DomůNovinkyPo měsících zákazu se v červnu částečně otevře svazový revír s trofejními rybami

Po měsících zákazu se v červnu částečně otevře svazový revír s trofejními rybami

- Reklama -

Hlučínské jezero patří k významným revírům v Moravskoslezském kraji. Od roku 2020 není ale možné na revíru rybařit, protože zde probíhají stavební práce. To se ale od června pravděpodobně změní. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Rybáři z Moravskoslezského kraje se dočkali. Po dlouhém čekání se Hlučínské jezero částečně otevře. Na tomto revíru bude možné rybařit ze strany od řeky, a na části takzvané Černé pláže od cesty na Děhylov. O částečném otevření revíru pro rybáře informovala rybářská organizace z Hlučína.

 

Rybaření od června? Záleží na úřadech   

Hlučínští rybáři uvedli, že rybářská sezóna na tomto revíru pravděpodobně začne od června. „Lov ryb by měl začít 1. června 2022. Vše ještě záleží na rychlosti příslušných úřadů,“ vysvětluje hlučínská organizace.

Rybáři, kteří na Hlučínské jezero rybařit, určitě nic nepřehlédnout. Na úsecích, ze kterých bude možné rybařit, budou informační tabule. „Podmínky pro vstup na štěrkovnu a úseky na kterých se bude moct chytat se v průběhu roku mohou měnit,“ upozorňuje ČRS MO Hlučín.

 

Pozor na platné podmínky na Hlučínském jezeře

Ale pozor! Na Hlučínském jezeře budou stále místa, ze kterých nebude možné rybařit. „Práce budou probíhat na výpustných objektech – jak hlavní výpust u Děhylova, tak přepadová výpust u Hlučína – tyto objekty budou zabezpečeny ploty, a bude tam zákaz vstupu,“ uvedla ČRS MO Hlučín.

VIDEO: Rybáři v minulosti nasazovali ryby, aby redukovali trávy v jezeře

Další omezení se pak bude týkat samotného příjezdu k Hlučínskému jezeru. Rybáři uvedli, že kvůli pohybování na nezkolaudovaném pracovišti budou platit omezení ohledně automobilů.

„Jedna z hlavních podmínek je zákaz používání veškerých motorových vozidel se spalovacími motory v okolí jezera. Povolená budou pouze jednostopá nemotorová vozidla, popřípadě elektrokola, elektrokoloběžky,“ vysvětlují hlučínští rybáři.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -