Domů Novinky Zákaz bivakování na oblíbených přehradách? Rybáři dělají nepořádek a jezdí auty až...

Zákaz bivakování na oblíbených přehradách? Rybáři dělají nepořádek a jezdí auty až k vodě

- Reklama -

Město Cheb toho už má plné zuby! V letošním roce vygradovalo neurvalé chování některých rybářů na Skalce a Jesenici do takové míry, že se město rozhodlo více spolupracovat hned s několika subjekty najednou. Město rovněž reaguje na to, že na zmíněných lokalitách přibývá případů pytláctví. Proto budou padat třeba mastné pokuty a zvýší se počet kontrol! Navíc, město Cheb chce „oživit“ vyhlášku, která chce omezit táboření na obou lokalitách. Město si od toho slibuje větší pořádek…

Je to pořád dokola! Někteří rybáři jsou prostě líní natolik, že vozidly parkují až přímo u vody. A když zrovna někdo nezaparkuje vozidla v úplné blízkosti plochy, tak buďto rozdělá oheň, který připomíná vatru, anebo vyvrhne rybu a vnitřnosti mrskne do křoví. Letošní nezodpovědné chování se sečetlo do takové míry, že město Cheb odmítá jen přihlížet. A na obou přehradách bude neslušným rybářům šlapat na paty.

„Letošní sezóna se ukázala jako problematická na obou velkých vodních plochách na Chebsku, to znamená Jesenice a Skalka. Máme veliký problém s tím, že nám rybáři jezdí se svými vozidly až k vodě, na místa, kde nesmí parkovat ani tábořit. A po těchto rybářích zůstávají odpadky nebo olejové skvrny,“ řekl místostarosta Chebu Jiří Černý.

První subjekt, který město kontaktovalo, bylo Povodí Ohře. Právě s vodohospodářským podnikem chce město oživit vyhlášku, která by měla těmto nešvarům zabránit. Prvotní informace hovoří o tom, že město bude chtít vyhláškou třeba zamezit pobytu rybářů na březích obou přehrad (zákaz táboření). To, jakou podobu bude mít vyhláška, se rybáři dozví nejdříve v září, kdy se zástupci města i vodohospodářů sejdou u jednoho stolu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější stojan na pruty na trhu? Tenhle stojí jen pár korun!

Město Cheb dále chce začít více spolupracovat s policisty, městskými strážníky nebo rybářskou stráží. Úkolem policistů a strážníků bude například pokutovat ty rybáře, kteří parkují vozidla tam, kde nemají co dělat. Rybářská stráž pak bude mít na starost kontrolu dodržování rybářských pravidel. Všechny složky se pak zaměří i na pytláky, protože město Cheb připouští, že případů pytláctví na Jesenici a Skalce přibývá.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

14 KOMENTÁŘE

 1. Uz by se měli začít rybáři bránit. Ono je jednodušší vše zakázat, než zvýšit frekvenci kontrol. Proc nepokutujou ty co ten bordel dělají a hažou nas všechny do jednoho pytle. Chápu, že ten bordel se nikomu nelíbí, ale proč to musí odnést i ry slušní.

  • Přesně tak,. nejvíc to dělají ruský němci. Jeden příklad, na Hracholuské přehradě byli pytlaci nahkášeny Stříbrskému hospodáři, chtěl s sebou policii, ale policie mu řekla, že to nemá v rozpisu, že si je musí objednat. Ale pytláci se přece neobjednávaJ, No RYB.STRÁŽ SI NA CIZINCE JEN TAK NETROUFNE.

 2. Petrův zdar….
  Ti,jenz neustále nadáváji na RS, a vidi v jejich činnosti pouze povolenku zdarma,(a to je ještě hodně mylně myšlení),pak ty anonymy rád osobně zvu na kontrolu revíru,po mém boku a můžete pak posoudit na základě zkušeností, nikoli na základě myšlení v rámci jedná paní povídala….
  …. dobrovolná rs kontroluje neco,co ani není jeji,jen proto,ze má rádo to prostředí a aby tady i nadále fungovalo to,co zažila většina z nich v dětství, třeba pro jejich deti…viz muj případ.
  to na okraj.to,ze mezi členy rs je občas někdo egohonici,je jasné , stejně jako to nabízí každá pozice v jakémkoli jiném odvětví.
  o povolence zdarma atd si skutečně nechte jen zdát,je to podmíněno počtem docházek Atd, místo, vlastně chytání ryb, neboť každý clen rs je i rybář,a ve svém volnu nejde chytat,ale pouze kontrolovat,zda je u vody vse jak má být.
  kdo si myslí opak, zmiňuju podruhé,ze ho z toho hned vyvedu.remcat umi každý, něco udělat uz jen někdo.
  co se týká onoho případů,je to bohužel celkový problém,a to nejasnosti ve výkladu rř.,a tez v rukovětí RS,jak postupovat v konkrétních a pokud se toto nezmění,vzdy bude někdo drzkovat a jakékoli rozhodnutí bude dobré i špatně zároveň.
  PZ pampaliny

 3. To, že jezdí rybáři až k vodě nepovažuji za takový problém. Navíc na tu kaprařinu se tahá spousta krámů. Problém zásadní vidím v tom dělání bordelu a humusu kolem sebe a neuklízení. A ještě bordel spojeném s chladném. Až budou mít tohle lidi pod kontrolou, nebude třeba kontrol 🙂

 4. Je to pořád dokola! Někteří rybáři jsou prostě líní natolik, že vozidly parkují až přímo u vody. A když zrovna někdo nezaparkuje vozidla v úplné blízkosti plochy, tak buďto rozdělá oheň, který připomíná vatru, anebo vyvrhne rybu a vnitřnosti mrskne do křoví. Letošní nezodpovědné chování se sečetlo do takové míry, že město Cheb odmítá jen přihlížet. A na obou přehradách bude neslušným rybářům šlapat na paty
  To se vám zase něco povedlo, páni konšelé😡. Z citace výše tedy plyne, že pokud bude u vody rybář s bivakem, bude mít kolem sebe uklizeno a pořádek, bude mít pytel na odpadky a pod., tak ho od vody vyženete, protože je to podle vyhlášky ,,neslušný rybář“.
  To jsem na tu vyhlášku fakt zvědav🙄.

 5. Jezdím na Jesenici a skalku 35 let o zveřejnění nebudu ani mluvit.Bordel tam je.Naposledy sem byl v červenci v kempu na týden rybářskou seš sem neviděl.Pronajmutý místa od povodí od Okrouhlý až kšípku,sou zavalený bordelem .ODPODKY NESTAČÍ JEN DAT DOPYTLE NA STROM,ALE JE TAKY ODVEST.Co v těch pytlích je?70procet ,tam přivezou lidí co se tam chodí koupat.Dětske pěkný džusíky,krémy naopalování .BUĎTE SPRAVEDLIVÝ .V nemocech se chytat nedá.CO PARKOVACÍ MÍSTA JE VÁM TO JEDNO? Učte se že severních čech jižních čech rybáři mají kde parkovat.Petruv rdar

 6. Petrův Zdar
  Já ví,že ten nepořádek u vody je a také se mi nelíbí a kolikráte odnáším i to co jsem neudělal. je těžké určit kdo to udělal ten nepořádek. pokud někoho nechitíte za ruku je problém dokázat cokoliv. Na rybářskou stráž si nemohu stěžovat. Každý jsme nějaký a nikdo nejsme dokonalí.Já osobně za sebe mohu říci,že k pořádku vedu i své děti. Chtěl jsem poprosit Svaz o řešení abychom nebyli potrestáni všichni. nebylo by to fér. Vážím si každé chvilky u vody i večerů.

  LIDI CO DĚLÁTE PROBLÉMY VZPAMATUJTE SE ODNÁŠÍME TO VŠICHNI A JE TO OD VÁS SOBECKÉ.

 7. Tak hlavně pokutovat i koupací lidi za to ze chodi chcat do křoví a u žen když si utrou škatulky za kapesníčky na zemi. I když je to bio….!U rybářů když stanoví přenosné Wc Tak uz na více revirech to funguje a nemame problémy . Pak staci když sprojdou měšťáci daj par krat flastr lidem a je klid

 8. Dobrý den chtěl sem se zeptat tak že už na ty Skalce se nespí bivakovat jestl to tak chápu a nebo se tak nikde může já by tam chtěl moc jet

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -