Domů Ostatní Rybářské závody PRVNÍCH 24 HODIN NA CM PRAHA: Nádherní kapři a tvrdý boj o...

PRVNÍCH 24 HODIN NA CM PRAHA: Nádherní kapři a tvrdý boj o průběžné vedení

- Reklama -

Máme za sebou prvních 24 hodin na CM Praha 2015. A začátek závodu byl opravdu naprosto fenomenální. Skeptičtější názory totiž tvrdily, že ryby se začnou tahat až po 24 hodinách. Jenže chyba lávky! Týmy se pustily do závodění pěkně zostra a tabulky úlovků se začínají plnit nádhernými kapry. Připravili jsme pro vás přehled prvních 24 hodin na CM Praha 2015…

Ve 14 hodin odpoledne všechno začalo. Závodníci na svých místech naházeli do Vltavy své montáže. Závod začal. Každý tým zvolil svou taktiku, které věřil. Při procházce po první půli sektoru A šlo vidět, jak týmy bojují. Z břehů se linula nádherná vůně čerstvého krmení. Tohle je cesta k úspěchu! Je třeba ryby přilákat, a pokusit se je donutit k záběru. Hodiny plynuly a ve vzduchu se objevovala spekulace, že ryby začnou brát až později.

DSCF3240A navíc! Už první pohled na hladinu Vltavy mohl některé závodníky pěkně znejistit. A to hlavně proto, že všude byly lodě. A nejenom ty malé, ale i ty „trošku“ větší. Tento pohyb lodí není pro závodníky asi žádnou radostnou situací. I když, někteří mazáci z Vltavy tvrdí, že právě v rozvířeném sedimentu po pohybu lodí se ryby krmí. Bylo zajímavé sledovat, jak se týmy s pohybem lodí na jejich lovných místech poperou. Některé z nich například používají olova před špičky a samotné špičky prutů mají až úplně u hladiny.

 

První souboj o vedení

20150823_182011Už před šestou hodinou odpolední zabodoval první tým! Ano, hádáte správně. První rybu závodu zdolal Karel Nikl. Nádherný šupináč o délce 68 centimetrů a váze 6,33 kilogramů byl tím nejkrásnějším začátkem. Opravdu nádherná ryba. Šupináč vypadal ve výborné kondici. Panečku, to musel být souboj! Karel Nikl se tak rázem vyšvihl do vedení celého CM Praha 2015. Jak jinak, že ano…

Zpráva o první ulovené rybě vzbudila mezi týmy ještě větší aktivitu. Kilogramy krmení 11897090_886241621412896_925574773_nmířily do Vltavy s cílem přilákat ryby. A výsledek nenechal na sebe nijak dlouho čekat. Půlhodinu před půlnocí zabodoval mančaft EB CARP, který se nachází na lovném místě 8A. Nádherný šupináč o délce 61 centimetrů a váze 5,21 kilogramů tento tým katapultoval na průběžné druhé místo. Jenže EB CARP neřekli své poslední slovo! Po druhé hodině ranní jim přišla další ryba. A byl to perfektní úlovek! Kapr měřil parádních 71 centimetrů a vážil 6,91 kilogramů. Kluci z EB CARP se tak dravě, a hlavně zaslouženě, chopili vedení! Skvělý výkon.

 

Parádní ráno: Nádherní kapři!

3Ráno to začalo! Už v 5:40 zabodoval Fishing Team Rakovník, který se nachází v sektoru B, se svým úlovkem kapra o délce 58 centimetrů a váze 3,20 kilogramů. Zdá se, že týmům se moc dobře daří těžit ryby z krmících se kapřích hejn, protože Fishing Team Rakovník zdolal ještě jednoho kapra, který měřil 57 centimetrů a vážil 3,19 kilogramů. Tento tým tak také už první den velmi solidně zabojoval, a jeho šance na úspěch tak rostou.

2Výborným výkonem se ale prezentovaly i další týmy. Například kluci z White Fish, jenž je dalším mančaftem ze sektoru B, ulovili naprosto parádní kapry. Jimi ulovení kapři měřili 69 a 62 centimetrů a vážili suprových 6,51 a 6 kilogramů. Parádní výkon. Zejména lysec od Tomáše Bukovského musí každého rybáře zahřát na srdíčku. Jde opravdu o krásnou rybu, která vypadá, že byla v perfektním zdravotním stavu. Vltava tak je bohatá i na nádherné ryby! Takže ten, kdo o ní pochyboval, se spletl.

11940204_1088483411180420_1356256896_nAle rychle zpátky k přehledu úlovků. Výborným výkonem se prezentovali i kluci z týmu CARPSERVIS VÁCLAVÍK. Tento tým se v letošním závodě prezentoval suprovým kapřím „doublem“. Obě ryby měřily nádherných 60 centimetrů! A jejich váha? První kapřík vážil 4,62 a druhý 4,64 kilogramů. Součet těchto vah je velice solidní a klukům dává šanci na vydařený start! Naprosto skvělá práce kluků ze sektoru B! Uvidíme, kam je tenhle vydařený úlovek posune. Ale určitě nahoru… 🙂

DSC00847Teď už se ale konečně zase přemístíme do sektoru A, který vede od konce „ostrova“ až po Císařskou louku. Na závodním místě 5 zabodovali kluci z týmu SCARP, když vytáhli perfektního šupíka o délce 59 centimetrů a váze 3,48 kilogramů. Kluci tak také zabojovali, a přispěli k tomu, aby sektor A nebyl za sektorem B tolik pozadu.

 

První den

krajinaŘeka Vltava tak zatím vydala parádní ryby. Start letošního CM PPRAHA se vyvedl na výbornou a boj o první místo se rozhořel. Je parádní zprávou, že závodníci mají chycené nádherné ryby přes 60 centimetrů. A co víc, zatím největší kus překonal 70 centimetrovou hranici.

Uvidíme, jak se bude týmům nadále dařit. Počasí se zatím vyvíjí velice dobře. Je slunečno a občas se okolo řeky prožene vítr. Po dešti zatím nejsou ani památky, i když – okolo 4:30 ráno trochu zapršelo. Ale nebylo to nic intenzivního, takže zvýšený průtok Vltavy z těchto pár kapek určitě nebude.

Věříme, že další ryby přijdou co nevidět.

 

Přehled ulovených ryb

WHITE FISH SPORT – 2 ryby, celková váha 12,51 kilogramů

EB CARP TEAM – 2 ryby, celková váha 12,12 kilogramů

CARPSERVIS VÁCLAVÍK TEAM – 2 ryby, celková váha 9,26 kg kilogramů

Fishing Team Rakovník – 2 ryby, celková váha 6,37 kilogramů

NIKL TEAM – 1 ryba, celková váha 6,33 kilogramů

SCARP – 1 ryba, celková váha 3,48 kilogramů

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -