Domů Novinky ZÁKAZ BIVAKOVÁNÍ na přehradě Křetínka! Rozšíří se toto omezení i na další...

ZÁKAZ BIVAKOVÁNÍ na přehradě Křetínka! Rozšíří se toto omezení i na další revíry?

- Reklama -

Žádný zákon nezakazuje bivakování ve volné přírodě. A Listina základních práv a svobod hovoří jasně: „Co není zákonem zakázáno, je povoleno.“  Přesto se obce na březích přehrady Křetínky domluvily na vyhlášce, která bivakování zakazuje. Nepomohla ani petice s více jak 200 podpisy rybářů, kteří se vyslovili proti tomuto omezení. Zákaz i tak nadále platí. Otázkou je, zdali bude tato vyhláška inspirující i pro jiné obce na březích našich vod. Pokud ano, pak by to mohl být pro rybáře velký problém…

Jednomu rybáři se ale tato vyhláška, která rybáře na Křetínce neoddiskutovatelně poškodila, opravdu nelíbí, a proto podal podle serveru denik.cz na ministerstvo vnitra stížnost. Podle rybáře, který s vyhláškou statečně bojuje, je zákaz diskriminující. A z rybářského hlediska má pravdu, neboť zákaz značně omezuje možnost výkonu rybářského práva. Ministerstvo vnitra tak bude vyhlášku zkoumat.

Tip: DÁRKY PRO RYBÁŘE ZDARMA!

Starosty okolních obcí ale námitky ze strany rybářů nezajímají, a dokonce rozcupovali i petici s více jak 200 podpisy rybářů. Zamítnutá petice se snažila proti zákazů bivakování na přehradě Křetínce bojovat, jenže neúspěšně. A změna pohledu starostů na problematiku bivakování na březích Křetínky je zřejmě v nedohlednu. Z vyjádření vedení tamních obcí pro server denik.cz je patrné, že si zákaz pochvalují. Podle starostů totiž ubylo odpadků a aut parkujících až u vody.

 

Byznys s přístupem na pozemky našich vod

Zákaz bivakování na přehradě Křetínka je přinejmenším podezřelý. Rybáři, kteří by totiž chtěli na Křetínce přespat, musí nyní využít některé z rekreačních zařízení. Jenže ne zadarmo. Celá situace tak budí podezření, že zákaz bivakování má lovící rybáře „nahnat“ do placených areálů.

Tip: DÁRKY PRO RYBÁŘE ZDARMA!

Otázkou je, jak se budou rybáři proti tomuto problému bránit. Není totiž zaručené, že se tento nápad nerozšíří z Křetínky i na další břehy našich vod. Pak je jen další otázkou to, zdali se najdou takoví jedinci, kteří budou bránit svá práva. Tak jako jeden rybář na Křetínce…

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. No sice mi to taky vadí, ale zjišťoval jsem si jak to je dle zákona. V ČR ale i jinde v evropě je zakázáno stanovat ve volné přírodě, bivak je v podstatě stan. A nevím, ale dřív bylo za stanování považováno i spaní pod širákem. Pravda je že na Křetínce přespávám pod širákem, zatím bez problémů. Bivak tady nestavím, vždy tu byl problém i se stanem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -