DomůNovinkyPytláci zmasakrovali desítky lososů. Hrozí jim pokuta až 115 000 korun

Pytláci zmasakrovali desítky lososů. Hrozí jim pokuta až 115 000 korun

- Reklama -

Problém s pytláky nemáme jen v Česku. Rybáři, kteří nelegálně loví ryby, jsou k vidění také ve Spojených státech amerických. Ve státě Michigan strážníci dopadli skupinu pytláků, která lovila lososy. 

Foto: Michigan Department of Natural Resources

Řeka Manistee na severu Spojených států amerických je v aktuálním období plná lososů coho nebo lososů chinook. A právě toto rybářské bohatství láká rybáře z celé země do této malebné lokality.

A nejen rybáře! Na lososy měla spadeno také skupina pytláků z Colorada. O úspěšném zásahu informoval úřad Michigan Department of Natural Resources.

 

Na pytláky upozornil všímavý rybář

Strážníci Josiah Killingbeck a Scott MacNeill dostali od jednoho rybáře „tip“ na podezřelou skupinu rybářů, která lovila na řece Manistee v oblasti přehrady Tippy. Rybář strážníkům řekl, že rybáři používají metody, které jsou zakázané. Ochránci tak na nic nečekali, a vydali se na místo.

Když strážníci dorazili na místo, skutečně na něm narazili na skupinu lovců. Někteří z nich se v panice pokusili přetrhnout vlasce, aby „zametli stopy“. Ovšem strážníci na místě ihned zjistili, že „rybáři“ nemají platné licence. Zároveň používali nelegální náčiní a měli na místě 17 ulovených lososů.

„Přestože jsme v průběhu let zaznamenali pokles nelegální rybářské činnosti, bohužel se stále setkáváme s nelegálními a netradičními metodami,“ řekl seržant Grant Emery z DNR.

 

Pytláci měli další ryby schované v autě

Ovšem to nebylo všechno! Skupina pytláků se strážníkům přiznala, že další ryby mají v zaparkovaných autech. Když se tam ochránci z Michigan Department of Natural Resources vydali, tak zjistili, že v autech jsou mrazící boxy. A v nich je dalších 40 až 50 lososů, kdy některé ryby byly už naporcované na filety. Celkem šlo o více jak 200 kilo ryb.

VIDEO: Takto vypadali ulovení lososi, které si chtěla ponechat skupina pytláků

Přitom kdyby „rybáři“ měli platnou licenci, mohli si z řeky ponechat až 30 lososů, a nehrozil by jim nepříjemný trest. „Je škoda, že tato skupina investovala tolik času a peněz do cesty z Colorada až do Michiganu jen proto, aby si nelegálně odvezla tyto lososy,“ komentoval chování skupiny seržant Emery.

Skupině pytláků nyní hrozí za ponechání nadlimitního množství lososů a používání zakázaných rybolovných metod dost mastná pokuta. Celkově mohou zaplatit až 4630 dolarů, což je v přepočtu okolo 115 000 korun. Zabavené lososy pak ochránci rozvezou po rodinách v nouzi v okrese Manistee.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -