DomůNovinkyPytlák nechtěl ukázat doklady, musela přijet policie! Přišel o rybářské vybavení

Pytlák nechtěl ukázat doklady, musela přijet policie! Přišel o rybářské vybavení

- Reklama -

Rybářská stráž má plné ruce práce i na začátku podzimní části sezóny! Třeba na severu Moravu jeden člen rybářské stráže během pouhých dvou dní zadržel dvě povolenky za porušení rybářských pravidel, kdy jeden rybář nezapsal ulovené ryby, druhý pak chytal na více udic. Ten samý porybný pak i chytil pytláka bez platných dokladů, který odmítal ukázat své doklady. Proto musela přijet policie. O úspěšné kontrole svazových revírů informoval Moravskoslezský ÚS.

Ilustrační foto: InRybar.cz 

Člen rybářské stráže, který provádí kontrolu na vybraných severomoravských vodách, kontroloval revíry okolo Bohumína a Ostravy. A právě na těchto vodách během dvou dní řešil hned několik porušení platných pravidel. „Člen naší profi rybářské stráže zadržel dvě povolenky a jednoho pytláka, vše se mu povedlo během dvou dní,“ uvedl Severomoravský územní svaz.

Prvním prohřeškem bylo to, že kontrolovaný rybář neměl zapsané ulovené ryby. „Dne 11. 9. 2021 ve 14:10 člen rybářské stráže zadržel na revíru Odra 1B (471 171, pod. 1) zadržena povolenka za nezapsání 2 kusů ulovených kaprů. Vše bylo podstoupeno Městskému úřadu v Bohumíně a dozorčí komisi příslušné MO,“ popisují severomoravští rybáři.

To ale nebylo všechno! Další den člen rybářské stráže kontroloval další revír, na kterém tentokrát narazil na rybáře, který chytal na vícero udic. „Dne 12. 9. 2021 v 9:20 dále rybářská stráž zadržela na revíru Odra 2 (471065) povolenku za neoprávněný lov na více udic. V tomto případě bylo vše podstoupeno Magistrátu města Ostravy a dozorčí komisi příslušné MO,“ uvedl Moravskoslezský ÚS.

 

Musela přijet policie!

To nejhorší ale přišlo nakonec! Porybný se ten samý den ještě vydal na další vodu, na které narazil na pytláka. Ten při kontrole odmítl předložit doklad totožnosti, takže musela přijet policie. Při kontrole pytlák přišel třeba o rybářské vybavení, který porušil platná pravidla.

„Dne 12. 9. 2021 v 9.50 člen rybářské stráže na revíru Odra 2A (471066) přistihl osobu, která prováděla rybolov, přičemž nebyla schopna předložit jak povolenku k rybolovu, tak ani rybářský lístek (pytláctví). Protože lovící odmítl prokázat svou totožnost, musela být na místo povolána policie ČR. Vše podstoupeno Magistrátu města Ostravy a lovícímu byly na místě zadrženy prostředky k rybolovu,“ dodali severomoravští rybáři.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Doufám,že hříšníci budou ryby chytat jen v regálech obchodních řetězců.Je nejvyšší čas zatnout tipec takovým „rybářům“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -