Domů Novinky UPOZORNĚNÍ: Chyba v rybářském řádu! Do rybářských pravidel se vloudila tisková chyba

UPOZORNĚNÍ: Chyba v rybářském řádu! Do rybářských pravidel se vloudila tisková chyba

- Reklama -

Jihočeský územní svaz na svém webu informoval, že se mu v tištěném rybářském řádu a soupisu revírů vyskytla tisková chyba. Jde o to, že v rybářských pravidlech je uvedeno, že rybáři nesmí používat dvoj a trojháčky na všech revírech od 1. ledna do 15. června. To je ale chyba! Dále připomínáme, že chyba je i v dodatku pro rok 2020 pro Severní Moravu a Slezsko, na kterou upozornili havířovští rybáři…

Na webu Jihočeského územního svazu se píše:

V rybářském řádu a soupisu revírů Jihočeského územního svazu ČRS na rok 2020 a 2021 je uvedeno na stránce č. 5, bod 3, písmeno s), že ve všech revírech JčÚS ČRS (mimopstruhových i pstruhových) se zakazuje používat dvojháčky a trojháčky v období od 1. ledna do 15. června.

Jedná se o tiskovou chybu. Toto ustanovení platí pouze pro mimopstruhové revíry.

Na pstruhových revírech je povoleno od 16. dubna do 31. srpna používat dvojháčky a trojháčky (bez protihrotu nebo se zamáčknutými protihroty).

 

Chyba v soupisu pro Severní Moravu a Slezsko

Před měsícem jsme informovali i o chybě v dodatku pro rok 2020 pro Severní Moravu a Slezsko. O chybě v dodatku pro rok 2020 informovali sami havířovští rybáři na jejich webu: „Místní organizace upozorňuje na nepravdivý text v dodatku pro rok 2020 revír 471 131 ve věci vyvážení návnad a nástrah.“

„V dodatku pro rok 2020 u revíru 471 131 Stonávka 2A je uvedeno „vyvážení návnad a nástrah povoleno!“. V návaznosti na tuto chybu upozorňujeme všechny lovící, že i na tomto revíru platí ZÁKAZ vyvážení návnad a nástrah jakýmkoliv způsobem.“

„Dáváme na vědomí, že je ukončen lov Chyť  a pusť a lov sumců na zvláštní povolení,“ píše se na webu havířovských rybářů.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový vlasec na kapry za pár korun! 1200 metrů jen za 199 korun!

Pokud se tedy chystáte v roce 2020 na tento populární revír v Moravskoslezském kraji, dávejte si na tuto chybu pozor! Přece jen, komplikace s rybářskou stráží nikdo nechce! Havířovská organizace o této chybě informovala rybářskou veřejnost, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům s porybnými. Přejeme pevné nervy a co nejméně potíží u vody!

Zdroj: Jihočeské územní svaz a MO Havířov

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

16 KOMENTÁŘE

 1. Co je psáno, to je dáno, kecy nemaj cenu a pokud postupuji podle oficiálních tištěných BPVRP, dodaných k povolence, může mi RS akorát drbat záda.

 2. To je pravda co je psáno tak to je Jako člen RS se musím držet rybářského řádu a tudíž mne žádné chyby pokud mi to nedá někdo ze svazu písemně nezajimají.

  • I kdyby Ti to dal svaz písemně, tak je to platné jak mrtvému zimník.Jednou je to v III.oddíle povolenky, tak je to směroplatné.K dnešku je vydaných min. 50 % povolenek, tak jak je bude svaz informovat, že je změna?

 3. Již několikrát se stalo,že změny ryb.řádu proběhly v průběhu roku. Viz např změna doby lovu,změna míry kapra atd. A všichni se se změnou museli seznámit a nikomu to nevadilo.Toto je podobný případ. Je to jen na RS jestli Vás jen upozorní,nebo dá napomenutí,či rovnou nesebere povolenku.

  • Nemuseli se seznamovat s ničím. Pamatuji před lety, byla nějaká taková změna, a tehdy se řešila tak, že rybář byl poučen o změně a do povolenky (úlovkáče), u většiny rybářů už při výdeji povolenky, to bylo poznamenáno.

 4. 40 let to docela šlo ale teď je to sama změna a jde to od 10 k 5 už to udělejte pořádně ať se v tom pořád nemusíte vrtat. Povolenky si dnes koupi kde jakej turista co nepozná candata od okouna a pokud budou pořád zdržovat tak už to bude koníček pro bohace

 5. Nepochopím co se to děje jsme jedn stát výsady jiná pravidla proč jsou někde zvihodnovani rybáři někde se vše otáčí proti nim vsady jsou stejně ryby stejne vody tak proč když se něco někde upeče neplatí pro celý stát to je jak v Kocourkově kéž by už jednou zvítězil zdraví rozum a ne co si kde jaký jedinec žákyně!!!!

 6. Je tomu tak je ftom akorát borbel dle mého nazoru kdo toto vymyslel tak s rybami nemá nic společného hlavě když to sipe do kapce

 7. Jaká pak tisková chyba ohledně dvoj a troj háčků na jihočeských pstruhových vodách .Dva roky to připravují na vydání a pak to ještě zmastí. Za to mají padat hlavy.Ještě by mě zajímalo že bivak smím používat na Lipně jenom po dobu lovu. Kde není 24 tak spím od 24 do 04 pod hvězdami a ráno ho můžu zase postavit. To je Absurdistán. No a s otevřeným ohněm? To si nebudou moci ani kuřáci připálit zapalovačem, proto možná ty bivaky aby si mohli škrtat kulkama o mraky.

  • Tak jezdi na soukromáky a máš klid. Já nevím, proč bys měl v době, kdy nemůžeš lovit, tábořit na cizích pozemcích a navíc tam zakládat ohně, to si dělej doma na zahradě, pokud nějakou vlastníš.

   • Člověče Ty jsi asi trochu jinde. V době kdy není povolená doba lovu na Lipně podle ryb. řádu na místě mohu být na lehátku a nebo karimatce ale nemůžu mít nad sebou deštník, bivak atd. O táboráku taky nic nenamítám ale někdo si na vařiči udělá kávu nebo čaj, jestli mi vůbec chceš rozumět. Na táborák Tě pozvu na zahradu jestli po tom toužíš. PS: Piju Plzeň 12.

    • Jinde jsi ty. Máš právo vstupu na pobřežní pozemky za účelem výkonu rybářského práva. Součástí VRP není chrápání na břehu. A jestli pozemek patří státu, obci, firmě nebo soukromému vlastníkovi je úplně jedno, důležité je, že někomu patří, a ten někdo nejsi ty, ani jiný vylehávač kaprů. A čaj si přines v termosce, nebo si ho dej doma, než vyrazíš ráno na ryby. Ona ta největší lůza by nejraději užívala majetky jiných, v tomto případě pozemky, které jí nepatří. Jo a mám dojem, že Lipno, nebo jeho část je v režimu CHKO.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -