DomůNovinkyPytlák chytal na svazové přehradě candáty, zadržela ho rybářská stráž

Pytlák chytal na svazové přehradě candáty, zadržela ho rybářská stráž

- Reklama -

Další případ pytláctví řešila moravskoslezská rybářská stráž. Jeden z tamních porybných na populární Těrlické přehradě zadržel pytláka, který chytal candáty. Jednu rybu se mu podařilo ulovit. 

Foto: Moravskoslezský územní svaz

O dalším případu pytláctví informoval Moravskoslezský územní svaz na sociálních sítích. Tam kromě informací zveřejnil také fotografie. Na jedné byl i ulovený candát, kterého se podařilo pytlákovi ulovit. Tomuto chování ale učinil přítrž právě člen rybářské stráže.

 

Pytlák chytal na Těrlické přehradě

Rybáři z Moravskoslezského územního svazu uvedli, že člen rybářské stráže pytláka zadržel na Těrlické přehradě. Jde o populární rybářský revír, který leží v těsné blízkosti Havířova. Právě tato voda je atraktivními úlovky candátů dobře známá.

A zdá se, že toto „rybí bohatství“ láká i takové lidi, kteří k tomu nemají patřičná oprávnění. „Další z mnoha zásahů naší profesionální rybářské stráže. Neoprávněný lov v revíru 471131 i s přivlastněným candátem,“ uvedl Moravskoslezský územní svaz.

Aktuální období je „jako dělané“ pro lov candátů, ale i jiných dravců. Pokud u vody uvidíte nějaké podezřelé chování nebo osoby, kontaktujte prosím rybářskou stráž nebo hospodáře dané místní organizace. Můžete tak výrazně napomoci chránit společnou rybí obsádku, za kterou rybáři platí nemalé peníze.

 

Dalšího pytláka chytili v Karlových Varech

Jiný případ pytláctví řešili strážníci v Karlových Varech. Ti dostali oznámení, že v Dvořákových sadech pravděpodobně rybaří nějaký muž. Ten rybařil přímo z lávky v řece Teplé. Za několik okamžiků už na místě byla městská policie, která pytláka zadržela.

Kromě toho strážníci zadrželi i igelitovou tašku s ulovenými rybami. Podle fotografie je zřejmé, že nelegální úlovek byl docela „druhově pestrý“. „Pro podezření ze spáchání trestného činu byli na místo přivoláni policisté, kteří si záležitost převzali k dořešení,“ uvedli městští policisté z Karlových Varů.

 

Pytláci do chovného rybníku natáhli sítě

V letošním roce má rybářská stráž napilno po celé republice. V minulém týdnu jsme informovali o případu v Mnichově Hradišti, kde pytláci z ciziny nastražili tenatové sítě do chovného rybníku. Když po oznámení na místo dorazila rybářská stráž, našla v sítích ulovené kapry. Na místo dorazili i strážníci, a poté i policie.

„Po prvním ohledání městská policie zjistila, že se jedná o tenatové sítě, které jsou již považovány za trestný čin, a proto byla na místo povolána i policejní hlídka, která veškeré věci zajistila. Nyní probíhá vyšetřování,“ řekl magazínu InRybar.cz vedoucí rybářské stráže v ČRS MO Mnichovo Hradiště Filip Čermák.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

7 KOMENTÁŘE

  1. No hurá, u nás narazíte na stráž akorát tak ke konci roku, když si kluci potřebují zapsat čárku za provedenou práci. No ale o tom jsem mluvit nechtěl. Stále častěji řeším spory mezi vlastníky pozemku u vody {a většinou i pár metrů vodní hladiny} a rybáři. Stanovisko ČRS je jasné rybář má právo… ALE.. minule na mě {po několikáté 😜} přiběhl majitel pozemku s cárem papíru a kulatým razítkem ŽE PRÁVO VLASTNICKÉ JE NADŘAZENÉ PRÁVU CECHU RYBÁŘSKÉMU..
    No poslal jsem ho jako obvykle do prdele, ale už mě unavuje se dohadovat chodím si k vodě odpočinout a né se dohadovat. ČRS BY MĚL NAPSAT OFICIÁLNÍ STANOVISKO VE FORMĚ TISKOPISU podpořené právníky a paragrafy a ten rozdávat ke každé povolence.!!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -