DomůNovinkyOšklivé zranění na rybách: Ryba vyskočila do lodě a bodla ženu „mečem“...

Ošklivé zranění na rybách: Ryba vyskočila do lodě a bodla ženu „mečem“ do třísla

- Reklama -

I při rybaření může dojít k ošklivým poraněním. A teď nemluvíme „jenom“ o zapíchnutí háčku do ruky nebo jiné části těla. Rybáře může poranit i samotná ryba. Tak jako jednu ženu v Americe. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O incidentu informoval portál FOX News. Rybářka Katherine Perkinsová, které je 73 let, se vydala s dvěma muži podobného věku na ryby na moře. A zprvu to vypadalo, že tohle bude hodně úspěšný lov, protože posádce se podařilo dostat na háček velkého plachetníka, který vážil okolo 45 kilogramů (100 liber).

 

Plachetník trefil ženu do třísla

Posádka rybu zasekla asi 3 kilometry od pobřeží Stuartu na Floridě. Když se dvojice rybářů snažila velkou rybu dostat na palubu, tak ryba vyskočila tak nešikovně, že ostrým rypcem, který má třeba i mečoun nebo marlín, probodla rybářce třísla. „Plachetník vyskočil z vody a bodl Katherin do oblasti slabin,“ citoval portál FOX News úřad šerifa.

Rybářku, která pochází z Arnoldu ve státě Maryland, bylo nutné dostat co nejrychleji do nemocnice. Rybáři na nic nečekali a poskytli rybářské parťačce okamžitou pomoc, když jí ránu na tříslech zatlačili. Pak se podařilo poraněnou ženu dostat do nemocnice k ošetření.

 

Ryba může plavat až 110 kilometrovou rychlostí

Žena pak uvedla, že „útok“ od plachetníka byl tak rychlý, že vůbec nestihla reagovat. A není se čemu divit! Právě tento rybí druh patří k nejrychlejším rybám v oceánu. Někteří jedinci mohou dosahovat rychlosti až 110 kilometrů za hodinu.  

VIDEO: Jak vypadá útok od super rychlého plachetníka? Mrkněte na video!

Plachetníci jsou rychle rostoucí ryby, které už v prvním roce života mohou dosahovat 1,5 metru. Ryby pak dorůstají maximálně do 3metrové délky a váhy okolo 90 kilogramů. Charakteristickými znaky pro tento rybí druh je zmíněná „ostrý meč“ a velká hřbetní ploutev.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Nevím. Je mi 61let a byl jsem letos prvně v Norsku na rybách? Počasí nic moc. A to už jsem si myslel, že jsem na takovou rybařinu starý 🤔. Ale vyrazit v 70 letech na plachetníky? Hmm. Tak to už je odvaha! 👍✌️Té rybářsce držím palce, 👍👍👍

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -