Domů Novinky Zátah rybářské stráže a policie na Moravě: Padaly pokuty za parkování v...

Zátah rybářské stráže a policie na Moravě: Padaly pokuty za parkování v zákazech! Chycen jeden pytlák

- Reklama -

Největší revír na severu Moravy zažil rozsáhlou kontrolu ze strany rybářské stráže, Policie ČR a Plavební správy. Rybářská stráž se zaměřila na dodržování rybářských pravidel, policisté kontrolovali například správné parkování vozidel a Plavební správa kontrolovala například to, zdali rybáři neřídili čluny pod vlivem alkoholu. Při kontrole například policisté řešili několik porušení zákazu vjezdu a rybářská stráž zadržela pytláka. Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko upozorňuje, že takto rozsáhlé kontroly budou (nejen) na Slezské Hartě pokračovat i v následujících týdnech…

Slezská Harta je největší revírem Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko, který každoročně navštíví obrovské množství rybářů nejen z Moravskoslezského kraje. Tlak na tuto vodu je pochopitelně zvýšený právě v letních měsících, protože Slezská Harta patří k oblíbeným „dovolenkovým destinacím“ mnoha rybářů. Ovšem právě zvýšený výskyt lovících kolikrát znamená i zvýšený počet porušení platných pravidel. Proto v polovině července proběhla rozsáhlá kontrolní akce.

„Dne 15. července se v součinnosti s Policií ČR, Plavební správou a naší rybářskou stráží uskutečnila na Slezské Hartě rozsáhlá kontrola. Tato akce byla zaměřena jednak na kontrolu samotných plavidel, ale také na dodržování zákazu vjezdu motorových vozidel na pobřežní pozemky a samozřejmě i na kontrolu lovících. Již nyní jsou na Slezské Hartě naplánovány další podobné akce,“ uvedl Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

Výsledky kontroly jsou potěšující z toho pohledu, že rybářská stráž nemusela řešit žádná vážná pochybení rybářského řádu. Ovšem! Porybní a policisté zadrželi jednoho pytláka! Mnohem více práce měli policisté, kteří řešili hned několik porušení zákazů vjezdu. V prvním případě policisté ihned udělili pokutu. V druhém případě vše vyřešili domluvou, protože vozidlo patřilo rybářovi v invalidním důchodu. Třetí pokutu za porušení zákazu vjezdu pak ještě řešila lesní stráž z Lesní správy v Bruntále.

Rozsáhlé kontrolní akce se zúčastnila i Plavební správa. Ta kontrolovala například to, zdali vůdci plavidel nebyli pod vlivem alkoholu. Při dechových zkouškách Plavební správa nechytila žádného vůdce plavidla, který by byl pod vlivem alkoholu. Jediným prohřeškem bylo to, že jeden vůdce plavidla měl propadlou registraci, takže jej Plavební správa vykázala od vody a případem se bude ještě zabývat. Dále Plavební správa sepisovala registrační čísla plavidel podléhajícím registraci a z databáze později vyhodnotí, jestli byly registrace platné…

Zdroj: Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko

Redakce InRybar.cz

Foto: Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -