Domů Novinky ZÁTAH NA LABI: Porybní chytili rybáře s 80 centimetrovým kaprem ve vezírku! Na...

ZÁTAH NA LABI: Porybní chytili rybáře s 80 centimetrovým kaprem ve vezírku! Na revíru platí K-70!

- Reklama -

Pořádný „úlovek“ se podařil rybářské stráží ze severu Čech. Tamní porybní na březích Labe potkali rybáře, který měl ve vezírku 80 centimetrového kapra. Jenže! Na daném úseku platilo pravidlo K-70, takže rybář musel tuto rybu okamžitě pustit. Rybářská stráž rybářovi okamžitě sebrala povolenku k lovu. Porybní spolu se strážníky nebo policisty mají práci ale i na jiných místech v republice. Například na Pardubicku chytili pytláka s havajským kopím…

Dvojice porybných kontrolovala úsek Labe, když narazili na karavan. Podle rybářské stráže si rybář balil věci, přičemž ve vezírku měl 80 centimetrového kapra. Leckde by tento postup nebyl porušením rybářských pravidel, ovšem zrovna na tomto úseku platilo pravidlo K-70. Takže rybář musel kapra okamžitě pustit. Rybář se hájil tím, že si chtěl rybu jenom vyfotit, a že by ji pustil hned zpátky. Ovšem na to porybní neslyšeli a sebrali mu povolenku.

 

Pohotovost: Pytláci jsou u vody!

Hned několik případů pytláctví řešili porybní, policisté a strážníci u vody. Asi nejbizarnější situaci řešili policisté na Pardubicku na pískovně Oplatil. Zde si jeden muž usmyslel, že půjde na ryby s havajským kopím (lov s tímto nástrojem je u nás zakázaný). Pytlák byl úspěšný, protože se mu s touto metodou podařilo ulovit okouna o délce 37 centimetrů. Na rybím mase si ale nepochutnal. Úlovek i havajské kopí mu policisté zabavili.

„Dvaapadesátiletý muž, který není držitelem rybářského povolení, nyní čelí podezření z pytláctví zvláště zavrženíhodným lovem,“ řekla Pardubickému deníku mluvčí pardubických policistů Eva Maturová.

Další případ pytláctví byl k vidění v Ústí nad Labem na chovném rybníku u Habrovic. Zde policisté zadrželi hned dvojici pytláků. „Rybáři na výzvu nebyli schopni policistům předložit příslušné oprávnění a povolení k lovu ryb, neboť žádné nevlastní. K tomu jeden z mužů byl v posledních třech letech za majetkovou trestnost činnost již odsouzen. Za tento rybolov mu hrozí trest odnětí svobody až do tří let,“ řekla Ústeckému deníku mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

Poslední případ pytláctví byl zjištěn znovu na severu Čech, konkrétně na Mostecku. Na vodní nádrži Benedikt porybný chytil dva muže, kteří mu ale odmítli sdělit totožnost. Proto porybný přivolal strážníky. Městští policisté nakonec zjistili od dvojice mužů totožnost, porybný sepsal oznámení a nakonec pytlákům sebral jejich rybářské vybavení.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -