Domů Ostatní Rybářská publicistika Rybaření s Alza.cz: Další rána pro konkurenci! Internetový gigant rozšiřuje svůj sortiment...

Rybaření s Alza.cz: Další rána pro konkurenci! Internetový gigant rozšiřuje svůj sortiment pro rybáře!

- Reklama -

Nejednomu obchodníkovi s rybářskými potřebami vyvstaly vrásky na čele. Už první červnová zpráva o tom, že Alza.cz vstupuje na rybářský trh, vzbudila plamenné vášně. Jenže internetový gigant se na rybářském trhu dále nenápadně rozrůstá. Nyní je totiž v nabídce Alza.cz další rybářské vybavení od renomovaných výrobců. A internetový obr nehodlá přestat. Podle našich exkluzivních informací chystá Alza.cz brutální ofenzívu. Rybářská konkurence tak má vážný problém.

Červen 2015. Magazín InRybar.cz jako jediný informuje rybáře o tom, že internetový e-shop Alza.cz spustil prodej rybářských potřeb. Po vydání našeho článku jsme na sociálních sítích zaregistrovali ostré diskuze. Jedna strana rybářů krok Alza.cz odsoudila k zániku. Druhá část rybářské veřejnosti ale toto rozšíření uvítala. A není se čemu divit. Internetový e-shop, který je známý především díky zelenému mužíčkovi, patří k nejrenomovanějším a nejspolehlivějším internetovým obchodům na našem trhu. Takže takto silný hráč jednoduše má rybářům co nabídnout.

Rybáři tak mají nyní možnost své zboží dostávat ve velmi krátkých dodacích lhůtách, anebo si jej mohou osobně vyzvedávat na desítkách odběrných míst. To ostatně potvrzují i slova mluvčí Alza.cz Denisy Dlabové pro redakci InRybar.cz: „Nákupy na Alze jsou nejvýhodnější. Nejširší sortiment za nejlepší ceny. Spolehlivost, rychlost dodání. Věříme, že se k nám zákazníci z řad rybářů budou rádi vracet.“ Jediným mínusem ale bylo to, že Alza.cz vsadila na sortiment jediného výrobce – firmy MIVARDI. Jenže to už dávno není pravda…

alza.cz

 

Co je nového? Alza.cz útočí na milovníky dravých ryb!

alza-skladAlza.cz nyní vypadá jako přívlačová „speciálka“. Nedávno se v nabídce tohoto internetového obchodu objevilo rybářské vybavení značky Berkley. Milovníkům přívlače netřeba tyto produkty představovat. Firma Berkley patří k jedněm z nejlepších výrobců vybavení pro lovce dravých ryb. Berkley má celou řadu precizních prutů, vynikajících navazovacích materiálů a účinných umělých nástrah. A to všechno je nyní k dostání i na Alza.cz!

Při prohlížení nového sortimentu nás zaujala pestrá nabídka přívlačových prutů. Na Alza.cz jsou k dostání jak přívlačové „klacky“ pro kované fajnšmekry (například prut Berkley Skeletor XCD Spin 1002ML), tak i pro úplné začátečníky (například prut Berkley Cherrywood HD 242). Nechybí ale ani prvotřídní navazovací materiály (FireLine, Nanofil, Black Velvet), anebo zajímavý výběr umělých nástrah. Možná zdání klame, ale vypadá to, že Alza.cz myslí svůj krok na rybářský trh skutečně vážně.

alza

A netřeba chodit kolem horké kaše. Sama mluvčí Alza.cz Denisa Dlabová exkluzivně pro InRybar.cz připouští: „Máme v plánu nabízet zboží všech významných a českými rybáři oblíbených značek.“ Takže zdá se, že podobné rozšiřování rybářského sortimentu na Alza.cz rozhodně nebylo posledním. „Alza.cz bude pro spokojenost svých zákazníků sortiment rozšiřovat,“ doplňuje tisková mluvčí.

 

Spekulace se potvrzují! Boj o rybářské zákazníky se rozhořel!

V našem červnovém článku jsme psali o tom, že si nejsme tak úplně jistí tím, zdali bude rybářský trh pro takového giganta, jakým Alza.cz bezesporu je, zajímavý. Jenže po rozhovoru s tiskovou mluvčí tohoto obrovského internetového obchodu se nám začínají potvrzovat naše spekulace. Rybářské prostředí je pro Alza.cz zajímavým teritoriem. Proč vlastně Alza.cz vstoupila na rybářský trh? „Češi jsou národ rybářů, ať již jde o hobíky nebo sportovní rybáře, zařadit rybářský sortiment do naší nabídky tak byl dalším logickým krokem,“ vysvětluje Denisa Dlabová z Alza.cz.

sklad-alza

Alza.cz má ale problém. Rybáři jsou jedni z nejkonzervativnějších zákazníků. Nemají rádi změny, a rádi nakupují tam, kde to mají ověřené. Souboj o rybáře s ostatními e-shopy tak bude mít i samotná Alza.cz docela dost složitý. Ono se to nezdá, ale třeba takový Tropic Liberec není zrovna jednoduchým soupeřem. Na druhou stranu, internetový gigant rozhodně nechce tento boj prohrát, na porážky není totiž zvyklý. A proto na otázku, zdali Alza.cz zaujme svou nabídkou i rybáře, odpověď zní: „Věříme tomu, proto jsme také zařadili zboží do naší nabídky. Výhody pro naše zákazníky plynou z veškerých pozitiv on-line nákupů u nejspolehlivějšího e-shopu na našem trhu – nejširší sortiment zboží okamžitě dostupného skladem.“ Rybářský sortiment na Alza.cz není v současnosti rozhodně nejširší, jenže jak už padlo výše – Alza.cz hodlá naskladňovat!

 

Další kroky internetového obra? Velká neznámá!

alzakPochopitelně, tiskové mluvčí Alza.cz jsme se ptali na konkrétní značky, které by se mohly na internetovém obchodě objevit. Samozřejmě jsme ale odpověď nedostali. Je to logické. Firma přeci nemůže odkrýt své tajné trumfy. A to rozhodně není příjemné pro konkurenci. Jenže byznys není přátelské prostředí. Rybářské e-shopy tak musejí samy bedlivě sledovat každý krok Alza.cz. Útok jejich nejsilnějšího soupeře se může každým dnem blížit.

Jedno je jisté. I tisková mluvčí Alza.cz připustila, že se rybářský sortiment bude na tomto internetovém obchodě rozšiřovat. Ale co by se tak mohlo na Alza.cz objevit nového? Toto je těžká otázka. Firma MIVARDI, jejichž sortiment Alza.cz nabízí, totiž svým bohatým sortimentem pokryje celou řadu odvětví potřeb pro rybáře. Možná, že Alza.cz najde další dodavatele, kteří by dodávali podobné zboží, a sortiment by byl na e-shopu ještě širší.

Velkou bombou by pak bylo, kdyby internetový gigant zacílil na ortodoxní kapraře. Není vyloučené, že by se mohlo na Alza.cz objevit i vybavení pro milovníky pravé kaprařiny. Je zapotřebí si totiž uvědomit, že právě kapraři jsou mezi obchodníky jedni z nejžádanějších zákazníků. Logika věci mluví jasně – kapraři za své vybavení utrácejí skutečně hodně peněz. To si asi uvědomili i ve velkých rybářských e-shopech. Například Tropic Liberec v poslední době docela dost intenzivně inzeruje sortiment od anglické firmy FOX. A snaží se tak přilákat nové zákazníky, kteří spíše doteď nakupovali ve speciálkách pro kapraře. Není vyloučené, že se Alza.cz vydá právě tímto směrem. Pokud by tomu tak skutečně bylo, pak by pořádně zamíchala kartami i na kaprařském trhu. A to by bylo určitě velmi zajímavé.

Další otázkou ohledně nového rybářského sortimentu na Alza.cz je to, kdy se na internetovém obchodě objeví. A toto je další informace, kterou internetový obchod pochopitelně jen tak ven nepustí. Nezbývá nám tedy nic jiného, než celou situaci bedlivě sledovat. Pokud se ale nad touto otázkou zamyslíme, tak je jasné, že Alza.cz bude spěchat. Stačí se podívat na kalendář – Vánoce se pomalu blíží…

Autor: Viktor Krus

Foto: Alza.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -