Domů Novinky Rybáři pořádají na zmasakrovanou řeku Bečvu sbírku! Škody jsou za desítky miliónů...

Rybáři pořádají na zmasakrovanou řeku Bečvu sbírku! Škody jsou za desítky miliónů korun

- Reklama -

Ekologická katastrofa, která se odehrála na řece Bečvě, zdevastovala úsek o délce několika desítek kilometrů. Při této události se do řeky dostal jedovatý kyanid, který zabil přes 40 tun ryb. Rybáři ještě neznají přesnou částku za vzniklé škody, ovšem už teď odhadují škody na desítky miliónů korun. A proto Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko spustil transparentní účet, kam mohou lidé posílat peníze na obnovu řeky Bečvy. Přinášíme kompletní informace o pořádané sbírce, jejímž cílem je získat další finanční prostředky pro obnovu řeky…

Koncem září postihla řeku Bečvu v úseku pod Valašským Meziříčím až po Přerov ekologická havárie, kdy prozatím neznámý pachatel vypustil do řeky kyanid. Došlo k poškození celého vodního biotopu a podmínek pro všechny na vodu vázané organismy na zhruba 40 kilometrech toku.

Pro náš územní svaz je to také ztráta citová, neboť při péči o toky využíváme lidských zdrojů bez nároku na finanční ohodnocení a mnohdy při plnění zákonných povinností produkujeme rybí násady vlastními silami s cílem vytvořit vhodné podmínky pro výskyt a zdárný vývoj a udržení jednotlivých rybích druhů, zachovat vyváženou věkovou a druhovou skladbu a strukturu rybích společenstev s důrazem na podporu původní a přirozené rybí obsádky.

Jelikož dosavadní odhad škod jen na rybí obsádce, včetně našich nákladů na likvidaci uhynulých ryb jdou již dnes do desítek miliónů korun, obrací se výbor našeho územního svazu na všechny, kdo mohou přispět jakoukoliv finanční částkou s prosbou o pomoc.

Vaše finanční dary lze zasílat na náš transparentní účet u Raiffaisenbank 35036038/5500. Veškeré finanční prostředky na tomto účtu budou čerpány výhradně na pokrytí vzniklých škod na řece Bečvě.

Pohyby na transparentním účtu jsou přístupné všem na tomto webu.

Případným dárcům děkujeme!

Za Český rybářský svaz, výbor územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

Ing. Pavel Kocián (předseda) a Ing. Rostislav Trybuček (jednatel)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -