skingbranding-banner

Válka rybářů? Na oblíbeném revíru na Moravě někdo kácí stromy! Vyřizují si snad rybáři účty?


Naprosto nepochopitelné vandalství se odehrává na oblíbeném revíru Kozí Becirk nedaleko Petřvaldu u Orlové. Právě tady rybáři upozornili na to, že do vody kdosi kácí vzrostlé stromy. Ze zveřejněných fotografií je skutečně patrné, že někdo zdravé stromy poráží. A navíc to vypadá tak, jakoby někdo chtěl, aby stromy ležely na rybářských místech, anebo ve vodě před nimi. Proto není divu, že rybáři z Orlové se domnívají, že jde o „válku“ rybářský skupin, které si navzájem vyřizují své účty…

„Od kolegů z Orlové jsme dostali informaci, že na revíru Orlovský potok 1A (471 101) neznámý pachatel řeže stromy. Jedná se zřejmě o „válku“ rybářů, neboť v daném místě se často při lovu přehazují,“ uvedl Územní svaz pro Severním Moravu a Slezsko.

Znova: Zveřejněné fotografie jasně dokládají, že na Kozím Becirku kdosi kácí vzrostlé stromy tak, aby rybářům znemožnil rybaření z daných míst. Opravdu by kdosi zašel tak daleko, aby ostatním rybářům znepříjemnil rybaření? To bude zjišťovat policie!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější stojan na pruty na trhu? Tenhle stojí jen pár korun!

„Na konci srpna byla událost nahlášena na Policii ČR, která vše zdokumentovala a orlovské kolegy požádala o vyčíslení předběžné škody, včetně nákladů na likvidace poražených stromů. Celá událost byla také nahlášena na městském úřadě v Orlové na odboru životního prostředí. Pracovníci odboru přislíbili, že přijdou vše zdokumentovat,“ zní z Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

Orlovský potok 1A (471 101): Revír tvoří Stružka (Orlovský potok) od rozdělovacího objektu v Rychvaldu (jez) ř. km 4,310 po výtok z propadliny Liberďok, včetně Petřvaldské a Lazecké stružky se všemi přítoky, a uvedené podrevíry – propadliny po těžbě zemin v povodí uvedených toků.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější stojan na pruty na trhu? Tenhle stojí jen pár korun!

Součástí revíru je právě i podrevír Kozí Becirk, na kterém se incident s poraženými stromy odehrál. Jedná se o 7,29 hektarů rozlehlou vodní plochu, která se rozkládá nedaleko Petřvaldu u Orlové. Na tomto podrevíru platí zákaz rybolovu ve vymezeném úseku (označeno tabulemi).

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: ÚS pro Severní Moravu a Slezsko

Nové články v rubrice

Rybaření v nouzovém stavu: ČRS zatím doporučuje rybaření v katastru obce, kde má rybář bydliště!

admin | přečteno: 12635x | 27.02.2021 | 17 komentářů

Od pondělí 1. března 2021 budou na území České republiky …

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 8548x | 26.02.2021 | 1 komentář

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 1464x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Komentáře

  • To jsou není rybáři, ale pacienti. Kvůli místu se tam za chvíli pobijou. Nedaj bože jim tam sedne náhodou někdo cizí, co to tam nezná, to je pak konec světa, protože někteří si myslí, že to je jejich místo. Proto jezdím na místa, kde nikdo není a mám klid o takových dementu.

  • To samé se děje i na laby pod Tyncem. Tam je taky někdo totálně mimo.

  • Pokud je to kvůli místu, je to pakárna. Ale jinak prořez i vykácení části dřevin okolo vod/hlavně řek a potoků/ by bylo na některých revírech potřeba. Ne kvůli místu pro chytání, ale stávají se z nich temný, neúživný, skoro mrtvý vody. Chybí sluneční svit!!!

    • To zrovna není tenhle případ a moc bych tomu nedal, že to byli koupači, kterým tam rybáři vadí i když je tam zákaz koupání. Jenže to tam nikdo neřeší, ani ten bordel po nich.

  • Neskutečne ať se jdou léčit

  • Orlová je ve Slezsku!! Jinak někomu vadily při nahazování.

  • Tak tohle snad už nemá s rybařinou nic společného. Je to jako hašteření malejch fakanů na písečku. Tohle už mi opravdu hlava nebere. Nejsem už nejmladší ,ale tohle nepamatuju.

  • Řežou stromy nejenom kvůli místu,ale i proto, že to místo je trdlištěm ryb, kde je zákaz lovu. Navíc některé stromy jsou říznuté jenom do poloviny. Každému, kdo tam je (chytá ryby) hrozí, že ho to, jak foukne vítr a strom spadne, tak ho to na místě zabije.

  • A nekácej si to pro dravce ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.