři s platnou povolenkou. Předseda středočeských rybářů vyzývá i řadové rybáře, aby přispěli do fondu na nákup vod…

ČTĚTE TAKÉ: Boj o svazovou vodu! Rybáři málem přišli o krásný rybník! 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

Nové články v rubrice

Kriminalisté vyslýchali zaměstnance z chemičky DEZA a prohlíželi jim mobily! Proč?

admin | přečteno: 38x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Už od loňského podzimu se snaží vsetínští kriminalisté zjistit, kdo …

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře

admin | přečteno: 1570x | 21.01.2021 | 1 komentář

Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu …

VIDEO: Kapři a amuři „vyplivují“ háčky! Takhle to vypadá, když ryby poznají montáž!

admin | přečteno: 11810x | 21.01.2021 | Žádné komentáře

Tohle je věčné téma v rybářských kruzích! V momentě, kdy rybář nepromění …

Komentáře

  • Tak to je paráda, je dobře, že každý rybář může přispět na dobou věc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.