DomůNovinkyVIDEO: Brutální útok velké štiky na dospělou kachnu! Z tohohle běhá mráz...

VIDEO: Brutální útok velké štiky na dospělou kachnu! Z tohohle běhá mráz po zádech!

- Reklama -

O štikách se moc dobře ví, že to jsou vrcholoví predátoři. Před těmito dravci se musí mít na pozoru celá řada živočichů. Ať už mluvíme o menších nebo i větších rybách, anebo dokonce o žábách nebo třeba nějakých savcích, kteří žijí u vody. Tahle všechna zvířata si musí dávat velký pozor na to, aby v jejich blízkosti zubatý predátor nebyl. Na rybářském internetu je celá řada videí, která dokumentují i útok štiky na kachnu. Většinou jde o útoky na kachní mláďata, ovšem na tomhle videu si můžete prohlédnout i to, jak velká štika má spadeno na dospělého ptáka! Štiky nás prostě nepřestanou udivovat…

Toto video je točeno kdesi u mola, u kterého je přivázaná loď. Tyto vodní stavby lákají ryby odjakživa, protože molo tvoří ve vodním prostředí ideální překážku. A toho využila velká štika! Ta na první pohled není na videu ihned zřetelná, ovšem při bližším pohledu jde vidět její gigantická hlava. Tohle je fakt pořádný kus!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak nahodit krmnou kouli šrotu 100 metrů daleko? Jednoduchý fígl!

U mola se ale drží i dospělé kachny. Kdekdo by si mohl pomyslet, že tito vodní ptáci v takové velikosti mohou být před štikou naprosto v klidu. Chyba lávky! Ihned jde vidět, jak jsou kachny před obávaným rybím predátorem nervózní. Čekají ptáci snad něco zlého?

Štika se zprvu nijak výrazně neprojevuje. Ne! Jen číhá pěkně ze zálohy pod lodí a prohlíží si aktuální situaci. Tohle chování je u štiky běžné, protože právě takto dost často loví! Takže štika jenom postává. Jenže v tom se k ní začnou kachny přibližovat, jakoby si ji chtěly prohlédnout. Pohyb na hladině ale vodního dravce nenechá v klidu. Bum! Rázem štiky po dospělém ptákovi vystartuje…

To, že před štikami fakt nemohou být v klidu ani dospělí ptáci, ukazuje i toto video. Na něm je zase zachyceno to, jak štika úspěšně zaútočila na ptáka. Jenže! Zubatý dravec přecenil své síly a s ptákem jen zápasil na hladině. Vodní pták se rozhodně nechtěl štice vzdát. Z tlamy dravce jen trčela ptačí hlava, která do ryby neustále klovala. Ta příroda je fakt magická, nemyslíte?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -