DomůNovinkyPytláci řádí na Vltavě? Rybáři vytáhli podivnou pytlačku, na které visela ryba!

Pytláci řádí na Vltavě? Rybáři vytáhli podivnou pytlačku, na které visela ryba!

- Reklama -

Redakci InRybar.cz se ozval rybář Patrik Hartman, který s kamarádem vytáhli z Vltavy „zajímavou“ pytlačku. Tento systém fungoval jako jakýsi primitivní splávek, který byl umístěný v proudu. Rybáři si pytlačky všimli díky PET láhvi, a nakonec ji vytáhli z vody. Při vytahování si všimli, že na systému byla chycená ryba. Rybář Patrik Hartman chce upozornit, aby tamní rybářská stráž byla na pozoru, a aby o nekalém stylu lovu věděli i ostatní rybáři…

Foto: Patrik Hartman a InRybar.cz

Rybář Patrik Hartman se spolu s kamarádem vydal na Vltavu za soutokem s Berounkou. Rybáři si chtěli ulovit kapra na vánoční tabuli. Jenže! Po chvíli jejich pozornost upoutala „divně se chovající“ PET láhev. Až po chvíli zjistili, že jde o pytlačku!

„S kamarádem jsme šli zkusit štěstí na Vltavu a chytit si vánočního kapříka. Jednalo se o revír 401018. Po chvilce chytání jsme si všimli podivného pohybu PET láhve. Láhev vůbec nešla s proudem a chovala se jako větší splávek (občas se potopila, cukala proti proudu, a podobně),“ napsal Patrik Hartman.

 

Na pytlačce byla ryba!

Rybáři nechtěli nechat pytlačku v revíru, a proto se rozhodli ji vytáhnout. A při jejím vytahování si rybáři všimli, že to jde ztuha proto, že na ní byla chycená ryba. Rybáři nakonec nezjistili, co to bylo za rybí druh, protože ryba se utrhla…

„Nakonec jsme se rozhodli ji přitáhnout. Při tahání jsme si všimli, že je k ní chycená ryba, a zároveň tahání šlo hodně těžko vzhledem k nějakému závaží. Při přitahování se ryba utrhla, ale povedlo se nám přitáhnout zbytek. Podle všeho se jednalo o pytláckou nástrahu nějakého prase*e, které by si časem přijelo pro chycenou rybu. Doufám, že se ryba pak háčku zbavila a dopadlo to pro ni dobře,“ dodal Patrik Hartman.

VIDEO: Gigantický sumec ucpal potrubí ve fabrice! Ryba měřila 250 centimetrů!

Rybář Patrik Hartman redakci InRybar.cz řekl, že chce na případ upozornit proto, aby rybáři věděli, že na daném revíru zjevně řádí pytlák. Pokud tedy uvidíte na dané lokalitě cosi podezřelého, prosím, kontaktuje rybářskou stráž nebo policii.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

  1. Toto se děje na Slapech u všelijakých ubytoven.To myslím hausboty a chaty .Nejvíc na Mastníku,pod Poličany a to i z druhé strany.

  2. Ano. V těchto místech je denně desítky UK, ale porybného jsem nepotkal ani jednoho. To co se tam děje je minimálně na kulku mezi oči. Již jsme tam vytáhli nespočet natažených šňůr a sítí…

  3. Na Vltavě chytám cca 20let,v průměru 30 návštěv ročně.Během 600 návštěv jsem neměl jedinou kontrolu.Co k tomu dodat…

  4. Hoši, to není jenom na Vltavě. U nás na místní vodě (3ha), jsem také našel nastražené šnůry okované trojháky ,díky bohu bez ryby. Vše hlášeno RS a MP, ale bohužel se nic neděje.

    • A co by se mělo podle Vás dít tak, abychom byli spokojeni, že se něco děje? Vaše odpověď může sloužit jako návod nebo doporučení pro tyto případy.

  5. na Jizeře se takto pytlačí úplně normálně Ukáčka a Poláci,nikdo s tím nic nedělá.Do Podlázek chodějí na pohodu.

  6. Je divné, že se nic neděje, když jistě každý kdo tuto skutečnost zjistí, volá hned rybářskou stráž s policií, nebo to snad jen píše na portály a nic nepodnikne, když vidí konat něco nekalého?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -