DomůNovinkyPřes 4 milióny korun na nové revíry! Středočeský ÚS poslal na účet...

Přes 4 milióny korun na nové revíry! Středočeský ÚS poslal na účet další balík peněz

- Reklama -

Pořádný balík peněz mají na transparentním účtu středočeští rybáři. Jeho stav se „nafoukl“ nedávno po tom, co na tento účet Středočeský územní svaz poslal 1,8 miliónů korun. Celková částka se tak přehoupla přes hranici 4 miliónů korun. Středočeští rybáři finanční prostředky z tohoto účtu používají pro nákup nových vodních ploch a přilehlých pozemků. A právě díky těmto prostředkům dokázali v minulosti zachránit několik populárních lokalit…

Ilustrační foto: InRybar.cz

Když se člověk zamyslí nad tím, jakou „službu“ už Fond na nákup vodních ploch udělal, když zachránil několik oblíbených rybářských lokalit, tak s ním musí souhlasit většina rybářů. A přitom stačí málo, protože i z malé částky lze udělat pořádný balík peněz. Tak jako v případě Středočeského územního svazu.

„Středočeský územní svaz zaslal do Fondu na nákup vodních ploch příspěvek ve výši 1 806 900 korun, což odpovídá částce 50 korun za každého dospělého člena našeho územního svazu,“ uvedli středočeští rybáři na svém webu.

 

Na účtu je více jak 4 milióny korun!

Do středočeského fondu mohou přispívat jak samotní rybáři, tak i třeba rybářské organizace. A ono se to děje! Ve výpisu jdou vidět i drobné (ale velmi důležité) dary od jednotlivých lidí, tak ale i podpora ze strany místních organizací. A když se tohle všechno sečte dohromady, tak vznikne slušná suma peněz pro nakupování dalších lokalit.

„Fond je veden na transparentním účtu u KB č. 115-8444200237/0100 a mohou do něj přispívat všichni členové, MO i dobrovolní dárci. Ve fondu je částka 4 185 473 korun. Děkujeme všem přispěvatelům, velmi si toho vážíme,“ poděkoval Středočeský ÚS.

 

Kde už fond pomohl? 

MO Jesenice (2. 4. 2020): Voda byla zakoupena od MO Jesenice, která se dostala do problémů vlivem podvodného jednání firmy, která prováděla revitalizaci rybníku, a hrozilo, že o tuto lokalitu přijde. SÚS navrhl finanční pomoc v podobě odkupu Štikového, který byl nakonec úspěšně zrealizován. MO Jesenice je ve sdruženém rybolovu.

ČTĚTE TAKÉ: Rybáři málem přišli o krásný revír! Jak to dopadlo?

MO Unhošť (12. 12. 2019): Organizace MO Unhošť málem přišla o populární revír. Pronajímatel se totiž rozhodl, že rybník prodá. Naštěstí ale s pomocí přispěchal Středočeský územní svaz, který výrazně finančně přispěl k tomu, že rybáři mohou na tomto oblíbeném svazovém revíru dále chytat. Přesto: Tento příklad budiž varováním. Nikdo si nemůže být jistý tím, co bude s jeho oblíbenou vodou v dalších letech. Je třeba být připravený na všechno! Navíc, tohle není jediný příklad, kdy to je s budoucností svazové vody nahnuté…

ČTĚTE TAKÉ: Organizace málem přišla o oblíbený rybník! Pomohl fond územního svazu

MO Tři Dvory (19. 9. 2019): Rybáři z MO Tři Dvory málem přišli o vodu, kterou měl ve vlastnictví „soukromý subjekt“. Právě ten chtěl z vody udělat komerční vodu, což by v praxi znamenalo konec svazového rybolovu. Do celého případu se vložilo vedení Středočeského územního svazu. To se domluvilo a část rybníka odkoupilo. Celková cena za pozemky se vyšplhala na 2 milióny korun. Zásadní je, že voda zůstane ve svazovém „režimu“, takže na ni budou mít přístup všichni rybáři s platnou povolenkou. Předseda středočeských rybářů vyzývá i řadové rybáře, aby přispěli do fondu na nákup vod…

ČTĚTE TAKÉ: Boj o svazovou vodu! Rybáři málem přišli o krásný rybník! 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -