Domů Ostatní Rybářské závody Karel Nikl a jeho speciality na CARP MARATHON PRAHA 2015

Karel Nikl a jeho speciality na CARP MARATHON PRAHA 2015

- Reklama -

Karel Nikl patří k horkým adeptům na stupně vítězů letošního ročníku CARP MARATHON PRAHA. A není se čemu divit. Právě Karel Nikl tenhle závod vyhrál hned dvakrát. Vloni skončil na parádním druhém místě, a to jen o drobný kousek, spíše kousíček. Karel Nikl na CARP MARATHON PRAHA není pouze v roli závodníka, ale i v roli vystavovatele. A právě výrobky, které přivezl na ukázku a vyzkoušení, zúčastněným vyrazil dech. Podívejte se, co bylo k vidění…

Za zmínku stojí především 2 věcí – Vnadící tyč z karbonu 1K – Carbon Sky Sword a kaprový prut Sonik SK4XTR Carp Rod. Oba výrobky na první pohled nevypadají nijak extravagantně, ale víte jak se to říká – v jednoduchosti je síla. A už po prvním uchopení do ruky člověk začne tušit, že má tu čest s tím nejmodernějším vybavením, které splňuje i ty nejnáročnější požadavky rybářů. V čem tkví tajemství těchto výrobků? To si teď popíšeme podrobněji.

1 (2)

 

Sonik SK4XTR Carp Rod

Začněme tímto kaprovým speciálem. Tento prut, je totiž jednou z nejúžasnějších věcí, se kterou jsme se letos setkali. A to jsme nijak nepodlehli našim předtuchám, které nám nutily informace o překonaných rekordech v hodu do dálky s tímto prutem. Ano, právě Sonik SK4XTR Carp Rod je oním rekordmanem v hodu do dálky. A to hned dvakrát. Zprvu se první délka hodu do dálky s tímto prutem zastavila na délce neuvěřitelných 173 metrů. Jenže to není všechno! Druhý rekordní hod „olizoval“ magickou hranici 200 metrů. Jeho přesná délka? 191 metrů! A kritické výkřiky zlých jazyků utlumuje i ten fakt, že takové délky Sonik SK4XTR Carp Rod dosáhl i při hodu s normální montáží – s olovem, návazcem a kuličkou boilies o průměru 14 mm.

prut

sonik-carp-rodProč je zrovna tento prut ověnčený rekordními tituly? V čem tkví jeho skryté tajemství? Těch faktorů, které z tohoto „klacku“ dělají božský vynález, je hned několik. Tím prvním jsou použité materiály. Blank prutu je vyrobený z toho nejkvalitnějšího karbonu, který splňuje přísné parametry kvality. Proto je „páteř“ prutu velice silná a až neuvěřitelně pevná. A to i v tom případě, kdy jej do rukou uchopí skutečný „hromotluk“. Síla prutu je dána i dalším vylepšením – spodní prut udice Sonik SK4XTR Carp Rod je vybavený 1K opletem. Pokud si ale myslíte, že udice s takovými vlastnostmi je tuhá jako stařecká záda, pak jste jednoduše na omylu. Udice Sonik SK4XTR Carp Rod má velice tenoučké tělo. A jeho horní díl je až neuvěřitelně akční, takže rybář prostě musí cítit každý výpad zdolávané ryby.

prut-sonik

prut-koncove-ockoO výjimečnosti této udice nás přesvědčilo její testování v rámci předváděcí akce Karla Nikla na CARP MARATHONU PRAHA 2015. Na břehu Vltavy se sešla početná skupina kaprařských nadšenců, kteří měli možnost si tuto udici vyzkoušet – k mání byl kaprařský prut Sonik SK4XTR Carp Rod o délce 12 stop a gramáže 3 liber. Osobně jsme si mysleli, že k rekordním hodům bude mít tato udice daleko – gramáž nám jednoduše přišla až příliš malá. Jenže hody ostřílených rybářů nás rychle přesvědčily o opaku.

sic-ockoUdice má velice precizně uspořádaná prostorná a pevná dvoupatková SIC očka. I díky nim se vlasec ladně odvíjí z cívky navijáku, takže hody jsou opravdu daleké. Pokud patříte mezi milovníky minimalismu, pak si tento kaprařský prut zamilujete. Z našeho pohledu má totiž nádherně zpracovanou rukojeť- jednoduše, ale přitom elegantně. A velmi příjemně se drží…

Vraťme se zase k testování na břeh Vltavy. V zastoupení tamních „testérů“ byla elitní špička tuzemských kaprařů. Proto byla fantazie je pozorovat. Je nutné podotknout, že házeli pouze s olovem. Ale už při jejich prvních hodech šlo vidět, že olovo létá neskutečně prutdaleko. Pak na prostorné cívce byla označená hranice 150 metrů. Hody sice byly na pohled skutečně daleké, ale až tak daleko? Pak si ale udici Sonik SK4XTR Carp Rod vypůjčil poněkud urostlejší rybář. A ve vzduchu najednou visela jediná myšlenka: „Buď hodí opravdu daleko, anebo prut zlomí. Přinejlepším utrhne olovo.“ Švih! A olovo letí jako vystřelené z kanónu. Z cívky se odvíjí reflexivní vlasec. Už se blíží černě vyznačená hranice 150 metrů, která náhle prosviští očky. Z navijáku se odvine dalších 30 metrů navazovacího materiálu. Konečná délka? 180 metrů!

sonik-sk4xtr-carp-rod

Kontakt s kaprovým prutem Sonik SK4XTR Carp Rod v nás vzbuzuje domněnku, že se tato udice zapíše do síně slávy geniálních kaprařských výrobků. Ono to ale jinak nejde, ten prut je opravdu výborný. Je jednoduchý, ale elegantní. Disponuje prvotřídními vlastnostmi, které jsou pro lov kapitálních kaprů zapotřebí. A tomu odpovídá ale i jeho cena…

 

Vnadící karbonová tyč 1K – Carbon Sky Sword

Karbon je velice oblíbeným materiálem, který má v moderní kaprařině čím dál důležitější postavení. Ono je to jednoduché. Právě karbon má perfektní vlastnosti – je až neuvěřitelně lehký, silný a pevný. To jsou přesně ty nejdůležitější předpoklady pro to, aby daný produkt u vody bez problémů sloužil. A to je přesně ten případ vnadící karbonové tyče 1K – Carbon Sky Sword. Jedná se o naprosto luxusní vnadící tyč, jež bude v budoucnu také patřit k naprostým legendám.

sky-sword-carbon-1K

sky-swordTahle vnadící tyč je revoluční a naprosto unikátní v jedné věci – v její váze. Hmotnost celé vnadící tyče je 59 gramů! Pokud ji tedy uchopíte do ruky, pak ji skoro necítíte. Je to neuvěřitelná hmotnost. A je obdivuhodné, jak této váhy výrobci dosáhli. Jak poznáte výhodu minimální hmotnosti vnadící tyče? Odpověď je jednoduchá – po častých a početných hodech. S lehkou vnadící tyčí vás nebolí ruka a předcházíte tak možnému zranění. Tak to prostě je. Minimální váha vnadící tyče rybářovi jednoduše dovoluje její nepřetržité používání.

1K-carbon-sky-sword

Oproti staršímu bratrovi této vnadící tyče, má 1K – Carbon Sky Sword jemnější strukturu. To poznáte podle ilustrační fotografie, na které je zaznamenáno porovnání těchto dvou krmných tyčí. Novější model, tedy vnadící tyč 1K – Carbon Sky Sword (spodní tyč na obrázku níže), má jemnější „členění“ materiálu. Na přiložené fotografii to jde nádherně vidět.

vnadici-tyc-carbon-sky-sword

rukojet-carbon-sky-swordTato karbonová vnadící tyč je na první pohled skutečně perfektní, ale při detailnějším pohledu nás trochu znejistila rukojeť. Pak ale došlo k uklidnění. I když rukojeť tyče vypadá velice jednoduše a neprakticky, není tomu tak. Rukojeť 1K – Carbon Sky Sword má drsný povrch, který zabraňuje vyklouznutí z ruky za jakýchkoliv podmínek. A to ani v tom případě, kdy má rybář mokrou ruku. Pokud se na rukojeť této tyče podíváte podrobněji, pak si jistě všimnete díry na jejím konci. Jde o velice efektivní detail. Tato díra zajišťuje to, že v tyči nevzniká jakýsi podtlak. Takže kulička letí mnohem dále, a navíc, s touto tyčí můžete házet daleko i velké kuličky. Díky zmíněné díře kuličce nic nebraní v dalekém hodu s kuličkou.

sky-sword-vnadici tyc

Lehká, pevná a silná. Tohle je krátká charakteristika 1K – Carbon Sky Sword vnadící tyče. Perfektní vlastnosti této pomůcky slibují pohodové a efektivní používání u vody. Ale zase – ta cena. Jenže za kvalitu se platí. Stačí si jen vybrat. Buď rybář chce levný produkt, od kterého ale nemůže čekat zázraky, anebo sáhne hlouběji do kapsy a pořídí si geniální věc. Rozhodnutí je na rybáři. My ale víme, jak bychom se rozhodli – ty peníze za to prostě stojí…

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -