Domů Recenze výrobků Navazovací materiály Muškařská šňůra Robinson

Muškařská šňůra Robinson

- Reklama -

Tato šňůra od firmy Robinson ve zbarvení fluo-orange je plovoucí a oboustranně ujímaná. Při jejím navíjení na naviják tak nemusíte mít strach, že byste ji namotali obráceně.

Výhoda DT šňůr (oboustranně ujímaných) je v jejich dlouhé životnosti. Ta může trvat až 4 – 5 let. Po opotřebení jedné strany ji můžeme navíc jednoduše otočit a bez problémů používat z opačné strany. V případě, že se vám jeden konec poškodí, anebo nedejbože odtrhne, opět ji jednoduše odvinete z cívky a natočíte opačnou stranou.

Šňůra je vyráběna bez integrované rychlospojky, tedy bez „očka“ od dodavatele. To pro snuranás znamená rovný konec šňůry a na upevnění návazců budeme potřebovat rychlospojku nebo uzel.

Šňůra je k dostání v délce 100ft (30,48 metru). Některé modely ale můžete zakoupit například i v délce 90ft. Cena šňůry se pohybuje okolo 500 korun.

Na internetu jsem narazil na několik typů šňůr od firmy Robison.

 

Plovoucí:

DT (3-7) F – fluoro-orange (DT = oboustranně ujímáná)
DT (4-6) F – lososová
WF (3-7) – fluoro-orange (WF = torpédovitá)
WF (4-6) – fluoro-žlutá

 

Potápivá:šnura

WF (5-7) – jasnomedená
WF (5-7) – tmavozelená

 

Intermediální:

WF (4-6) I – průsvitná (čirá)

 

Testování u vody

snuraU vody jsem testoval plovoucí šňůru typu DT5F. Se šňůrou od Robinsona jsem pracoval už i v minulosti. Musím říci, že šňůry této firmy mají velmi dobrou kvalitu. Šňůra je pěkně měkká i v chladné vodě, po nahození se pěkně vyrovná, přičemž si nedrží tvar z cívky navijáku.

Dobře se s ní nahazuje i na dlouhé vzdálenosti či za mírného větru. Tuto plovoucí šňůru můžeme používat při většině muškařských metod, stačí jen dobře zvolit délku a průměr návazce.

Autor: Patrik Sadloň

Přidejte i vy své hodnocení

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -
Přidejte i vy své hodnocení