DomůOstatníRybářské závodyRybáři z MO ČRS Kladruby pořádali rybářský maraton. Závodili i handicapovaní rybáři

Vskutku perfektní závod byl před několika dny k vidění na nádrží Záhorská. Právě tady organizace MO ČRS Kladruby připravila rybářský maratón, na kterém se objevili i handicapovaní rybáři. Celá akce se náramně povedla. Počasí přálo, ryby braly a atmosféra závodu byla prostě vynikající. Průběh celého závodu vám nyní nabízíme v podrobné reportáži, kterou sepsali členové MO ČRS Kladruby.

Ještě než se pustíme do samotného závodu, tak si v krátkosti povíme něco o MO ČRS Kladruby. Tato rybářská organizace je totiž jediná v České republice, která sdružuje handicapované rybáře. MO ČRS Kladruby si dala za cíl, že k rybářskému sportu přivede více lidí, které postihl nějaký úraz nebo nemoc. Organizace tak v současnosti má 170 členů. Více informací o MO ČRS Kladruby zjistíte na jejich webových stránkách handicap-rybari.cz

Teď se ale vraťme k povedenému rybářskému maratónu, který rybáři z Kladrub pořádali na nádrži Záhorská.

Reportáž ze závodu:

2Ve dnech 15. – 16. 7. 2016 pořádala místní organizace ČRS Kladruby už čtvrtý ročník 24 hodinového závodu konaného na nádrži Záhorská. Závodního maratónu se účastnilo třiatřicet závodníků především z řad kladrubské organizace. Přivítali jsme též několik významných hostů, kteří s naší organizací úzce spolupracují a velkou měrou ji podporují.

Velkou ctí nám byla například účast předsedy SÚS pana Dušana Hýbnera, který po celou dobu závodu neskrýval svůj obdiv 8k výkonům handicapovaných rybářů a prohloubil tak velmi přátelský vztah k celé naší organizaci, tria závodníků ze společnosti Timár Mix, kteří pro všechny závodníky připravili dárkové tašky s krmením a vozíčkáře Honzy Fejta reprezentující společnost Karel Nikl.

Po několikadenních přípravách kladrubských členů, kteří důkladně posekali a upravili revír, zajistili občerstvení, poháry, ceny a veškeré nezbytnosti pro bezproblémový průběh závodů a úderem páteční 17. hodiny zahájili hospodáři presentaci a losování lovných míst.

Průběh závodu

4Poté se již závodníci odebrali k přípravě svého náčiní a krmení, aby byli co nejlépe připraveni na dlouhý rybářský maratón. V 19:00 po zakrmení lovných míst začal samotný závod. Bylo dovoleno chytat na jeden prut, libovolně vnadit a chytat na jakoukoliv rybolovnou techniku. O regulérnost měření se starali sami závodníci, kteří si navzájem kontrolovali ulovenou délku ryb.

Závodníci volili převážně plavanou, feeder a položenou s jedním háčkem. V úlovcích 7dominoval kapr a velké množství menší bílé ryby. Příjemnou výjimkou bylo ulovení dvou kusů úhoře. Počasí bylo velice příznivé po celou dobu konání závodu.

Po setmění až do rozednění byl břeh střídmě osvětlen loučemi a poetickou atmosféru doplňovala množství „světlušek“ od číhátek a splávků. Hospodáři si opět velice hýčkali všechny závodníky a po celou dobu konání závodu připravovali chutné občerstvení.

IMG_7632Novinkou pro letošní závod bylo podávání ryb, klobás a cigár z nově vyrobené udírny. Po „dlouhé“ noci uvítali všichni soutěžící horkou česnekovou polévku se sýrem a krutony, která přišla velmi vhod. Zahřála a dodala elán do dalšího rybaření. K obědu kladrubští pomocníci roznášeli každému ze závodníků výtečný hovězí gulášek.

Průběh závodu byl dramatický až do posledních chvil, kdy závodníci bojovali s několika IMG_7639kapry, kteří rozhodovali o pozicích na druhém až čtvrtém místě. Pět minut před devatenáctou hodinou upozornil signál, že se závod schyluje ke konci a přesně po 24 hodinách byl v 19:00 hodin opět výstřelem závod ukončen. Poslušně všichni sbalili své rybářské náčiní, uklidili svá místa a odebrali se na večeři, ke které se podávalo v lorně pečené pikantní vepřové maso na zelenině. Naši hospodáři využili této doby k sečtení a vyhodnocení všech úlovků. Závodníci současně pod pergolou diskutovali o svých dojmech ze závodu a očekávali konečné vyhlášení výsledků.

Vyhlášení výsledků

IMG_7682Nejdříve byla vyhlášena nejlepší rybářka, Gabriela Tauberová, s celkovou délkou 136 cm nachytaných ryb, která se tímto výkonem umístila na celkovém 13. místě. Byla oceněna pohárem, diplomem a hodnotnou cenou, tak jako Pavel Hošek, který vyhrál cenu za největší ulovenou rybu, kdy zdolal kapra délky 65 cm.

Následovalo vyhlášení a ocenění těch nejlepších deseti závodníků. První místo získal IMG_7843s velkou převahou 1896 bodů a nádherným výkonem Dušan Hýbner z MO Bělá pod Bezdězem, který pokořil 10 kaprů, dva úhoře a neskutečných 447 kusů bílé ryby. Obdržel pohár, diplom a věcné ceny od společností Tropic Liberec, Fox, Sänger, Delphin, Karel Nikl a Hobby-G, které handicapovaným rybářům zajistily věcné ceny na všech výherních místech, za což jim patří velký dík.

IMG_7621Navíc vítěz závodu získal cenu od hlavního sponzora závodu www.ebro-rybolov.com, čímž je týdenní pobyt ve španělském Escatrónu spojený s rybolovem na řece Ebro. Pan Hýbner tuto cenu ihned po vyhlášení vítězů věnoval do aukce. Pobyt byl vydražen jedním ze členů kladrubských rybářů a výtěžek bude využit na podporu zázemí pro handicapované rybáře. Na druhém místě se umístil vozíčkář Filip Řabek z MO Radnice s celkovým počtem 780 bodů. Třetí místo získal člen domácí kladrubské organizace Petr Krym s 621 body.

Poděkování

Rádi bychom upřímně poděkovali všem našim sponzorům, kamarádům a známým, kteří se na organizaci závodů podíleli. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem www.ebro-rybolov.com, Tropic Liberec, Sänger, FOX, MOSS.SK, Hobby-G, Giants fishing, Restauraci u Piškota v Kladrubech, Timár Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, Stavební společnosti Pazdera, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Kofola a.s., obci Kladruby, Václavovi Sátrovi a fotografovi Jirkovi Jedličkovi.

Velký kus práce odvedli v průběhu celých závodů naši kamarádi: Petr Kupsa, Luboš Pivoňka, František Kopecký, Michal Šramota, Miluška Ďurfinová a další pomocníci handicapovaných rybářů, kteří nám byli ve všem nápomocni. Mediální podporu pro handicapované rybáře zajišťují časopis Kajman, Benešovský deník a internetové portály SÚS, Mrk, Zijushandicapem, Vozejkov a další, kterým tímto též děkujeme.

Užijte si rozjetou rybářskou sezonu, přejeme Vám parádní úlovky a těšíme se na další společné shledání na dětských a podzimních rybářských závodech na nádrži Záhorská.