Domů Novinky Šok pro rybáře! „Zákaz rybářských olověných zátěží zveřejněn!“ tvrdí Bohumil Straka

Šok pro rybáře! „Zákaz rybářských olověných zátěží zveřejněn!“ tvrdí Bohumil Straka

- Reklama -

AKTUALIZUJEME: Lidskoprávní organizace LIGA LIBE zveřejnila informace o tom, že Evropská agentura pro chemické látky ECHA zveřejnila zákaz olověných rybářských zátěží. Dokument, který se týká zákazu rybářských olověných zátěží se objevil i na oficiálním webu této evropské agentury. Zákaz by se měl týkat nejen používání olověných zátěží, ale také jejich prodeje. Informace o zákazu olova redakci InRybar.cz potvrdil Bohumil Straka, který je viceprezidentem zmíněné organizace LIGA LIBE, která proti zákazu intenzivně bojuje, a který tuhle problematiku dlouhodobě sleduje… 

Organizace LIGA LIBE mimo jiné zveřejnila tyto informace: 

Revoluční novinka: Nové NUTRIGO vydrží ve vodě 24 hodin a má nabízí více esence

Chemická agentura Evropské komise ECHA dnes zveřejnila dosud utajovaný návrh na totální plošný zákaz olověného střeliva a rybářských olůvek i MIMO mokřady (tj. včetně střeliva do pistolí, pušek, malorážek a diabolek do vzduchovek). V rámci klasického krájení salámu byl napřed již před 2 týdny zveřejněn schválený zákaz olova „na mokřadech“ černé na bílém v úředním věstníku EU.

Takže, abyste se v tom vyznali od 15. února platí zákaz olověných broků na „mokřadech“, tedy v době tajícího sněhu nebo deště prakticky všude, i v okolí 100 od každé kaluže. Přechodná lhůta tohoto je 2 roky.

Plošný zákaz všeho i mimo mokřady je návrh, proti kterému budeme asi celý další rok bojovat stejně ostře jako proti zákazům na mokřadech minulý rok. Pokud zdravý rozum nevyhraje, tak totální plošný zákaz dospěje ke schválení asi v roce 2022 a bude účinný zřejmě od roku 2024. My však budeme dělat vše proti tomu!

 

Jak vypadá navržený zákaz olova v rybaření? 

Vzhledem k rozsahu v rámci rychlosti informovanosti vám níže poskytujeme zatím aspoň (nepřesný) strojový Google překlad:

Revoluční novinka: Nové NUTRIGO vydrží ve vodě 24 hodin a má nabízí více esence

Olovo prodávané a používané při rybolovu:

  • zákaz prodeje a používání olověných platin a návnad (s přechodnými obdobími v závislosti na hmotnosti: ≤ 50 g tři roky;> 50 g pět let)
  • okamžitý zákaz používání olověných platin, pokud je platina úmyslně spuštěna do vody (techniky vypouštění olova)

Kompletní zákaz: Podívejte se na oficiální dokument na webu agentury ECHA

Poznámka: Kompletní informace od organizace LIGA LIBE lze rokliknout

Redakce InRybar.cz 

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz  

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

13 KOMENTÁŘE

        • No a teď to budou chytrolini chtít obejít a budou požívat cokoliv třeba měď.. a ta je pro přírodu toxická… olovo je stabilní… zůstává rozum stát.

  1. nemusim bit chemik abych věděl že olovo neuvolnuje žadny toksin do země protože se pokryje plakem zapouzdři se

  2. Mě nenase… ekoteroristi ať si daj studenej obklad. Odlevám si sám a olova mám dost zaleží jak se k tomu kdo postaví a bude chtít po nás vytahovat z vody montáže a dělat dusno kolem toho u mě to je apsolutní kravina.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -