DomůNovinkyVIDEO: Rybáři uvázali obrovského sumce na lano! Souhlasíte s takovým zacházením?

VIDEO: Rybáři uvázali obrovského sumce na lano! Souhlasíte s takovým zacházením?

- Reklama -

Lov velkých sumců je fenoménem, který láká rybáře z celé Evropy. Chytit opravdu pořádného sumce patří k velkým rybářským výzvám, a proto není divu, že se za kapitálními predátory doslova ženou rybáři z různých koutů našeho kontinentu. Jenže! Častým jevem u této rybařiny bývá uvazování ulovených sumců na provazy. A právě takové chování k ulovené rybě je velmi diskutovaným tématem. Ano, tyto záběry sice pochází ze zahraničí, ovšem i na našich vodách jde pořád vidět podobné chování.

Na přiloženém videu jde vidět, jak rybáři mají uloveného sumce uvázaného za lano, které rybáři pod tělem ryby ještě nějak divně protahují. Kapitální dravec jen bezvládně leží na dřevěném mole a čeká, co se s ním bude dít. Nakonec rybáři konečně sumce dají do vody. No, dají – spíše ho tam převalí jako pytel mouky

Po čase rybář sice lano vytáhne, ovšem na spodní straně hlavy jdou vidět krvavé šrámy. Zvláštní pasáží celého tohoto videa je potom samotné pouštění sumce. Vypadá to, jako by rybář chtěl sumce „rozdýchat“, aby ryba mohla odplavat pryč. Sumec ale vypadá dost malátně! Nakonec to dopadne tak, že rybář sumce pustí, ale že by ryba čile odplavala, to se říct rozhodně nedá. 

Někteří milovníci lovu sumců ale namítají, že šetrné uvázání sumců je pro rybu mnohem lepší, než její okamžité vypuštění do vody (ihned po souboji). Takže někteří lovci používají speciální pogumovaná lana, u kterých podle některých nehrozí vážné poranění ryby. Přesto! Podobná věc může některé rybáře, kteří se na sumce nespecializují, prostě zaskočit. A není se moc čemu divit!

Rybářský řád říká: Je zakázáno upevňovat ryby provlečením za skřele nebo jiným nešetrným způsobem, popřípadě nechat nezabité ryby uhynout. (IX. Uchovávání ulovených ryb)

Je nám jasné, že někteří se ptají, proč sem dáváme video kdesi „z Balkánu“ (video bylo zveřejněno na stránce ze Srbska). Takhle! Podobné chování k sumcům je k vidění i na tuzemských lokalitách. Pokud se tedy v letošní sezóně vydáte za našimi největšími dravci, pak prosíme, chovejte se k nim s respektem a s úctou. Taková ryba může být starší jako samotný rybář…

VIDEO: Uvázaný sumec za lano! Souhlasíte s takovým zacházením?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Za mne pokud si chceš rybu ponechat tak na originální úvaz co se nestahuje a je opatřen pogumování je to ok. Pokud je to třeba do druhého dne. Jinak kvůli fotce to opravdu ne. Bo uchování v sumcovem saku stoji za hov…no.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -