skingbranding-banner

PVA kapsle – Carpsystem


Firma Carpsystem přináší na tuzemský trh zajímavou vychytávku pro kapraře, která jim pomůže k přelstění těch největších kaprů. Jedná se o PVA kapsle, které slouží k zatraktivnění nástrahy na lovném místě. Na PVA kapslích je zajímavé to, že jde o nový a efektivní způsob vnadění ryb na naše lovné místo.

Princip této PVA pomůcky je naprosto jednoduchý, ale velice efektivní. Rybář jenom k olovu gumičkou připevní PVA kapsli, kterou s pomocí injekční stříkačky naplní práškovým nebo tekutým aromatem. Po nahození se PVA kapsle na olovu rozpustí a atraktivní látka se rozplyne okolo nástrahy. Pachová a barevná stopa okolo nástrahy pak zaručeně zaujme kapry, kteří poplavou poblíž.

PVAPVA kapsle se prodávají v balení, které obsahuje 50 PVA kapslí a 10 gumiček, které slouží k upevnění kapslí k olovu. V balení ani nechybí injekční stříkačka s jehlou, s jejichž pomocí kapsle naplníme. PVA kapsle se plní tekutou nebo práškovou atraktivní látkou. Můžeme například použít tekutou potravu, která příjemně voní, a navíc má atraktivní zbarvení. Pamatujme na to, že se PVA po kontaktu s vodou rozpadá. Je zapotřebí pracovat s PVA kapslemi v suchém prostředí, a samozřejmě i se suchýma rukama. Proto musíme PVAkapsle plnit pouze těmi látkami, které nezpůsobují rozklad PVA (např. tekutá potrava pro kapry nebo nějaký typ oleje pro ryby). Celá sada stojí okolo 55 korun.

K PVA kapslím budou rybáři potřebovat i speciální zátěže, které si musí zakoupit zvlášť. Jde o speciální olova, která na sobě mají i vybrání, do kterých se kapsle a gumička vkládají. Díky těmto úpravám kapsle s gumičkou na olovu mnohem lépe drží a nesklouznou tak ze zátěže. Jedno olovo stojí přibližně 20 až 30 korun (cena je závislá na gramáži).

 

Carpsystem PVA kapsle

Testování ve vodě

PVAPVA kapsle jsme testovali v předem připravených podmínkách v akváriu, kde jsme mohli nejlépe sledovat jejich rozklad. Zajímalo nás především totiž to, jak se tekutá potrava chová při rozkladu PVA kapsle.

PVA kapsle jdou velice jednoduše připevnit k zátěži. Stačí je pouze dát do zdířek na olovu a připevnit pevnou gumičkou. Gumičky jsou opravdu bytelné, takže se nemusíte bát, že se PVApřetrhnou. Po připevnění PVA kapslí k zátěži následuje jejich naplnění s pomocí injekční stříkačky. Tu naplníme tekutou potravou a jehlou propíchneme obal PVA kapsle. Pozor! Obal kapsle je poměrně tužší, proto na jehlu příliš netlačte, abyste si ji nepíchli do druhé ruky, kterou zátěž držíte.

Naplněné PVA kapsle spolu se zátěží jsme následně ponořili pod vodu. A bylo se na co koukat! Nejprve se tekutá potrava (a v druhém případě lososový olej) pomalinku linula z otvoru po injekční jehle. S postupem času, kdy se PVA kapsle začala rozpadat, ji gumička rozpůlila a tekutá potrava se rozlila krásně okolo celé zátěže. Kolem ní tak vznikla velice atraktivní pachová stopa, která by při lovu určitě přilákala nejednu rybu.

 

V bodech

Balení obsahuje:

  • 50 PVA kapslí
  • 10 pevných gumiček (černá barva)
  • 1 injekční stříkačku
  • 1 injekční jehlu

Cena: 55 korun

 

Pro a proti

Výhody:

Zajímavý způsob zatraktivnění nástrahy

Bohaté balení

Cena

 

Nevýhody:

Poměrně tužší obal PVA kapsle (při nepozornosti možnost poranění)

Rubrika: Jiné
Štítky: , ,

Nové články v rubrice

RECENZE: Levný spacák pro rybáře i do chladných nocí! Co umí rybářský spacák Foxtail Dreamline za pár korun?

admin | přečteno: 5106x | 17.10.2019 | Žádné komentáře

Spacák pro rybáře patří k nezbytným součástem rybářské výbavy při delších …

RECENZE: Bivak + lehátko za pár korun! Nejlevnější set pro rybáře na trhu!

admin | přečteno: 10948x | 21.06.2019 | Žádné komentáře

Akční sety bivak + lehátko patří k nejpopulárnějším sadám v rybářském světě. …

NÁKUPNÍ RÁDCE: Ušetřete tisíce korun! Kde nakupovat značkovou rybařinu (SHIMANO,DAIWA) výrazně levněji?

admin | přečteno: 13982x | 13.03.2019 | 2 komentářů

Každý rybář se snaží sehnat dané rybářské vybavení co nejlevněji. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.