DomůRybolovné technikyKaprařinaTOP úlovky kaprů 2021: 30 kilový kapr z Pálavy nebo giganti z Labe!...

TOP úlovky kaprů 2021: 30 kilový kapr z Pálavy nebo giganti z Labe! Podívejte se

- Reklama -

Rybářská sezóna 2021 se pomalinku chýlí ke svému konci, takže je čas na trochu rekapitulace. Jaké zajímavé úlovky se nachytaly v roce 2021? No, byla jich celá spousta! V letošní sezóně (nejen) čeští rybáři bodovali zejména při lovu kaprů, kdy dokázali na tuzemských lokalitách pochytat celou řadu krásných ryb. A někteří kapři opravdu atakovali rekordní parametry! Naprosto snovou sezónu zažili rybáři například na Pálavě, ale velké ryby se chytaly i jinde po republice.

Foto: Jezero Dělouš a archiv InRybar.cz 

Tolik velkých kaprů během jedné sezóny se jen tak nevidí. A ten pohled na kapitální ryby hřeje i v tom smyslu, že se nechytají jen na jedné lokalitě nebo v jedné oblasti, ale prakticky po celé republice. Samozřejmě, hromadu velkých ryb rybáři nachytali na moravské Pálavě, ovšem zahanbit se nenechalo třeba Labe. Pojďme se podívat na zajímavé úlovky kaprů 2021

 

Rekordní sezóna na Pálavě!

To, že Nové Mlýny jsou TOP rybářskou lokalitou na území České republiky, není žádným tajemstvím. A v letošním roce se rybáři mohli přesvědčit, že mají nefalšovaný rybářský ráj přímo pod nosem. Asi největší bombou sezóny 2021 byl gigantický šupináč, který atakoval hranici 30 kilogramů. Pamatujete si ho? Tahle ryba se chytila v rámci prestižního rybářského závodu Stairs2Hell.

VÍCE INFO: Monstrum z Pálavy! Závodníci chytili kapra o váze 29,82 kilogramů! 

Obrovskou rybu chytil tehdy polský tým SONIK SPORTS & EKO BAITS TEAM POLAND, který chytal na lovném místě 68. Právě tito závodníci dokázali chytit famózního šupináče o váze 29,82 kilogramů. Tohle byla prostě ryba snů, která okamžitě zaujala celý rybářský internet! 

Tohle ale nebyla jediná ryba, která vyrazila dech. Například v červnu jsme psali o nádherném šupináčovi Jana Rehorta, který ho dokázal přelstít na boilies vlastní výroby. Tehdy obrovský kapr vážil 28,5 kilo!

VÍCE INFO: Kapr o váze 28,5 kilo! „Rybu jsem chytil na vlastní boilies,“ řekl rybář

„Váha ukázala přes 30,5 kilogramů, a po odečtení vážícího saku, který neměl ani dvě kila, byla čistá váha kapra přes 28,5 kilo! Rybu jsem samozřejmě vrátil tam, kam patří,“ zakončil rybář Jan Rehort.

A nemůžeme zapomenout ani na dalšího pálavského mohykána, tentokrát od Rosti Veselého. Právě tento rybář dokázal na Pálavě zdolat šupináče o váze 27 kilogramů. „Odpoledne jsem šel převézt prut – dal jsem tam novinku GSP od MIKBAITS s růžovou plovkou NS1, položil jsem to na potopenou cestu. Všude okolo tohoto místa byly pařezy, místo bylo vzdálené zhruba 450 metrů od břehu,“ řekl magazínu InRybar.cz úspěšný rybář Rosťa Veselý. Po dvanácti hodinách přišel záběr, který rybář proměnil v životní úlovek.

VÍCE INFO: Pálavský gigant o váze 27 kilo a délce 115 centimetrů!

„Boj trval tak 2 minuty, a byl v podběráku! V tu chvíli jsem si řekl, že „další dvacka“, ale když jsem ho dal na podložku do člunu, tak jsem si říkal, že to bude o osobák – ale můj tip byl tak 23 až 24 kilo,“ popsal rybář Rosťa. 

 

Obrovští kapři z Labe

Gigantičtí kapři se v letošní sezóně pochopitelně tradičně chytali i v Labi. Právě tahle majestátní řeka vydala další kapří poklady. Velmi zajímavého kapra chytil v zimě rybář Pepin, který dokázal i v nepříznivém počasí dostat na háček skutečného giganta.

VÍCE INFO: Gigantický kapr ze zimního Labe! Váha na 26 kilo nestačila

„Po téměř třech dnech bez záběru přišel konečně záběr a na jeho konci tahle obluda. Můžeme se jen dohodovat o přesné hmotnosti této ryby. Pepin s sebou měl váhu pouze do 26 kilogramů a ta nestačila,“ píše se na stránce Munch Baits.

Jednoho z labských gigantů dokázal ulovit také rybář Jan Miksa, který nám v létě zaslal fotky krásného šupináče, jehož váha se zastavila na 27 kilogramech! Na tomto úlovku nás velmi zaujalo to, jak ho dokázal úspěšný rybář přelstít. Co tím myslíme? Jde o to, že rybář tohoto obrovského kapra chytil pod nohama.

VÍCE INFO: Obrovský šupináč z Labe vážil 27 kilo! Zabral jen 3 metry od břehu

„Kapr mi zabral už po dvou hodinách lovu, a zdolávání trvalo asi dvacet minut,“ popsal Jan Miksa, který dodal: „Kapra jsem ulovil těsně za stulíky asi 3 metry od břehu, v hloubce okolo 2,5 metru. Ryba byla vrácena vodě, kde byla ulovena.“

A pokud mluvíme o Labi, pak musíme ještě zmínit neskutečně nádherného kapra od Leoše Diviše. Právě ten dokázal na Labi chytit atypicky vypadajícího kapra, který svým vzhledem musí zaujmout každého rybáře. Ryba vážila 24 kilo, která byla u tak unikátní ryby „jen“ pomyslnou třešničkou na dortu.

VÍCE INFO: Krasavec z Labe! Takového krasavce přes 20 kilo jste ještě neviděli!

 

Další lokality s giga kapry!

Když už jsme u těch nádherných kaprů, pak v žádném případě nemůžeme opomenout další úlovek z české svazovky. Rybář Láďa dokázal letos na podzim dostat na háček lysce o váze 29 kilogramů, který svým vzhledem opravdu oslnil nejednoho rybáře. Úspěšný rybář dokázal tohoto kapra chytit na české vodě, ovšem název lokality nechtěl z pochopitelných důvodů zveřejnit.

VÍCE INFO: Neskutečný lysec vážil přes 29 kilo! Další gigant z české vody!

A co by to bylo za rybářskou sezónu, kdyby známý rybář Tomáš Krist nechytil kapra přes 30 kilo? Právě tento kaprařský odborník dokázal na háček dostat neuvěřitelného lysece o váze 30,5 kilo, kterého chytil na Moravě. Tohle byla fakt famózní ryba!  

 

Soukromé revíry v Česku nabídly TOP kapry!

Také na českých soukromých lokalitách dokázali rybář nachytat neuvěřitelné kapry. Nejprve asi musíme začít jihočeským jezerem Jaroslav, na kterém youtuber Metejoso natočil fascinující úlovek. Jeho kamarád totiž chytil tamního legendárního šupináče o váze 35 kilo! Úlovek obrovského kapra je k vidění na videu vloženém níže.   

Obrovští kapři o váze přes 30 kilo se ale chytali i na jiných lokalitách. Třeba v severočeském jezeru Dělouš, které je velmi oblíbenou rybářskou destinací. A to nejen díky velkým rybám, ale také krásnému prostředí. Ale k úlovkům: V letošním roce se na této lokalitě chytlo několik kaprů přes 30 kilo váhy.    

První bomba, která opravdu zaujala na rybářském internetu, přišla na konci léta. Právě tehdy správce jezera Dělouš zveřejnil fotografii neuvěřitelně vysokého šupináče, který vážil 32,6 kilogramů. Tohle byla fakt ryba snů! Úspěšný rybář gigantického kapra chytil na lovném místě číslo 5. Jenže! Tohle nebyl jediný šupík o takové váze. O chvíli později jiný rybář chytil jinou rybu o váze 31,7 kilogramů. Správce pak redakci InRybar.cz potvrdil, že jde skutečně o jinou rybu.

VÍCE INFO: Obrovští kapři v jezeře Dělouš! Tady žije několik ryb přes 30 kilo

V tomto jezeře ale nežijí „jen“ 30 kilogramoví šupináči, ale také obrovský lysec! Právě toho dokázali na podzim chytit rybáři na váze 33 kilogramů! „Naše dnešní topka na jezeru Dělouš. Ona je tedy topem pro všechny členy našeho týmu – Martin Došek, Martin Kádner a Tomáš Sládek. 33 kilogramů po odvážení saku,“ uvedl správce jezera Dělouš na facebooku.

A další lokalitou s 30 kilogramovými kapry je jezero Štít. Právě tady rybáři dokázali ulovit hned dva kapry, kteří přesahovali tuto magickou hranici. Opravdu krásné ryby. O prvním úlovku jsme informovali na začátku jara, kdy úspěšný rybář přelstil šupináče o váze 31,7 kilo!

„Dva měsíce zámrz, potom zákaz a teď velmi omezený režim rybolovu. Na břehu tak máme v letošním roce sotva 10 kaprů. Ovšem! Mezi nimi se z ničeho nic ukázalo tohle monstrum s vahou 31,7 kg! Oba přítomní správci rybu převážili a stali se svědky nového rekordu Štítu!“ uvedl tehdy provozovatel jezera Štít.

VÍCE INFO: Obrovští kapři z jezera Štít! Tady žijí giga ryby o váze přes 30 kilo!

Další zpráva o obrovském kaprovi z této lokality přišla v létě letošního roku, kdy úspěšný rybář chytil rybu o váze 31,61 kilo. Pokud by si někdo myslel, že jde o stejnou rybu, pak by se spletl. „Je to jiná třicítka, ale není to pro nás nový a neznámý kapr. Už ho pár let monitorujeme. Jde s váhou zatím stále pozvolna nahoru,“ řekl pro magazín InRybar.cz Adam Vacek z revíru Štít.

A to nejlepší na konec! Naprosto dokonalý rybářský příběh zažil i malý rybář Ondra. Ten dokázal chytit obrovského kapra o váze 28,8 kilo. Jenže! Něž si mohl na tohohle kapra sáhnout, tak si musel „odskočit“ do nemocnice. Proč? Protože si zapíchl háček do ruky! Kdekdo by po takovém zranění jel okamžitě domů, jenže Ondra chtěl chytat dále, a za své zapálení do rybářského koníčku byl krásně odměněn.

VÍCE INFO: Mladý rybář si zapíchl háček do prstu! Pak chytil kapra 28,8 kilo

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -